Şimdi Ara

HDPli Vekillerin Göz Altına Alınması [Ana Konu] (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.999
Cevap
12
Favori
49.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serdo8383

tutuklamara evet başkanlığa hayır diyenlerin durumu:
    -super elbise ya dokuması ipliği kesimleri super vaybe ne harika durdu bende cokta uygun fiyatı ama tarzım değil yok yok istemiyorum.....

Cok mantikli tabi. Teroristler tutuklansin isteyenler mutlaka baskanlik istemeli tabi. Baskanlik olmadan tutuklama olmuyor. Dur bir dakika, simdi baskanlik yok ama tutuklamalar oluyor, bu nasil is?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metomaniaa

O hendekler kazıldıysa, yollara bombalar tuzaklandıysa bu mevcut hükümet yüzündendir. Biz 3 yıl önce söylüyorduk, kendi asayiş timlerini kuruyorlar ve hendek kazıp bomba tuzaklıyorlar diye. O zaman "aman barış gelecek siz neden böyle diyorsunuz" deniliyordu. Ayrıca HDP, devlet tarafından resmi muhattap alınıp mutabakat imzalanınca "barış elçisi" konumuna geldi ve %5 olan oyu bir anda %13 oldu. Şimdi mi akılları başlarına geldi?

Emanet oylar nerden geldi de 13% oldu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HasimShn

quote:

Orijinalden alıntı: MateryalizminPeygamberi

quote:

Orijinalden alıntı: myz1453

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Parti kirliliği var abi abd gibi olacak iki parti miss böyle kimin ne olduğu belli değil ki. Hdpkk tutuklansın CHP cıkar karşına olmadı dtp birleşin saflar belli olsun ona göre fikirleri konuşalım tartışalım

Saçma yorumlar yapmayın. 2 parti sistemi çoğunlukçu demokrasilerde olur, yani sadece 2 ana akımın bulunduğu demokrasilerde; bizim gibi birçok akımın bulunduğu ülkelerde çift parti sistemi intihardır.
    Sen bir tarafta islamcılar öbür tarafta diğer tüm gruplar olsun istiyorsun,(aleviler kürtler cumhuriyetçiler milliyetçiler diğer azınlıklar vs) buda bir tarafın dinci öbürünün dinsiz görünmesine yol açarki, ülkede tamamen dinci siyasetin egemen olmasına sebep olur.

İşte meseleniz bu dostum çoğunluk olduğunu bildiğiniz inançlı insanları bir avuç azınlıkla yönetmek istiyorsunuz bu da biraz zor görünüyor. Zaten dediğiniz gibi 2 partinin olduğu yerlerde sadece iki fikir olduğunu hiç zannetmiyorum. Bizde de birbirinden uzak onlarca fikir yok aslında hak ve batıl yani iki fikir vardır gerisi yalandır

Senin kafa yapın demokrasiyi tren olarak gören kafa yapısı yani.
    Hak ve batılmış, bırakın şu 1500 yıllık bedevi zırvalarını artık, badem bıyıklı demokrat değil adam gibi demokrat olun yada niyetinizi açıkça belli edin.

Aaa batıl konuştu

Demokrasi azınlığın çoğunluğu yönetmesi değildir. Demokrasi zıt kutupların asgari müşterekler üzerinde anlaşıp ortak bir yönetim kurmasıdır. Zaten her zaman en çok oy alanlar ülkeyi yönetir, senin dediğin sistemdeyse ya hep ya hiç prensibi geçerli ki, %51 oy alan dinciler ülkenin tek hakimi olurken %49'luk bloğun hiçbir söz hakkı olmadığı gibi bu blok birbirine tamamen zıt kesimlerden oluşacaktır, yani zaten kendi içinde tamamen parçalı bir yapı olup zoraki olarak bir arada tutulmaya mecbur bırakılan bir yapı olacaktır.
    Fikirleriniz reisinizin sözlerinin etkisinde kalmasın, kendi mantığınızla düşünüp o şekilde yorumlayın.

Görülüyor ki Bu ülkede de sadece AKP ye oy verenler dinci gibi batıl bir fikirli bulmak için çok düşünmüş olmalısınız .

Müslüman birisi olarak müslüman görüşü islam terimi olarak söylüyorum küffar terimini... siz kâfirlerin insanların inançlarıyla uğraşmak yerine içi boş çelişkiler yumağı inançlarınıza bakmanız daha uygundur.

Yahu banane senin dininden donundan. Git demokrasi neymiş onu öğren inancını millete dikte etme yeter.

Millete inancınızı dikta etmeyin dersin ama kullanıcı adında ''Peygamberi'' sıfatını kullanırsın.

