Şimdi Ara

HDD fiziksel hata YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşlar, dizüstü bilgisayarım yediği darbe sonucu açılmıyor, bilgisayarı açınca hdd içinde sürtme sesi geliyor 5-6 kere dönmeye çalışıyor sanırım içindeki disk ancak sürtünme oluyor ve duruyor, sonrada bidaha hiç çalışmıyor ve açılış ekranında kalıyor malesef bilgisayar. Bu fiziksel hata mı demek oluyor? ben harddisc içindeki bilgileri nasıl kurtarabilirm bir öneriniz warmı acaba?? birde laptop un garantisi bitti ancak içindeki hdd samsung marka we teknik servis tarafından geçen yıl değiştirilmişti, hdd nin ayrıca bir garantisi varmıdır yane şuan götürsem garantiye girermi sizce?

• Yapılacak hiçbir şey yok. Fiziksel olarak ölmüş HDD'yi kurtarmak çok zor ve masraflı. Türkiye'de doğru düzgün yapan bir ya da iki yer var. O da ciddi pahalıya mal olur. Yeni HDD'ni güle güle kullanırsın artık Samsung deme bana adı batsın. Ekranda kötü kazık attı samsung bana. Varsa garanti ne ala. "Ben bunu düşürdüm" falan deme sen. Öylece götür safa yat. "Aaaa çalışmıyoooo"... Biraz embesil taklidi işe yarar Bana attıkları kazığın karşılığı olsun...

• ya tabikide salak taklidine yatıcamda kurtarmak istediğim 5 gb falan bi yer war hdd de, onun için şu data kurtarma şirketlerinden fiyat istiyom ama 100-200 dolara falan patlıycak gibi gözüküyo, umarım garantide eğiştirirlerde hdd parasını veri kurtarmaya yatırırım sanada geçmiş olsun bende nefret ediyom bu markadan
  • fiziksel hatada 100-200 dolara olmaz o iş steril ortam lazım laboratuvar yani 500-600 dolardan açılıyo kapı ama arka tarafa pimapen laboratuvar yapanlar o fiyatı veriyolar kurtarabiliyorlarmı bilmem o fiyata kurtarabilirsen haber ver bende de 40 gb seagate var tırsıyom vermeye hepden gidecek diye...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.