Şimdi Ara

HDMI dan Goruntu Alamiyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu gun gelen 32r81b televizyonumu hdmi to hdmi kablodan baglamayi denedik.Goruntu geldi ancak ses yokdu teknik servisdeki eleman scart dan takdi sesi acaba tv de mi sorun var diye ses geldi scarttan, ancak bu seferde bi daha hdmi kablodan goruntu alamadik desteklenmeyen mod diye bi uyari geliyor ekrana sonra component kablodan taktim goruntuyu 720p olarak ayarlayip hdmi kabloyu tekrar takmayi denedim yine ayni hatayi veriyor.Yardimci olursaniz tesekkur ederim.

• kankalar şu gariban arkadaşımıza yardım edelim ben çözemedim mevzuyu ama siz bi el atıverin bu işlerde yenidir kendisi daha konuyuda sky lutfen kitleme
  • kablonda problem var bence, aynı lcd bendede var tüm hdmi girişlerde sorunsuz çalışıyor xbox360
  • kablo arizali olamaz laptop da deniyorum goruntu geliyor tv ye :(
  • component kablo kullan olmazsa, çok da büyük farklar yokdur heralde

edit: televizyon samsung mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evo_4 -- 9 Temmuz 2008; 18:07:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: evo_4

hdmi dan neden görüntü alamadığına dair bi fikrim yok ama ses alabilmen için ayrıca bu aparat lazım bildiğim kadarıyla.
     HDMI dan Goruntu Alamiyorum
    component kablo kullan olmazsa, çok da büyük farklar yokdur heralde

böyle bi aparata ihtiyacı niye olsun anlıyamadım hdmı kablodan ses vermiyormu ben veriyor diye biliyorum çünkü ben hdmı kabloyla kullanıyorum ekstra bişey kullanmıyorum eğer ses sisteminden almak isterse böyle bi kablo kullanması gerekmiyormu?

• Televizyon Samsung evet su an component kullaniyorum ama ben hdmi dan goruntu almak istiyorum hdmi dan ses ve goruntu aliniyor diye biliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: harmonyoa

quote:

Orjinalden alıntı: evo_4

hdmi dan neden görüntü alamadığına dair bi fikrim yok ama ses alabilmen için ayrıca bu aparat lazım bildiğim kadarıyla.

component kablo kullan olmazsa, çok da büyük farklar yokdur heralde

böyle bi aparata ihtiyacı niye olsun anlıyamadım hdmı kablodan ses vermiyormu ben veriyor diye biliyorum çünkü ben hdmı kabloyla kullanıyorum ekstra bişey kullanmıyorum eğer ses sisteminden almak isterse böyle bi kablo kullanması gerekmiyormu?

düzelttim. aklımda yanlış kalmış.

• Hdmi üzerinden tv ye ses gider.

Hdmi sulotlarını değiştirdinmi.

Tv nin servis menüsünü daha önceden karıştırdınmı orada sanki hdmi için bir ayarlar vardı.
  • Hdmi slotlarini degistirerek denedim ama sonuc ayniydi servis menusunde hdmi ayarlariyla da oynamadim maalesef. :(
  • tv den hdmi' dan görüntü veren çıkışı ayarladın mı? hani harici 1, harici 2, hdmi 1, hdmi 2, pc vs. diye farklı kabloların görüntüsünü aldığın çıkışlar. Source tuşuyla değiştiriliyordu sanırım.
  • Evet Source tusuna basarak degistiriyorum hdm3 e takiliydi ona geldiginde desteklenmeyen mod diye bi yazi geliyor ekrana.
  • konsol acildiktan sora hemen Rt ve Y ye basili tut konsol kapanip acilacak goruntu ayarlari resetlenecek.belki bi faydasi olur.
  • Halen sorun devam ediyorumu, o güzelim tv ye bağlanmadımı şimdi x360 hayret.
  • Maalesef hala baglayamadim dun teknosaya gittim 37r81b de denedik yine desteklenmeyen mod dedi sonra 32a552 de denedik onda da ayni desteklenmeyen mod dedi en son philips de denedik modelini unuttum simdi onda direk calisdi ama ses yokdu napicam hala bilmiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DarkC1oud

Maalesef hala baglayamadim dun teknosaya gittim 37r81b de denedik yine desteklenmeyen mod dedi sonra 32a552 de denedik onda da ayni desteklenmeyen mod dedi en son philips de denedik modelini unuttum simdi onda direk calisdi ama ses yokdu napicam hala bilmiyorum.

Başka bir x360 ile dene ağer senin r81 de çalışır ise sorun x360 tan ama hdmi den bu denli sorun ilk defa duyuyorum
  • Makina nanay abicim unut sen makinayı.
  • Baska bi xbox360 da deneme sansim yok maalesef yarin aldigim yere kargo ile yollicam urunu sorun halledilirse ins. tekrar yazarim :)
  • Tam lcd yi almışken şansızlık işte, bende bir şeyi çok isteyerek alırsam kesin onda problem yaşarım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.