Şimdi Ara

Silinecek (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
3
Favori
27.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GoldenParsTR

quote:

Orijinalden alıntı: comsat

quote:

Orijinalden alıntı: aliann34

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aliann34

quote:

360 TV Cengiz Holding'e satılmış. İzleyici temsilcisi sanırım değişmiş bu ve kanalın HD durumunu sorunca şimdilik böyle bir planımız yok diye cevap veriyorlar. A2 için bekleyenlere de kötü bir haber vereyim yeni yer tahsisi olmamış ve kanalın içeriğinin büyük kısmı SD yayın olduğu için şimdilik HD yayına geçmiyorlarmış.

24 ve 360 Cengiz Holding'e satılamadı ve yine Ethem Sancak'ta kaldı. Umarım Ethem Sancak'ta kalır. Nasıl Show Max kanalı HD'ye geçmiyorsa A2'de HD'ye geçmeyecek. 360 kanalı HD yayın için test yayın yapmıştı.

Test yayınını biliyorum bende kendi sayfamda yayınlamıştım. 360 TV izleyici temsilcisi ile şu an görüşüldüğünde HD için çalışma olmadığı söyleniyor. Birçok kaynakta (kendi medya grubu dahil) Cengiz Holding'e satıldı yazıyor. Acaba satış neden iptal oldu veya hala satılması planlanıyor mu bu konuda bilginiz bulunuyor mu?

Benim pek bilgim yok. 360 HD iptal oldumu yani ?

İptal oldu herhalde. Resmi ağızdan kimse söylemiyor ama TRT ile Türksat'ın TRT 4K için yaşadığı kapışmadan anlıyoruz ki 4A'da yer kalmadı. Ayrıca Digiturk Eutelsat uydusundaki birçok paralı HD paketini aynı zamanda Türksat uydularına da taşıdı.

Şu an;

+ Digiturk Türksat
    + D-smart
    + Tivibu Uydu
    + Filbox

Platformları Türksat uydularını kullanıp şifreli HD kanallarının satışını yapıyor. Bu platformlara yeni kanal eklendikçe uydudaki yer azalıyor. Bu sebeple yakın dönemde yeni şifresiz HD kanalları göremeyebiliriz.

Bence Türksat uydularını kullanan bu 4 platform birleşmeli devletle anlaşıp sırf bu platformlara hizmet edecek bir uydu atmalılar. Türksat pahalı fiyat veriyorsa Eutelsat daha ucuza uydu yaptırıp attırıyor ve platformlar için uydu yayınları için ödedikleri kiranın daha azına mal olacaktır. Tek sıkıntı parayı peşin vermelerinin gerekliliği. 30 sene çalışacak bir uydu içinde para verebilirler diye düşünüyorum, Digiturk süperlig ihalesi için 500 milyon dolar verdiğine göre bunun yarısından daha azına kendi uydusunu fırlatabilir.

Hocam katılıyorum. Hotbird uydusunda bir kanalda 6 7 tane şifreleme sistemı var ve ayrı platformlar tek kanalı kullanıyor. Böyle olsa misal animal planet kanalı türksatta hd olarak 3 platform ayrı ayrı tplere ayırmış. Tek kanal olsa hem görüntü bitrate kalitesı tek olacagı ıcın Biraz artar hemde uyduda yer kalır. Ama olmuyorki işte.

Platformlar anlaşamadığı için aynı kanaldan birçok TP'de yayın oluyor. Sizinde dediğiniz tek kanal olsa hem bitrate artar hemde yer sorunu azalır. Bu düşünceye sahip yayın platformu olmadığı için bu sıkıntılar devam edecektir. Uyduyu iyi yönettiğimizi düşünmüyorum özellikle uydudaki çöp kanallar sebebiyle gereksiz yer işgali bitmedikçe HD kanal bize hayal olacak gibi görünüyor.

• 24 TV ve TGRT Haberi dakikalar kala bekliyorum.Gelmesi muhtemelen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kısa zaman içinde BJK TV de hd yayına geçecek dedi Fikret Orman. Anlaşma imzalanmış kiminle olduğunu anlamadım gerçi. Herşey hazır falan dedi
  • 24 ve 360 sanırım ya ocak ortasında yada sonunda geçecek.
  • TRT ÇOCUK HD yayına geçti.
  • 24 TV (OCAK AYI)

360 TV (BILGI YOK)

TGRT HABER (BILGI YOK)

TRT MÜZİK (BILGI YOK)

KRAL TV (BILGI YOK)

TLC (ÇALIŞMALAR VAR)

• TRT MÜZİK'i uzun zamandır bekliyorum.
  • Kimse kusura bakmasın babamın oğlunun kanalı da hd olmadıktan sonra listede yer almıyor

Bazı yerel kanalları ve fakir ulusal kanalları hariç tutuyorum

Bunun dışında hepsine mesaj attım
  • TLC ve TRT MÜZİK, HD iyi olur
  • Alpha Centauri kullanıcısına yanıt
    Aslında NTV/NTVspor' da TLC reklamlarını HD gösteriyor. HD yayına yakında geçer bence. Bir de 24, 360tv, TRT Müzik, TV8,5 gibi kanallarında artık HD yayına geçmesi lazım.
  • 24 TV büyük ihtimalle 10. yıldönümünde HD yayına geçecek çünkü kanal 2007 yılında açılmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fixmonami

Kimse kusura bakmasın babamın oğlunun kanalı da hd olmadıktan sonra listede yer almıyor

Bazı yerel kanalları ve fakir ulusal kanalları hariç tutuyorum

Bunun dışında hepsine mesaj attım

Aynı düşüncedeyim ve düşünceni sonuna kadar destekliyorum.

Artık SD yani çamur yayın görmek istemiyorum.
  • Trt 1 4 kya gecse ne guzel olur
  • aliann34 A kullanıcısına yanıt
    star,bloomberg bunlar 5 mbps bile yayın yapmıyor
  • gerek yok normalde yetıor beım ıcın olsada olur olnasada
  • NR1 Tv ve NR1 Türk Tv uyduda SD yayına son vermiş. Artık sadece HD yayını var.

https://www.numberone.com.tr/2017-01-05/number1-tv-yalnizca-hd-yayinda/
  • Lifetime channel, disney channel ve cartoon network bu kanalların hd yayına geçmesini 4 gözle bekliyorum.

• Sabredin hepsi HD olacak (yerel kanallar hariç).

• Merhaba,

TRT AVAZ HD yayina nezaman geçicek varmi böyle çalisma?
    TRT TÜRK normal yayina nezaman geçicek ve bu kanal HD yayina nezaman geçicek?

Ben, TRT AVAZ, TRT TÜRK 24 TV ve TGRT'nin kanalarini HD yayina geçmesini çok istiyorum umarim biran önce bu kanalar HD yayina geçer..

Ayrica halen TRT AVAZ Türksat Bati beam'de de yer almamasi çok garip ve tuhaf!

Saygilarimla Hikmet.
  • Kimse mesajıma cevap yazmamış... arkadaşlar bare bir soruma cevap verin, 24 Tv nezaman HD yayına geçicek ocak ayı bitti ses seda yok son durum nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.