Bre dinsiz, madem bizler dini inancımızı dikta ediyoruz, madem çağdaş ve özgürlükçüsün? o zaman din'i değerlere önem verip saçma sapan kullanıcı adı almayacaksın.

Benim nickimin dinle donla alakası yok. Senin mantığın tersten çalışıyor.
    Peygamber kelimesini kendi dinine ait bir kavram sanıyorsun ama öyle değil. Ortadoğu dinlerinin hepsinde olan bir kavram o.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kuduranlara selam olsun durun daha yeni başladık

• ALLAH AVRUPA BİRLİĞİNİ KORUSUN VE YÜCELTSİN. Helal olsun en delikanlı tutumumu onlar izliyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Parti kirliliği var abi abd gibi olacak iki parti miss böyle kimin ne olduğu belli değil ki. Hdpkk tutuklansın CHP cıkar karşına olmadı dtp birleşin saflar belli olsun ona göre fikirleri konuşalım tartışalım

Saçma yorumlar yapmayın. 2 parti sistemi çoğunlukçu demokrasilerde olur, yani sadece 2 ana akımın bulunduğu demokrasilerde; bizim gibi birçok akımın bulunduğu ülkelerde çift parti sistemi intihardır.
    Sen bir tarafta islamcılar öbür tarafta diğer tüm gruplar olsun istiyorsun,(aleviler kürtler cumhuriyetçiler milliyetçiler diğer azınlıklar vs) buda bir tarafın dinci öbürünün dinsiz görünmesine yol açarki, ülkede tamamen dinci siyasetin egemen olmasına sebep olur.

İşte meseleniz bu dostum çoğunluk olduğunu bildiğiniz inançlı insanları bir avuç azınlıkla yönetmek istiyorsunuz bu da biraz zor görünüyor. Zaten dediğiniz gibi 2 partinin olduğu yerlerde sadece iki fikir olduğunu hiç zannetmiyorum. Bizde de birbirinden uzak onlarca fikir yok aslında hak ve batıl yani iki fikir vardır gerisi yalandır

Senin kafa yapın demokrasiyi tren olarak gören kafa yapısı yani.
    Hak ve batılmış, bırakın şu 1500 yıllık bedevi zırvalarını artık, badem bıyıklı demokrat değil adam gibi demokrat olun yada niyetinizi açıkça belli edin.

Aaa batıl konuştu

Demokrasi azınlığın çoğunluğu yönetmesi değildir. Demokrasi zıt kutupların asgari müşterekler üzerinde anlaşıp ortak bir yönetim kurmasıdır. Zaten her zaman en çok oy alanlar ülkeyi yönetir, senin dediğin sistemdeyse ya hep ya hiç prensibi geçerli ki, %51 oy alan dinciler ülkenin tek hakimi olurken %49'luk bloğun hiçbir söz hakkı olmadığı gibi bu blok birbirine tamamen zıt kesimlerden oluşacaktır, yani zaten kendi içinde tamamen parçalı bir yapı olup zoraki olarak bir arada tutulmaya mecbur bırakılan bir yapı olacaktır.
    Fikirleriniz reisinizin sözlerinin etkisinde kalmasın, kendi mantığınızla düşünüp o şekilde yorumlayın.

Görülüyor ki Bu ülkede de sadece AKP ye oy verenler dinci gibi batıl bir fikirli bulmak için çok düşünmüş olmalısınız .

Müslüman birisi olarak müslüman görüşü islam terimi olarak söylüyorum küffar terimini... siz kâfirlerin insanların inançlarıyla uğraşmak yerine içi boş çelişkiler yumağı inançlarınıza bakmanız daha uygundur.

Yahu banane senin dininden donundan. Git demokrasi neymiş onu öğren inancını millete dikte etme yeter.

Millete inancınızı dikta etmeyin dersin ama kullanıcı adında ''Peygamberi'' sıfatını kullanırsın.

Bre dinsiz, madem bizler dini inancımızı dikta ediyoruz, madem çağdaş ve özgürlükçüsün? o zaman din'i değerlere önem verip saçma sapan kullanıcı adı almayacaksın.

Benim nickimin dinle donla alakası yok. Senin mantığın tersten çalışıyor.
    Peygamber kelimesini kendi dinine ait bir kavram sanıyorsun ama öyle değil. Ortadoğu dinlerinin hepsinde olan bir kavram o.

Beni ortadoğu ilgilendirmez.

Çoğunluğu müslüman olan bir ülkede dini değerlere saygı duyacaksın.

''Dinle donla'' kelimelerini aynı sözcük içerisinde kullanacak kadarda kafir bir oluşumun içinde olduğunu gösteriyorsun. Hadi iki che sözü at, ahmet kaya şarkısı paylaşta neşelenelim.

