Şimdi Ara

Hearts of Iron IV (2016) [ANA KONU] (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
572
Cevap
23
Favori
41.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yorumları okuyunca gaza geldim, almanyayla müttefiksiz oynadım. Tank odaklı gittim, birimin üzerine tıklayınca çıkan motor sesi, sahaya salınca düşmanın üzerinden geçmeleri falan oyşş

Birkaç öneri yazayım. Oyunun başında hollandaya girdim, bana gerekli malzemeler bunun kuklasında vardı. Hollandayı işgal edip dutch indiyi kuklam yaptım, asıl savaşa da sokmadım kimse işgal etmesin diye.

Danimarkayı almadan donanmayı çıkarmamak lazım, sonrasında güçlenene kadar baltıkta gezdirdim, doğu seferlerinde de yardımcı oldu

Rusya seferi öncesi isveç ve finlandiyayı aldım rusyaya yeni cephe açmak için, norveçe dokunmadım

Rusya sınırına orduları dizince superior enemy dedi, bir an gözüm korktu ama saldım tankları ezip geçtiler. O sırada manpower kaybına da bakıyorum, çok tatmin edici oluyor

İngiltere çıkartmasında uçak ve donanmam sağlam olduğundan sıkıntı yaşamadım

Ama amerika çıkartmasında anam ağladı, garanti olsun diye önce izlandaya sonra newfoundlanda çıkarttım, oradan amerikaya girdim. Tabi yol, liman, havaalanı inşa ettim, lojistik için

46da 3 tank birliğimle washingtondaydım, o sırada kanada da major powermış, bir birliği oraya çektim

İkisi de teslim oldu ama savaş devam ediyor, dedim ne oldu, avustralyayı da major power görmemle kahroldum

Bundan sonrası sırf işkence, 48de bitirebildim savaşı, özel bir tank birliğimi attritiondan dolayı 4 ata karşı kabettim

Bu yüzden ilk atom bombalarımı bunlara kullandım, o sırada zaten haftada bir bomba üretiyorduk, koca kıtayı fallouta çevirdim

Ama zevkli oyun oldu, sonrasında romanya liderliğinde balkanlar, italya, ispanya, japonya birlik kurmuş, onları temizledim. İsveç norveç avrupa birliğini kurmuş, onlara da daldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kayser -- 9 Şubat 2018; 21:59:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Europa Universall'ı çözdüm ama bu oyunu bi türlü çözemedim yav
  • quote:

Orijinalden alıntı: Steven Wilson

Europa Universall'ı çözdüm ama bu oyunu bi türlü çözemedim yav

Aynı durumdayım. Europada bilmediğim şey yok gibi bi şey. Ama bu oyunu bi türlü beceremedim çok karışık geliyor. Hoi 3ü de denedim 4ü de. Yok basmadı kafam. Eu4 e alıştığım içindir belki de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nomadic Shaman

quote:

Europa Universall'ı çözdüm ama bu oyunu bi türlü çözemedim yav

Aynı durumdayım. Europada bilmediğim şey yok gibi bi şey. Ama bu oyunu bi türlü beceremedim çok karışık geliyor. Hoi 3ü de denedim 4ü de. Yok basmadı kafam. Eu4 e alıştığım içindir belki de.

Europa daha zor diyorlar ama bilemiyorum, acaba o tarihi iyi bilmediğim için mi? Mekanizmalar çok karışık geliyor yav, bi savaşı başlatamadım

• Normalde tam tersi olur Bende EU'yu çözememiştim buna alıştım hemen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Bane

Normalde tam tersi olur Bende EU'yu çözememiştim buna alıştım hemen.

Abi sınıra dizdim orduları falan ama yok yav beceremiyorum, bi süre ara verdim
  • Finlandiya ile Sovyetler'e karşı savunma yapmak epey zevkli. 1942'nin sonunda 3 milyon kayıpları vardı bana karşı.
  • quote:

quote:

EU daki derinlik bu oyunda yok. Bunda her şey sadece savaş üzerine kurulu. Mesela Türkiyeyle koskoca İran'ı alıyorsun. Ne bir yerel direniş ne bir şii-sünni çatışması yaşanmıyor. İki üç tane rehber videosu izlesen çözersin.

