Şimdi Ara

HDMI Wireless Görüntü Aktarıcı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Uzundur araştırıyorum. Türkçe kaynaklar çok sıkıntılı. Yabancı forumlarda bile fransızca ve almanca kaynaklara kadar gittim.
    İki tip aktarma şekli var.
    Birbirini görmesi gereken bir çift alıcı ve verici. (eski sistemlerde bu daha çok)
    İkincisi wifi sistemi kendi üzerinden kurup görüntü aktarımı yapıyor. Önünden de geçsen başka odada da olsa çalışıyor.
    Ben manuellerini indirip oradan bilgileri alıyorum daha sağlıklı oluyor. Dark harici hepsinin manuellerinden bilgileri girdim.

Benim listemde bunlar var.
    GEFEN EXT-WHD-1080P-SR
    Nyrius Aries Prime
    Nyrius Aries Home
    Optoma WHD200

İşin garip kısmı bu ürünlerin hemen hemen hepsi 2014 yılında çıkmış. Arpa boyu ilerleme olmamış.
    Bazı artıları eksiler de şunlar.

Optoma WHD200

2D standart performansı
    1920x1080p @ 50Hz 1080p / 60
    1920x1080p @ 59.94 / 60H

3D performansı

HDMI 1.4a 3D inputs, 1x HDMI 1.4a 3D output

1280x720p @ 50Hz Top-and-Bottom
    1280x720p @ 50Hz Frame packing
    1280x720p @ 59.94 / 60Hz Top-and-Bottom
    1280x720p @ 59.94 / 60Hz Frame packing
    1920x1080i @ 50Hz Side-by-Side (Half)
    1920x1080i @ 59.94 / 60Hz Side-by-Side (Half)
    1920x1080p @ 23.98 / 24Hz Top-and-Bottom
    1920x1080p @ 23.98 / 24Hz Frame packing

Ses performansı
    Özellikle AC3 ve DTS belirtilmiş. Dolby, 7.1 ses çıkışı desteklediği belirtilmemiş. Olmadığını farzediyorum.
    Digital Audio from HDMI inputs: Up to 6Mbit/s bit-rate support.
    2-channel PCM: 16~24 bits audio sample with 32~96KHz sampling rate as below:
    Up to 6 Mbps AC3 and DTS

Nyrius Aries ve Home (çok yakın ürünler ne farkı var anlamadım)
    İnternette puanları çok yüksek ürünleri var. Amazonda 1500 kişi oy vermiş.

Ses performansı
    • Digital Audio from HDMI inputs: Up to 6Mbit/s bit-rate support.
    • Support AC3 and DTS.
    • 2-8 Channel PCM: 16~24 bits audio sample with 32~96KHz sample rate as below:
    (Optoma ile aynı)

Görüntü performansı
    No latency (<1ms)
    Optama ile aynı

GEFEN EXT-WHD-1080P-SR
    Marka profesyonel çözümler sunuyor. Baya sinema sistemlerine kadar üretiyorlar.

Ses performansı
    Diğerlerine göre daha iyi ses
    Supports resolutions up to 1080p Full HD, up to 7.1 channels of LPCM digital audio,
    and up to 5.1 channels of Dolby® and DTS® formats

Görüntü performansı
    10mt kapasiteli modeli.
    3DTV pass-through
    HDCP pass-through
    Lip Sync
    Uncompressed High Definition A/V from source to display
    Less than 1 frame latency

Bonus
    Dark
    Görüntü ve sese dair çok bir kaynak yok. Bir internet sitesi çok güzel falan diye test etmiş ama hiç inandırıcı gelmedi.
    Keza 720p. Benq w2000 projeksiyon almazdım o zaman.
    Dark ürünleri bu şekilde çalışıyor. 1080p diye söyleniyor ama protokolu 720p üzerinden yapıyor.
    Ve fiyatı bu özelliğe göre epey fazla.
    Kendi sitesinde yazan.
    "Ekran çözünürlüğü ne olursa olsun Dark Kablosuz HDMI görüntü aktarım kiti çözünürlüğü 720p'ye dönüştürüp hızlı ve kesintisiz olarak ekranınıza yansıtır."
    Büyük bir ihtimal çinden tedarik edip üzerine logo eklenen ürünler. Ebayde aynı ürünlerin farklı markalarına raslayabiliyorsun.

Eğer eklemek istediğiniz varsa sevinirim. Yanlış bildiğim varsa lütfen düzeltin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meccanica -- 10 Temmuz 2017; 18:38:55 >

• Gefen kullandım aynı odada çalışırken hiçbir problem yok ancak başka bir odaya aktarım hiç çalışmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende darkın 720p si var evet çinden gelen üzerine logoyu yapıştırdıkları cihazlar

ama sorun yok dandik bişey değil yan odadan duvardan bile çekiyor kendim denedim görüntü sorunuda yok

ama kullanma kılavuzu diye bişey yok ilk yapamadın deliriyordum yok mouse takacakmışız da ordan kullanıcı adı ayarlayacakmışız kullanma kılavuzunda mouse takılabildiği bile yazmıyor ayrı mesele
  • https://www.iogear.com/product/GW3DHDKIT/
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=PNK2Upv3biE

Merhabalar bu ürünü kullandım bir ara. İki oda farkla arada 2 duvar varken sorunsuz 1080p görüntü aktarılabiliyor. Eğer hiç duvar olmazsa eminim mesafe 30 metreye kadar gidebilir.
    Eğer mesafe daha da artarsa önce görüntü 720p iniyor sonra da tamamen kayboluyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.