• Senin dininde ortadigu dini nasil ilgilendirmiyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: FarklıAkıl

Senin dininde ortadigu dini nasil ilgilendirmiyor ?

Farkındaysan ortadoğunun dini demedim genel manada ortadoğu dedim. Benim dinime, peygamberime laf edecek, kullanıcı adıyla ''peygamber'' sıfatını basitleştirecek sonrada çağdaş, laik, özgürüm diyecek?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RadioheadTR

ALLAH AVRUPA BİRLİĞİNİ KORUSUN VE YÜCELTSİN. Helal olsun en delikanlı tutumumu onlar izliyor

O zaman s.g avrupa birliğine =)

Nasıl da tutuşuyorsun ama

Öcü gibi korkuyorsunuz Selo yoldaşımdan

• Peygamber lafi genelgecer bir sizcuk yani islam icinde kullanilir budizm icinde kullanilir. Hatta ateizmin peygamberi diyenler bile cikabilir.

Birinin sahsina hakaret edilmedigi muddetce peygamber sozcugunun kullaniminda bir sorun yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: soundofthesea

arkdaşım laf cambazlıgını bırakalım sana tek soru?

yenikapı ruhundan bass la görüştükten sonra uzaklaşan parti lideri kimdi?

buna cevap tüm sorunlarımızı ortadan kaldırır degil mi?

Ben laf cambazlığı yapmıyorumki olanı söylüyorum. RTE güvenilir bir kişi değildir. Bu insana Başkanlık yetkisi falan verilmez. Ben Chp li bir ailede yetişmiş olup, ilk oy kullanma yaşım geldiğinde HEPAR'a daha sonra son iki seçimde de MHP' ye oy atmış bir insanım. Şuan Meclistekilerin hepsi bana göre kukladır, ne yazık ki bu durum böyle. Sadece bir vatandaş olarak çarpık gelişmeler beni tedirgin ediyor. Ben HDP lilerin Mecliste olmasını da savunmuyorum.
  • HAYALİM: ey abd yanlış yapıyorsun o tutmun u duzelt siyah beyaz ayrımcılığı ne demek sana son uyarımmız.
    -ey almanya bizi mudahale zorunda bırakma islamafobik yayınlarını derhal durdur yoksa vururuz
    -ey ingiltere derhal hındıstan ırak ve suriye topraklarındaki sirketlerini ve güç unsurlarını topla ÇIK
    -ey fransa meclisinde reformist parlementerlerine saygılı ol ve medya özgürlüğünü kısıtlama

500 YIL ÖNCE BÖYLEYDİ AMA ŞİMDİ TAM TERSİ:(
  • Prinergy P kullanıcısına yanıt
    hocam bakın ısrarla gerçegi bildiniz halde soruma gerekli cevabı vermediniz ...

ben kime oy kullandıgınız yada gelişim sürecinizi asla ve asla sorgulayamam böyle bir şey haddime degil ... cakma dönek gandi söylemime nasıl karşı cıkıyorsanız siz bende sizin recep tayyip erdoğan güvenilir bir kişi degil sözünüze karşı çıkarım .. bu milletin yarısından fazlası onun güvenilir bir kişi oldugunu biliyor ve destekliyor ...

hdp lilerin ilk meclise girişleri de bu mentalite tarafından saglanmıştı, parti olarak seçime girip 10% barajını aştırmak amacıylada aynı odaklar tarafından yönlendirildiler ... oy ve ötesinin güney doğu da ve doğuda yaptıkları hafızlarımızda .. bizim malum müdür ünde seçim sandığını pkk silahla koruyacak söylemleri falan hepsi hafızamızda ...

bu ülkeye ileriye taşıyacak olan solcu da olsa sagcı da olsa ateist te olsa başımızın tacıdır ve hepimiz için böyledir buna eminim .. ancak gerçekleri dezenformasyonla karartmayalım öyle degil mi?

recep tayyip erdoğan ın başkan olması için arkasında her zaman en az 50% lik destek var mı yok mu? bu sorunun cevabının evet her zaman var oldugunu bildiğimiz halde nedir bu yalan dolan degil mi?

sorunumuz seçilmiş ancak kriminalize olmuş, örgüte silah taşıyan vekiller mi ... örgüte lojistik ve istihbari destek veren vekiller mi ... ? evet öyle .. O ZAMAN SEÇİMLE GELEN NASIL SEÇİMLE GİDEBİLSİN? suç işlersen bunun bir karşılığı var ... verilen bu ... bununla başka algılar peşinde yaratmaya çalışma ve dezenformasyon bir asimetrik savaş halidir ...

ben hdp lilerin mecliste olmalarını savunuyorum ancak teröristle organik bagını kopartmış gerçekten bu milletin ayrılmaz parçası olan kürt vatandaşların haklarını savunan bir hdp istiyorum ... ama şartlar degişti ben artık senden toprak istiyorum diyecek bir şerefsizin de kellesinin alınmasını bekliyorum ... şartları biz 1071 de değiştirdik ve savaşmak istiyorsan barış kardeşlik demokrasi vs demeyeceksin ... adam gibi cıkacaksın meydana erkek gibi savaşacaksın ...

beklentim budur ...

