Şimdi Ara

Helal kripto paralar artıyor: Şimdi de Zemzem coin (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
0
Favori
7.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ne sacma yorumlar yapilmis, bu kafayla islami anlamaniz mümkün değil, biraz okuyun lütfen koin para demek dolar euro gibi zemzem koin cikinca günah mi oluyor, adam mi öldürüyorlar kul hakkina mi giriyorlar degis tokuş degeri olan bir para birimi cikarmislar ne var bunda cahil kardeşim

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt

Hacı sen İslami anlamamisin İslam emek verilmeden elde edilen her kazancı haram kılar. Coinlerde sisteme yeni kerizler girmeden kazanç elde etmen mümkün olmayan bir sistem.. eskinin sadet zincirinin kriptolu hali haliyle ha saadet zinciri ha blok zincir 🤣

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt

Hea tamam sen anla biz devam dalga geçmeye, işimiz bizim hayatı gırgır almak için yaşıyoruz. Ciddiye almayın hayatı, trigger kayış kopar durur sonra. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İslam emeksiz para kazanmayı haram kilmistir. Bu emek ticaret hayatına bireye katmak manasindaki emektir. Düşünün bütün şirketler işi gücü bırakıp kripto ile uğraşsa o toplum ne hale gelir. Yani beş on kişinin uğraşması sorun olmayan ama ileride büyük yikimlar getirecek şeyler emel harcansa bile yine haramdır. Emek demek bilgisayar başında piyasa takip etmek değildir. Ya bizaat ya başkalarının alın teri dediğimiz emeğine katkı sunan emek demektir.

• c@do kullanıcısına yanıt

Size zemzem coinle iyi kafalar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1BilimAdamı -- 13 Aralık 2021; 21:13:53 >
  • Alıntı

metni:
    Projenin caiz olması Müslüman dünyasında nasıl bir yankı uyandıracak merak konusu. Zaten hali hazırda Müslüman olsun olmasın herhangi bir yatırımcının helal-haram fetvalarına bakarak kripto para ticareti yaptığı söylenemez. 

Bu konular hiç ilgimi çekmiyor orası ayrı ama bunu "caiz" ve diğerlerinden farklı yapan nedir anlamadım.

• Gidişat hiç iyi değil. Birileri zengin olurken birileri elindeki üç beş kuruştan da olacak.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • lextor L kullanıcısına yanıt

Nasıl Saadet Zinciri Degil,Nasıl Kumar Degil?

karsılık yok,guvence yok,takas ozelligi yok.

para satan bankanın vermedigi parayı kat kat veriyor.

Bundan dolayı da Fetva makamı diyor ki Sans oyunudur,Saadet Zinciridir,parada olması gereken hicbir ozellik de yoktur.Bunlar ortadayken nasıl kumar olmuyor nasıl Saadet zinciri olmuyor?

Neyse ne oldugu obur tarafta daha net anlasılacak.adamın biri dun konu acmıs arkadasım miningden ev aldı ben de dalıcam diye bu isin obur tarafı da var inanan icin de var inanmayan icin de var.

Bakalım orada ne olacak ben coinden ev aldım miningden araba aldım, coluk cocugumun kursagından gecirdim dediginde karsılıgı ne olacak?

Sacmalıga bak.Adamlar dinen caiz olmayan,Saadet Zinciri Olan,Kumar olan seye Helal,Zemzem gibi isimler kullanıyor bir de bunlar da obur tarafta ne olacak bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 13 Aralık 2021; 23:53:33 >
  • Neye güveniyorlar anlamıyorum, bir anda ipi bi çekerler yılların emeği çöp olur.

• zotacing kullanıcısına yanıt

Sen ne anlatıyon?Son hak din İslam son peygamber de Hz Muhammed SAV bu kıyamete kadar boyle , sen sevsen de boyle sevmesen de boyle...

"Yüzyıllardır Dünya dinlerin cahilliği altında kalmış ve hep sorun yaşamış. " yapma ya...

• Helal-Haram fetvası verilmedi ki. Bunlar ne yapmaya çalışıyorlar yahu.

• Zemzem coine ve helal kriptoya saldırı İslam'a saldırı dır. Zemzem coin düşerse Kudüs düşer

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tam bir saçmalaık böyle saçmalıklar yüzünden güzelim piyasa mafoldu

• yok takım kripto tokenleri yok squid game tokeni vs derken gerçekten milleti iyi söğüşlediler

• Kaide belli, karşığı olmayan ürün caiz değildir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce bu konu ile ilgili diyanete sorulmuş sorunun cevabı ;

Helal kripto paralar artıyor: Şimdi de Zemzem coin
  • Ben de kripto para ile ilgileniyorum helal olduğunu da düşünmüyorum bunlar da Arap ülkelerde her zaman olduğu gibi zinaya bir kılıf uydurup adını geçici nikah olarak yapıyor kripto paraya da buna benzer bir kılıf uydurmaktan da hiç gecikmediler tek birşey var hiç kimse hâşâ ALLAH'ı kandıramazlar

• [F][u][r][k][a][n] [ kullanıcısına yanıt

nasıl oluyor hocam? bir arkadaş soruyor da

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.