Şimdi Ara

-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metehanncakr -- 2 Nisan 2022; 20:53:41 >

• SSD al.

• ugur_yavuz kullanıcısına yanıt
    Ssd ler çok pahalı kanka 500gb ssd yok düzgünce

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Performans açısından WD zayıftır. Seagate ve WD'lerin bozulma oranları yüksektir, Toshiba biraz daha az bozulur. Seagate'lerin performansı Toshiba ve WD'lerden iyidir. Kaşe boyutu disk hızını etkiler, yüksek olan genelde iyidir (disk'lerde rpm farkı yoksa). 2.5 inch olan HDD'ler laptop'larla uyumludur. Windows kuracaksanız en yavaş SSD bile HDD'den 3-5 kat hızlıdır. Windows'a program kurdukça yavaşlar + HDD'ler de zamanla yavaşlar fakat SSD'lerde bu yavaşlama pek olmaz.

• Pek fark göremiyorum hocam, ikisi de fiyat performansa yanıt verir gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: metehanncakr

Ssd ler çok pahalı kanka 500gb ssd yok düzgünce

"Düzgünce" yi tam anlamadım ama.

Sandisk/Kingston/Adata 480GB birşey al gitsin işte SATA.

399 LİRA

https://www.itopya.com/silicon-power-480gb-slim-s55-sata-30-25-ssd-500mb-okuma-450mb-yazma//

• ugur_yavuz kullanıcısına yanıt
    Önbellek olmayınca hızlar düşüyormuş ya düzgünce derken önbellekleri yok bazılarında ondan dedim

Eyvallah :)

• quote:

Önbellek olmayınca hızlar düşüyormuş ya düzgünce derken önbellekleri yok bazılarında ondan dedim

Eyvallah :)

Aynen öyle, sakın James Donkey falan alma. Bende 480 gb ssd'si vardı sattım yerine Samsung aldım. James Donkey'de dosya aktarırken hız düşüşleri oluyordu ve geri de yükselmiyordu ama Samsng saat gibi çalışıyor. Hdd alacaksan temiz ikinci el satan bi abi var forumda. Ben toplamda 5-6 kere alışveriş yaptım bazıları kendim için bazıları arkadaşıma ve aldığım hdd'leri uzun yıllardır kullanıyorum. @ramazandeveli İletişime geçerseniz elindeki mevcut disklerden hoşunuza giden olursa anlaşabileceğinize inanıyorum.

• Veronicaa kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam, Samsung evo 870 alicam bakalım 600tl ama ömürlük alırım mis gibi kullanırım garantisi de uzun çok iyi anlayacağın. Hdd ihtiyacım olursa o arkadaştan alırım artık:)

• quote:

Orijinalden alıntı: poko001

Performans açısından WD zayıftır. Seagate ve WD'lerin bozulma oranları yüksektir, Toshiba biraz daha az bozulur. Seagate'lerin performansı Toshiba ve WD'lerden iyidir. Kaşe boyutu disk hızını etkiler, yüksek olan genelde iyidir (disk'lerde rpm farkı yoksa). 2.5 inch olan HDD'ler laptop'larla uyumludur. Windows kuracaksanız en yavaş SSD bile HDD'den 3-5 kat hızlıdır. Windows'a program kurdukça yavaşlar + HDD'ler de zamanla yavaşlar fakat SSD'lerde bu yavaşlama pek olmaz.

Asıl wd seagateden daha iyi markadır. Seagateda arıza olasılığı yaşayanlar wd kullananlardan daha fazladır. Kullanıcı deneyimlerine bak özellikle amazon amerika bu konuda fikir verir.

Neye göre performanslı bide ? 7200 rpm hızındaki bir wd blue, karşılığı olan seagateden ne kadar zayıf performans olarak ? Kullanıcılar günlük kullanımda bunu fark edebilir mi bide ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Eyvallah hocam, Samsung evo 870 alicam bakalım 600tl ama ömürlük alırım mis gibi kullanırım garantisi de uzun çok iyi anlayacağın. Hdd ihtiyacım olursa o arkadaştan alırım artık:)

Şimdiden hayırlı olsun hocam, Samsung iyi tercih   Bende 500GB 860evo var memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağolun arkadaşlar iyi geceler 😃❤

• quote:

Sağolun arkadaşlar iyi geceler 😃❤
    Seni yerim yakışıklı. Sistemde toplarmış aman aman. Hadi bakimmm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    😂😂

• metehanncakr M kullanıcısına yanıt

Ayrıca dikkat edin o 500GB 320GB n11, gg, ty gibi sitelerde çok fazla refurbished ve 2. el ürünler çıkıyor. Adam internet kafe kapatıyor parçaları dağıtıp satma derdinde vs. vs. Eski bilgisayarlardan çıkma satılabilecek tek tük parçalardan olarak görüyorlar harddiskleri. Bu yüzden çok dikkatli almak lazım. Aldıktan sonra hemen garanti sorgulaması da yapın.

Ürün üretim yılı da önemli(bu konuda yorum yapabilecek varsa paylaşırsa güzel olur): çok eski ise zaten direkt kendini ele verir ben "2. el veya refurbished ürünüm" diye .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HighDynamicRange -- 21 Haziran 2021; 4:24:28 >
  • MeGaDave06 kullanıcısına yanıt

WD veya Seagate'den hangisinin daha iyi marka olduğuna dair bir şey yazmadım.

Online mağazalardaki ve forumlardaki hiçbir yorum veri olarak kabul edilemez, manipülasyona açıktır, kimlerin yazdığı belli değildir, bazı mağazalar ve üreticiler yapılan yorumlar karşılığı kullanıcılarına ödüller dağıtarak kullanıcıları mesaj yazmaya teşvik ederek sahte algı oluşturarak reklam yaparlar. Bu forumda bile "şunu inceledim, bunu karşılaştırdım" şeklinde mesajlar yazıp reklam yapanlar ve bunların reklam olduğunu anlayamayan çok sayıda insan var.

Disk'ler arasındaki performans farkları neye göre değerlendirilir bunu bilmiyorsanız araştırıp öğrenin. Genel kullanımda (karışık ve büyük boyutlu dosya okuma/yazma) Seagate 7200 rpm disk'ler WD 7200 rpm disk'lerden ortalama %10-20 daha hızlıdır fakat düşük boyutlu dosya okuma/yazma işlemlerinde bazı WD modelleri Seagate'lerden %10-20 daha hızlıdır. Kullanıcı bilgisizse hiçbir şeyi fark etmez.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.