Şimdi Ara

[b]HDD Sorunu Help Meee[/b]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşımın Pc ne format atacaam. Fakat pc yi çocukları nasılbir şekilde göçerttilerse, Xp işletim sistemi hiç açılmıyo. Xp logosu görünüyor ve yeniden başlıyor, defalarca hemide. Xp cd si ile onaramıyorum HDD kablolarının veya HDD nin takılı olduğundan emiin olun diye bir mesaj alıyorum.. Hadi Alacağımız dosyalardan ( resim , müzik vs.) feragat edelim dedik. Basalım formatı dedik ama gene HDD yok diyo....Nasıl başlatırım ben bu sistemi?? Bi el atın yaaw

• biosta hdd yi görüo muu...
  • Eeet Auto olarak ayarlı bios
  • hattaa birdefa scandisk ve chkdsk de yaptım hata mesajı almadım!!!!
  • format atarken de grmuoo deme hddyı alla ala... slave master ı kontrol ettin mi...
  • diskin sata ise diski göremeyebilir sata driver disketini takman gerekir.
  • Boot yarlarındaki first , second , third ayrlarının sıralamasını cd rom , hdd , floopy e sırasıyla yapınız.

Cd rom sürücüsüne XP cd nizi yerleştiriniz.

Bilgisayarı yeniden başlatınız ( Pc xp yi hdd açmaya çalışmayıp cd den açmaya çalışacaktır.)

Daha sonra formatlarken bilgisayarınızın hdd görüp görmediğini anlayabilirsiniz.

Görüyorsa sorun yok zaten aynı şekilde devam edersiniz.

Format işiniz bittikten sonra başta yazmış olduğum sıralamayı hdd, cd rom , floopy şekline geri getirmeyi unutmayınız..
  • Hdd sata ise sata driverına ihtiyaç duyacaksın. bu driver ı ya disketle yükleyeceksin yada xp ye driver entegre edeceksin.

burada bu konuyu anlatmış bi bak.http://www.notebook.gen.tr/viewtopic.php?f=24&t=18
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.