Şimdi Ara

Silinecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
3
Favori
27.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LNB

quote:

Orijinalden alıntı: aliann34
    24 TV'nin HD yayına geçme planı varmı ?

Bu konu hakkında bilgi sahibi değilim.

arayıp soramazmısınız ?
  • quote:

arayıp soramazmısınız ?

Sorarım neden soramayayım. 24 TV ilgimi çekmiyor ama izleyici temsilcisine mail gönderdim cevap gelince forumda paylaşırım.
  • quote:

quote:

arayıp soramazmısınız ?

Sorarım neden soramayayım. 24 TV ilgimi çekmiyor ama izleyici temsilcisine mail gönderdim cevap gelince forumda paylaşırım.

Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dsmartın en sevdiğim radikal kararı sd yayınları kapatmak olmuştu. Bu yüzden bu tür kanalların da yavaş yavaş HDye geçmesi güzel olur. Zira hepimizin kanal sıralamasında HD kanallar başta geliyordur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Teşekkür ederim

Rica ederim.

360 TV HD 1-2 hafta içinde yayına başlayabilir. Birçok haber sitesinde son dakika haberi olarak geçti, Kurtlar Vadisi Pusu yeni sezonuyla 360 TV'de olacak diyorlar. Kanalın HD yayına geçmesini bekliyor olabilirler.

http://www.milatgazetesi.com/kurtlar-vadisi-pusu-basliyor-iste-yeni-kanali-haber-96034
    http://www.milliyet.com.tr/-kurtlar-vadisi-pusu-hakkinda-magazin-2323526/

Ayrıca Kurtlar Vadisi Pusu resmi Facebook sayfasında da sürekli 360 TV reklamı yapılmaya başlanmış.

https://tr-tr.facebook.com/KurtlarVadisiPusu/

• quote:

quote:

Teşekkür ederim

Rica ederim.

360 TV HD 1-2 hafta içinde yayına başlayabilir. Birçok haber sitesinde son dakika haberi olarak geçti, Kurtlar Vadisi Pusu yeni sezonuyla 360 TV'de olacak diyorlar. Kanalın HD yayına geçmesini bekliyor olabilirler.

http://www.milatgazetesi.com/kurtlar-vadisi-pusu-basliyor-iste-yeni-kanali-haber-96034
    http://www.milliyet.com.tr/-kurtlar-vadisi-pusu-hakkinda-magazin-2323526/

Ayrıca Kurtlar Vadisi Pusu resmi Facebook sayfasında da sürekli 360 TV reklamı yapılmaya başlanmış.

https://tr-tr.facebook.com/KurtlarVadisiPusu/

24 TV hakkında 16.9 ve HD yayın için ne dediler ? 360 TV ile geçecek mi ?

• quote:

13.52 itibariyle herhangi bir cevap gelmiş değil. Sosyal medyadan sorulan sorulara hemen cevap veriyorlarmış ben Facebook kullanmıyorum bu sebeple oradan soramadım. Facebook kullanıyorsanız isterseniz Facebook adresinden sorun belki size daha kısa sürede cevap verirler.
  • geç bile kaldılar
  • quote:

quote:

13.52 itibariyle herhangi bir cevap gelmiş değil. Sosyal medyadan sorulan sorulara hemen cevap veriyorlarmış ben Facebook kullanmıyorum bu sebeple oradan soramadım. Facebook kullanıyorsanız isterseniz Facebook adresinden sorun belki size daha kısa sürede cevap verirler.

Evet mesaj attım ve cevap vermişler bu konuda çalışmalarımız sürüyor dediler. Umarım 360 TV ile birlikte geçer.
  • quote:

Evet mesaj attım ve cevap vermişler bu konuda çalışmalarımız sürüyor dediler. Umarım 360 TV ile birlikte geçer.

Teşekkür ederim. 21.55 itibariyle bana mail ile herhangi bir dönüş olmadı. 360 TV'yi de sordunuz mu belki kesin tarih verirler.
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim. 21.55 itibariyle bana mail ile herhangi bir dönüş olmadı. 360 TV'yi de sordunuz mu belki kesin tarih verirler.

360 TV'ye mesaj atmama gerek yok 1 ay içinde gelebilir hatta 2-3 hafta içinde bile gelebilir. TGRT Haber'e ve TLC'ye mesaj attım bakalım ne cevap verecekler. Sports TV sanırım HD altyapısı Digitürk'e ait olduğu için şimdilik Türksat'a gelmeyecek.
  • quote:

360 TV'ye mesaj atmama gerek yok 1 ay içinde gelebilir hatta 2-3 hafta içinde bile gelebilir. TGRT Haber'e ve TLC'ye mesaj attım bakalım ne cevap verecekler. Sports TV sanırım HD altyapısı Digitürk'e ait olduğu için şimdilik Türksat'a gelmeyecek.

Hayırlı olsun şimdiden. Sports TV HD yayın konusunda desteği Digiturk'den aldığı için gelmesi zor. TLC'de gelmez çünkü TLC ülkemize gelirken HD yayın yapmayacağını söyledi ve sebebinin Türksat uydusundaki HD yayın ücretlerinin astronomik rakamlarda olduğunu belirtti. Sanıyorum Türksat'ın aldığı HD yayın ücreti Eutelsat uyduların aldığı ücretin 3-4 katıymış ve TLC bunu veremeyeceğini söyledi. İstese verir aslında ama tepki olarak vermiyor.

