Şimdi Ara

HDD Birleştirmede Hata

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Bilgisayarımdaki HDD söktüm ve ssd taktım.
    Çıkan HDD'yi bir kutuya koyup harici HDD yaptım.
    Disk yönetiminden bütün diskleri birleştirmek istediğimde;
    Zamanında windows kurarken 3 tane sistem ve kurtarma için oluşturulan bölüm (A,B,C) çok bir alan değil 1 gb filan
    250 gb windows alanı (D)
    ve 720 gb kalan dosya bölümünü (E)birleştirmek istiyorum.

ABC alanları silimiyor, birleştirilmiyor hiç birşey olmuyor.
    D ve E ayrı ayrı olarak kullanılabiliyor ama genişletilmiyor, birleştirilmiyor sadece ayrı ayrı harf atanıyor.
    Yada 250 GB'lik alan D'yi Büyük alan içine Klasör gibi ekleyebiliyorum ama öyle olsun istemiyorum.

Harddiski kutuya yerleştirirken biraz yapıştırma vs kullandığım için söküp yerine takıp, yeniden format atar gibi silip birleştirmek istemiyorum zarar görmemesi adına. Fikri olan var mıdır ?
    HDD Birleştirmede Hata

Edit Resim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordum11 -- 16 Kasım 2018; 16:19:51 >

• diskiniz gpt sistemli oluşturulmuş.Diskte yer alan bilgileri başka bir diske yedeklemeniz lazım.

bilgisayar konusunda iyiyim diyorsanız diskpart komutu ile konsoldan clean demeniz gerekiyor. googledan yardım alsanız iyi olur yinede. BU İŞLEM DİSKTE YER ALAN TÜM BİLGİLERİ SİLECEKTİR. sonrasında disk yöneticisinde mbr olarak yeniden oluşturup kullanabilirsiniz.

Bilgisayar konusunda yeterli değilim diyorsanız çevrenizde bilgisi olan birisiyle yapmanızı yada hiç dokunmayın 240 GB ve 670GB olarak 2 bölüm olarak kullanmaya devam edin.
  • Çok tşk ederim. Ssd yi söktüm hdd yi geri taktım. Format atar gibi sildim herşeyi. Tek parça yaptım. Biraz daha fazla uğraştırıcı oldu ama hallettim. Yine de çok tşkler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rica ederim
  • Sağa doğru boş alana genişler.

Sola genişleme yaptırımiyor windows.

Ama başka yolları var sanırım. Hiç sola genişletmeyi denemedim.

B D ye genişler.
    C E ye genişler.

Gebisleyecegi alanın boş olmasi lazim. Siyah yani.
    D C ye genişlemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalVeri -- 3 Aralık 2018; 2:13:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.