Şimdi Ara

HDD alan eksilmesi - Rar problemi - Çözüldü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HDD'im 3 bölünmüş durumda C-D-E ve C bölümünde 2.15Gb yer vardı. Toplamda 1.4GB 14.partlık indirdiğim .rar dosyasından bu alana filmi çıkartıcaktım. Rar dosyasından belgelerim klasörüne çekip çıkarttım ve Pc başından kalktım, döndüğümde hdd'de 80Mb yer kaldığı için çıkartma işlemi iptal olmuştu.

Nedenini anlayamadım 2.15Gb yer varken 1.4Gb dosya için yer kalmıyor.

Neyse iptal olduktan sonra kısmi olarak çıkan parçayı sildim ve HDD'de 990Mb gözüktü. Yani rar'dan çıkartma işleminden önceki boyuta geri gelmedi 1Gb'dan fazla yer eksik gözüküyordu. Bende Disk temizleme işemi uyguladım ve sistem geri yükleme bölümünüde silmeme rağmen fazla bir etki olmadı. Sadece 20-30Mb kadar geri geldi.

Şimdi aklıma takılan .rar'dan çıkartırken işlem bittiğinde kopyalanıyor ibaresi çıkmıştı, acaba HDD bir yer atıp oradan belgelerime yüklüyorsa bu HDD'deki yer neresi orayı bulup sileyim?

Dolarlı ($) bir işraretli dosya diye hatırlıyordum, ama aramama rağmen o büyüklükte bir dosya bulamadım.

Umarım derdimi anlatabilmişdir.

züldü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TerribleSilence -- 14 Haziran 2007; 12:03:29 >

• temp in icine atmıs olabilir. documents and sattings de.

ccleaner programını kullanmanı oneririm gereksiz dosyaları bulup siler.türkce hemde
  • C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Temp

Edit: İlgin iiçn teşekkürler SimoneKSK , hallettim saolsun arkadaşlar yardımcı oldular aynı anda yazmışız mesajı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TerribleSilence -- 14 Haziran 2007; 12:06:05 >
  • arkadasım 9 saniye once cevabını vermisim hic te okumuyorsun yaaaaaa :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.