Şimdi Ara

hdd ışığı sönüyor ve görüntü gidiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheSentry

Olay görüntüleyicisini açtığımda Kernel-Power 41 (63) hatası olarak gözüküyor bu sorun.

GTA, NBA ve WarThunder oynarken belli bi süreden sonra ekran gidiyor ve ses kesiliyor, bu olduğu an kasadaki hdd ışığı sönüyor ve power tuşuna basılı tutmadan bilgisayarı kapatamıyorum yani kilitleniyor.

Bilgisayarı normal bi şekilde kullanabiliyorum başka program ve oyunlarda böyle bir sorun yok.

EDIT:

oyunda belli bir süre geçirdikten sonra durum bu. böyle bi ses çıkıyor ve hdd ışığı sönüyor (sesi kısın)

ayrıca oyun kapanır kapanmaz logitech arx controldeki değerler bunlar (aida full sürüm yapamadığım için burdan ss çekmek zorunda kaldım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheSentry -- 27 Ağustos 2016; 23:22:54 >

• CS:GO Oynarken de başıma geldi bugün aynı sorun.

Isınmasından kaynaklı olabileceğini düşünüyorum yardımcı olabilecek var mı ?
  • Aida 64 ile oyun esnasında ekran kartın ve işlemcinin ısısını bi kontrol et derin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • INSURG3NT kullanıcısına yanıt
    logitech arx controlle herhangi bir oyunda değilken masaüstünde dururken cpu 32, gpu 43 derece çıktı. Ama gpu zaman zaman kendi kendine 50 derecelere çıkabiliyor.

birazdan aida 64le oyundayken bakacağım
    oyunda belli bir süre geçirdikten sonra durum bu. böyle bi ses çıkıyor ve hdd ışığı sönüyor (sesi kısın)

ayrıca oyun kapanır kapanmaz logitech arx controldeki değerler bunlar (aida full sürüm yapamadığım için burdan ss çekmek zorunda kaldım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheSentry -- 9 Haziran 2016; 13:10:29 >

• sorun hdd veya ramlerde olabilir diye düşünüyorum ama emin olamıyorum yardımcı olabilecek var mı arkadaşlar ?
  • up
  • ısı değerleri normal öyle aşırı bir ısı yok. problem başka bir yerde gibi görünüyor.
    ekran kartının sürücüsünü güncel değilse güncelleyin. iki adet veya daha fazla ram varsa teker teker takıp o şekilde kontrol edin oyundayken.
    yine problem devam ederse temiz bir format atın derim
    2 adet 4gb ram kullanıyorum bugun bi tanesini çıkartıp 1 adet 4gb ram ile gta girdim ve bu sefer gta yanıt vermiyor hatasını aldım 5-6dk sonra, zaten 60sabit fps oyun 45fpsye düştü 4gb ramle girince.
    Yani bi yerde ram yetmediği için oyun kendini kapattı ve bu yüzden anlayamadım sorun çözüldü mü çözülmedi mi.

format konusuna gelince, şuan kullandığım hdd 8-9 yıllık olduğu için format atmaktansa yeni bir hdd almayı düşünüyorum fakat sorun hdd de değil de ramdeyse ram alacağım, 200tlyi geçmeden halletmeye çalışıyorum sorunu yani
  • up
  • up
  • Harddiskine sağlık testine sokarmısın. Sonuçları görelim ona göre yorum yapalım. Harddiskinde ısınma söz konusumu yada diskde çizilmeler oluşmuş da olabilir. Veya nemli biryerde mi tutuyorsun bilgisayarı , en son ne zaman temizledin ?
  • GitaristMavi kullanıcısına yanıt
    hdd health yaptım hdd tune ile bi sorun çıkmadı, hdd ısısına nasıl bakacağımı bilmiyorum.

Nemli bir yerde değil pc.

Temizlik yapmayalı 6-7 ay oldu fakat hddyi çıkartıp temizlemedim hiç
  • O ses fandan geliyorsa neyse de harddiskden geliyorsa geçmiş olsun sistemi yakmadan sök at
    hoparlörden geliyor hocam
  • Hdd yi stres testine sok sonuçları paylaşırmısın

• İlginç sıcaklık değerleri falan çok normal sağlık testinden de geçmiş Problem ne bende anlamış değilim
    acaba ekran kartımda veya ramlerde sorun olabilir mi ?
  • up
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.