• quote:

ALLAH AVRUPA BİRLİĞİNİ KORUSUN VE YÜCELTSİN. Helal olsun en delikanlı tutumumu onlar izliyor

İşsiz misin sabahtan beri ergen ergen yazılar yazıyorsun. Dikkatli ol az daha devam edersen bimere şikayet edecegim seni

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

O zaman s.g avrupa birliğine =)

Nasıl da tutuşuyorsun ama

Öcü gibi korkuyorsunuz Selo yoldaşımdan

Hapiste seloya mutluluklar.

• secimle gelen secimle gitmeli diyor ke-mal kılıçdaroğlu iyiymiş VEKİL SEÇİL GİT KATLİAM YAP SONRA SECİMDE KAYBEDERSEN VEKİLLİK DÜŞÜNCE CEZA AL. KE - MAL BU NEYİN KAFASI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdo8383 -- 5 Kasım 2016; 13:54:17 >
  •  HDPli Vekillerin Göz Altına Alınması [Ana Konu]
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiftycent86

quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

quote:

Orijinalden alıntı: fiftycent86

Barajı geçersek bizler,bulutuz,güneşiz,yağmuruz,barajı aşamasak benim meskenim dağlardır dağlar..(Temmuz seçim öncesi pankart yazısı)

Birgün herşey sahip çıkmazsanız uzak değil(musluktan akan kan)....(Vanda seçim öncesi asılan billboard yazısı)

Seçim öncesi Pkk üst düzey sorumlusu Mustafa karasu:''Hdp barajı aşamazsa savaş çıkar''

%13 düzeyindeki oyun açıklaması....

Başkanlık gelmezse Türkiye bölünür.

-Binali Yıldırım (Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı)

Bu söylemde kesinlikle yanlış,fakat benim paylaştığımda alenen tehdit burda ise uyarı bulunuyor.Eğer ikisini bir tutuyorsanız oda sizin vicdanınız.Bu kadar başkanlık dayatması insanın gözüne sokulmasına bende karşıyım,sun referanduma millet tamam derse olay biter millet istemiyorsa daha gündeme getirme arkadaş,zırt pırt başkanlık isteniyor diye gündeme gelmesinin mantığı yok.

Fakat olaya birde şu açıdan yaklaşıyorum başkanlık sadece akp için var olacak diye birşeyde yok,mesela seçim zamanı diğer partilerde yüksek oy alarak tek yönetim sistemine geçebilirler,neden buna karşısınız mesela?Bir sonraki seçimde olaki X partisi başa geldi ve çok iyi şeyler yaptı,belki faydalı olacak,parlementer sistemde mantıklı düşününce bizdeki muhalefetler herşeye muhalefet ve karşı olduğu için artık iyi bir şey yapılacaksa bile hayır diyorlar sırf parti düşmanlığından dolayı.Dediğim gibi herhangi bir parti tutmam.Akpninde yaptığı peşkeşler hala aklımda ve herkese de araştırıp ihalelerdeki yolsuzluklara bakmasını istiyorum.Chp zaten meydanda görüyoruz neler yaptığını sen söyle ne yapılması lazım?

HDP lileri savunmuyorum hatta bu tutuklamalar 10 yıl önce yapılmalıydı o ayrı bir konu fakat başbakanın da söylediği çok farklı değil bence. Dünya üzerinde herhangi bir ülkede bir başbakan bunu söylerse ülke karışır.

• quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Aramazsan şaşardık zaten . Bugun diyarbakirda sehit olan polislerin ailelerini aramaz ama nerde bir terorist eskiya varsa onlarin tertemiz alinlarindan oper.

HDPli Vekillerin Göz Altına Alınması [Ana Konu]

derhal tutuklanmalı kemal!

• nerde terörist bir oluşum var destekçileri arasında kesin chp zihniyetinden insanlar bulursun,bunlar 20 sene önce hadep'i meclise sokan insanlar,türkiye'nin yararına hiçbir şeyi desteklemezler,türkiye ile iran savaşsa iran'ı desteklerim diyen ve hala partide el üstünde tutulan eren erdemleri,pkk'nın fero'nün amansız savunucusu tanrıkuluları,rezidans kraliçesi ilgezdileri,ama sorsan bi kendileri temiz :)

• 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.