Şimdi Ara

HDMI kablo tamiri hakkında YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
10.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Resimde gördüğünüz gibi HDMI kablosunun ucundaki metal kısım kırılıp kablo kullanılamayacak hale geldi.
    Bu kablonun tamiri mümkün mü?
    Çoğunuz tamir yerine yeni kablo almam gerektiğini düşünebilirsiniz fakat bina yapım aşamasındayken HDMI kablosu duvarın arkasından götürüldü. Bu yüzden dolayı yeni kabloyu alıp kullanmak için duvarın kırılıp eski kablonun içeriden alınıp yeni kablonun koyulması, sonrasıda da duvara tekrar sıva boya vs. işlemler gerektiğinden dolayı tamir ettirmem gerekiyor.

Bursa elektronikçiler pasajındaki tüm dükkanları dolaştım fakat hepsi aynı şeyi söyledi. "Biz bunu yapamayız. Yapacak adam da tanımıyoruz." dediler..

Konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı?

Herkese mutlu günler dilerim.

HDMI kablo tamiri hakkında YARDIM

• Kimse uğraşmaz bizde kırıldı mı atarız direk pres baskı sonuçta
  • mesmeyut kullanıcısına yanıt
    Çin sitelerinden HDMI jakı getirtilip kablonun ucuna takılabilir. Maalesef, bu tarz şeyleri Türkiye'de bulmak mümkün olsa bile saçma fiyatlar istenecektir. Çin siteleri en mantıklısı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesut bey eğer avometre kullanmaya-kablo eklemeye eliniz yatkınsa yapılmayacak kopan kablo yoktur.
    Demek istediğim,kendiniz yapmak isterseniz elimden geldiğince yardımcı olurum.pm den yazabilirsin
  • yolcu_27 kullanıcısına yanıt
    Sağol abi. Atıyorum PM
  • Yapılır ama çok uğraştırır.Zaten kimse de yapmaya uğraşmaz.

Benim aklıma başka bir hdmi kablosunu kesip kabloları eklemek geldi.Daha kolay olur jackı tamir etmeye nazaran.Ancak çalışır mı bilmiyorum.
  • Merhaba arkadaşlar bilgisayarın ekran kartından TV'nin HDMI girisine bagadigim HDMI kablonun ucu çıktı.tvnin HDMI girisine takılan kısım sağlam fakat bilgisayarın ekran kartına takılan kısım çıktı yerine oturttum sandım ve bilgisayari açtım görüntü gelmedi ve gelir gibi oldu.hdmi kabloyu çıkardığında pimlerin yamuldugunu gordum.bu şekilde ekran kartına takip bilgisayarı açtığımda herhangi bir kisa devre olmusmudur.suan işteyim aksama kablo alıp deniycem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.