Şimdi Ara

hdd mi ssd mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • laptopumda aşırı dandik bi 320gb hdd var.çok yavaş ve çok kasmalar yaşıyorum.bu nedenle yeni bir şey alacağım.aklımda iki şey var.ilki yeni bi rpm'si yüksek hdd alıp kullanmak.diğeri ise 120lik bir ssd alıp bu takoz 320lik hdd'yi ayrı depo olarak kullanmak.çok fazla alan ihtiyacı olan birisi değilim.fakat yine de 120 çok az geliyor.ne yapmalıyım görüşleinizi bekliyorum.

son olarak ssd'nin 2.5" olması laptopa dahili takmak için yeterli mi?

• Direk ssd al. Farkı aşırı derecede hissedeceksin. 2.5"ler olur.
  • Hdd bu saatten sonra sadece depolama amaçlı kullanılır, windows ve kullandığınız programlar için ssd şart. İşlemciniz, raminiz ne kadar iyi olursa olsun disk kötüyse performansta düşük olacaktır.

Laptoplara zaten sadece 2.5 inc disk takabilirsiniz yani bir sıkıntı yaratmaz. 120 gb ssd alan olarak yetersiz kalabilir, fakat şöyle birşey yapılabilir cd-rom u çıkartıp cd-rom girişine uygun bir çevirici adaptör alıp 320 lik diski ona takabilirsiniz o diski depolama amaçlı kullanmaya devam edebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sdd alın kesinlikle
  • Her ihtimale karşı ssd al önemli dosyaların varsa güvende olsun.Ne olur ne olmaz harddisk uçabilir yani bilinmeyen bir nedenle sonra çok başın ağrır başıma gelmişti benimde bu zamanda en iyisi ssd gerek virüs cart curt gerek ise sistemler ve önemli dosyalar için.
  • Elbette SSD.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam 3 sene önce laptopun yavaşlığından öyle bıktım ki kampanya ile 240 lık bir Ssd aldım. Yani şöyle diyeyim: Müthiş bir fark var, anlatmak mümkün değil. Kesinlikle SSD şart.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle SSD almalısın. 120GB az gelebilir. En azından 240-275GB olan modellerden alırsan daha iyi olur gibi. PC açılışı 10-15sn arasına düşünce göreceksin aradaki farkı.
  • Galiba haklısınız büyük ihtimalle 120lik bir ssd alacağım.Laptoptaki hddyi de ek depolama olarak kullanacağım.Peki bu alacağım 2.5 inçlik ssdyi direk hddnin bulunduğu yere takabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alduinn

Galiba haklısınız büyük ihtimalle 120lik bir ssd alacağım.Laptoptaki hddyi de ek depolama olarak kullanacağım.Peki bu alacağım 2.5 inçlik ssdyi direk hddnin bulunduğu yere takabilir miyim?

Evet.

Zaten laptoptaki disk yuvası sadece 2.5 inc ve altını kabul eder. Herhangi bir uyumusuzluk olmaz. Sadece ana kartınızın sata portları sata 2 ise, sata 2 bant genişliği kadar büyük dosya yazma okuma hızına ulaşırsınız yani 300 mb/s (250-260 mb/s civarı görünür)
  • Bende 4-5 sene önce SSD aldım laptopuma taktım, harddiski de cd rom yerine taktım internette satılıyor hdd kızağı.

Çok farketti hala da hızlı şuan çıkartsam hissedilir yavaşlık olur. Kısa sürede açılıyor windows ve programlar da aynı şekilde hemen açılıyor.

120 GB artık yetersiz bence bilgisayar toplayacaklar için 240-256 GB arası alınabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.