TürkünSesi/ Hocam senden bir Tuva wcsi bekliyorum. Buraya SS atmayı unutma. Ben denedim olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MANGUTAY -- 11 Şubat 2018; 14:19:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MANGUTAY

quote:

quote:

EU daki derinlik bu oyunda yok. Bunda her şey sadece savaş üzerine kurulu. Mesela Türkiyeyle koskoca İran'ı alıyorsun. Ne bir yerel direniş ne bir şii-sünni çatışması yaşanmıyor. İki üç tane rehber videosu izlesen çözersin.

TürkünSesi/ Hocam senden bir Tuva wcsi bekliyorum. Buraya SS atmayı unutma. Ben denedim olmadı

Aha bu gece başlayacağım hocam .

Edit: Silah üreteyim dedim. Konvoy yok diyor. Ne saçma bir şey bu. Orta Asya'nın göbeğinde tersaneyi nerede yapacağım? Sovyetlerle kara bağlantım var ama ithali denizden yapmam gerekiyor. Çok büyük bir saçmalık bu.

Edit2: Demir yok ama silah üretebiliyorum. Olaya gel . Neyse onu geçtim. Sıkıntıdan öldüm öldüm daha yeni 39'a geliyorum. Uykum geldi. Ben atamla atom izine gideceğim izninizle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AB1E07F87 -- 12 Şubat 2018; 4:54:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• DLC'yi çıkar çıkmaz aldım. 1.5 patch'i de aynı anda çıktı. Oyun baya güzelleşmiş. Eksik noktalar baya giderilmiş. Yalnız bana oyun yavaşladı gibi geldi. İlginç bir şekilde Belçika'ya girdiğimde çok yavaş hareket ediyordu askerler. Biraz daha oynayayım detaylı bir şeyler yazarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sabah biraz denedim dlcsiz, field marshall olayını beceremedim, komutanın altındaki bazı ordulara emri uygulatamadım. Savaş esnasındaki atak ve defans çarpımlarında değişiklik yapılmış, defans biraz daha iyi duruma getirilmiş, bu yüzden yavaşlamış olabilir

• "Performansı geliştirdik." dediklerinde yaptıkları tek şey oyunu yavaşlatmakmış.
  • Adamların performanstan anladıkları o. Yapacak bir şey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kayser

Sabah biraz denedim dlcsiz, field marshall olayını beceremedim, komutanın altındaki bazı ordulara emri uygulatamadım. Savaş esnasındaki atak ve defans çarpımlarında değişiklik yapılmış, defans biraz daha iyi duruma getirilmiş, bu yüzden yavaşlamış olabilir

Field marshal ile emir vermeyin. Şimdilik bug var, muhtemelen ilerideki patchler ile düzeltilecektir. Marshal altındaki generaller üzerinden emirleri uygulayın.
  • kumdaoyna kullanıcısına yanıt
    aynen, son rusya oyunumda almanyaya karşı defansta komutan durduk yere tüm askerlerin yerini değiştirmeye karar verince ben de bıraktım

• Az önce USA ile oyun attım. Eskiden political power'ı harcayacak yer bulamazdım. Şimdi kararlar sayesinde Designer bile alamadım. USA'i özlemişim
  • USA oynarken kitap okuyorum ben
  • Son gelen patch ile deli gibi bugları olan oyun. Umarım düzelir, özellikle Mareşale saldırı emri vermekte büyük sorun var.
  • Yaz indirimlerinde alacagim oyunu. Ciktigi ilk gunden beri torrentte oynuyorum. Deliler gibi oynadim. Manyak gibi. Oynamadigim ulke kalmadi galiba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunun daha çok dlc ve güncellemeye ihtiyacı var, baya basit bu hali ile. Paradox oyunu casual oyuncularda oynayabilsin daha beter hala getirmez diye umuyorum.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.