A

Binbaşı
18 Mart 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 60 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar değerli dostlarım malum ülkemizin medyası malesef %95'i iktidarın kontrolünde. Ak parti veya Recep Tayyip Erdoğan konuştuğu zaman bir çok kanal anında yayına geçiyor. Gazetelere bakıyoruz 10-15 gazete aynı manşet. Ak parti ve Recep Tayyip Erdoğan'a karşı duran partilere, gazetecilere vb. küfür, hakaret etmeye başlıyor hain, terörist muamelesi görüyorlar. Zaten bir çok medya ele geçirildi. En çok buna üzülüyorum. Geçmiş dönemlerde öyle bir şey yoktu olduysa büyüklerimiz gelip anlatsınlar.
Fethullah Gülen cemaatine mali kaynak sağladığı iddiasılma Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile yönetimine el konan İpek Grubuna ait bütün gazete ve televizyonların kapatılmasına karar verildiği öte yandan kararın yarın borsa kapandıktan sonra kamuoyuna duyurulacağı iddia edildi. 

İPEK MEDYA GRUBU'NUN KAPISINA KİLİT VURULUYOR!

Sözde Paralel yapı ile mücadele kapsamında yürütülen soruşturmada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile 28 Ekim 2015 tarihinde yönetimine el konulan ve tepe noktalara kayyum atanan İpek Medya Grubu'na bağlı Kanaltürk Televizyonu, Bugün TV, Bugün Gazetesi, Millet Gazetesi, Kanaltürk Radyo ve diğer medya şirketlerinin kapatılmasına karar verildiği iddia edildi.

Söz konusu televizyon kanalları daha önce dijital platformlardan, kablo sisteminden ve Türksat'a ait uydulardan çıkarılmıştı. 

KARAR BUGÜN AÇIKLANACAK!

İpek medya gurbuna bağlı Kanaltürk, Bugün TV, Bugün Gazetesi, Millet Gazetesi, Kanaltürk Radyo ve diğer medya iştiraklerinin kapatılması kararının yarın piyasaların kapatılmasından hemen sonra saat 17.00'de kamuoyuna duyurulacağı ve Kamu Aydınlatma Platformuna (KAP) bildirileceği söylentiler arasında yer alıyor.

Bu önemli kararda İpek Grubuna ait medencilik, turizm ve kağıtçılık gibi diğer şirketlerden sürekli gazete ve televizyonların fonlanmasına karşı çıkan Akın İpek'in mahkeme yolu ile kayyum heyetine ihtarname çekmesinin etkili olduğu belirtiliyor.Akın İpek'in sahibi bulunduğu İpek Grubu, Sözde Paralel Devlet Yapılanmasına mali kaynak sağlamakla suçlanıyor. 17-25 Aralık olaylarının sonrasın Akın İpek, Fethullah Gülen'i kastederek 'Bütün mal varlığımı O'nun bir gülüşüne feda olsun' sözleri ile gündeme gelmişti.

İpek Medya Grubu'nun tamamen kapatılma işlemi gerçekleşirse eğer bu olayın ardından Televizyon ve gazetelerde görev yapan yüzlerce medya çalışanının durumunun ne olacağı şimdilik bilinmiyor.
Hakkında
Konum: İstanbul,Ümraniye
Forum İmzası:
Misafir üyelikler kapatılsın ! Tıkla, Destek Ver! http://forum.donanimhaber.com/m_67613940/mpage_1/f_/key_//tm.htm
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 9 ay
Mesaj Sayısı: 1.013
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.153
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 962 (Bu ay: 14)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 505 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.