Türksat'da en son 2012 yılında 3 mbit / saniye ile yayın yapan bir SD kanalın aylık ödediği para 25.000 dolardı. Gerçek HD kanallar ortalama 12 Mbit / saniye bitrate kullandığına göre 2012 yılı için aylık 100.000 dolar ediyor. Tabi bu bir TP'yi komple kiralama bedeli değil örneğin Türksat batı paket isimli TP'de yer kiralama. Kendi adıma Transponder olsun onu ben kiralayayım derseniz 4-5 katına çıkıyormuş bu da aylık 400.000 - 500.000 dolar ediyor.

Tabi bu hesap 2012 yılına ait ondan sonraki 4 senede fiyatlar nasıl yükseldi ve ne duruma geldi elimizde veri bulunmuyor. 2012 yılı için hesaplarsak gerçek bir HD kanalın Türksat uydusu için yıllık yayın bedeli 1.2 milyon dolar yapıyor. 2016 içinde en iyimser tahminle gerçek HD yayın için yıllık ücret 2 milyon dolardan aşağı değildir belki daha fazladır. Top 10 kanal bu rakamları ödeyebilir ama top 10'dan sonrakiler nasıl öder orası muamma.

• quote:

quote:

Hayırlı olsun şimdiden. Sports TV HD yayın konusunda desteği Digiturk'den aldığı için gelmesi zor. TLC'de gelmez çünkü TLC ülkemize gelirken HD yayın yapmayacağını söyledi ve sebebinin Türksat uydusundaki HD yayın ücretlerinin astronomik rakamlarda olduğunu belirtti. Sanıyorum Türksat'ın aldığı HD yayın ücreti Eutelsat uyduların aldığı ücretin 3-4 katıymış ve TLC bunu veremeyeceğini söyledi. İstese verir aslında ama tepki olarak vermiyor.

Türksat'da en son 2012 yılında 3 mbit / saniye ile yayın yapan bir SD kanalın aylık ödediği para 25.000 dolardı. Gerçek HD kanallar ortalama 12 Mbit / saniye bitrate kullandığına göre 2012 yılı için aylık 100.000 dolar ediyor. Tabi bu bir TP'yi komple kiralama bedeli değil örneğin Türksat batı paket isimli TP'de yer kiralama. Kendi adıma Transponder olsun onu ben kiralayayım derseniz 4-5 katına çıkıyormuş bu da aylık 400.000 - 500.000 dolar ediyor.

Tabi bu hesap 2012 yılına ait ondan sonraki 4 senede fiyatlar nasıl yükseldi ve ne duruma geldi elimizde veri bulunmuyor. 2012 yılı için hesaplarsak gerçek bir HD kanalın Türksat uydusu için yıllık yayın bedeli 1.2 milyon dolar yapıyor. 2016 içinde en iyimser tahminle gerçek HD yayın için yıllık ücret 2 milyon dolardan aşağı değildir belki daha fazladır. Top 10 kanal bu rakamları ödeyebilir ama top 10'dan sonrakiler nasıl öder orası muamma.

TLC'den cevap geldi ''Evet, çalışmalar sürüyor'' dedi. TGRT Haber'den henüz cevap gelmedi. Sports TV'ye mesaj atacaktım HD altyapısı Digitürk'e ait olduğu için atmadım. Umarım bu sene içinde geçerler.

• quote:

TLC'den cevap geldi ''Evet, çalışmalar sürüyor'' dedi. TGRT Haber'den henüz cevap gelmedi. Sports TV'ye mesaj atacaktım HD altyapısı Digitürk'e ait olduğu için atmadım. Umarım bu sene içinde geçerler.

TLC ile bende daha önce çok defa görüştüm. Çalışmalar devam ediyor işi gerçeği yansıtmıyor, pahalı buldukları için HD yayın yapmıyorlar yoksa sistemleri buna uygun durumda. Bakalım bekleyip görelim, TGRT Haber olursa iyi olur ara sıra izliyorum güzel bir kanal.

Bilgi verdiğiniz için teşekkürler.
  • 360 TV HD: Kesin geçecek ama tarih belli değil.
    24 TV HD: 360 TV ile aynı gruba ait. HD yayın için çalışmalar sürüyor. Umarım 360 TV ile aynı anda geçer.
    TLC HD: HD yayın için çalışmalar sürüyor. Kaynak: TLC FB Resmi Sayfası.
    TGRT Haber HD: HD yayın için mesaj atıldı ama henüz cevap vermedi.
    Sports TV HD: HD altyapısı Digitürk'e ait olduğu için şimdilik Türksata gelmeyecek.
    FB TV HD: Aynı Sports TV gibi HD altyapısı Digitürke ait o da şimdilik Türksata gelmeyecek.
  • Birileri şu Kralpop TV'den HD Yayına ne zaman geçecekleri konusunda bilgi alabilir mi? Bu kadar geri bir kanal olamaz Powertürk HD İzlerken gözlerim kamaşıyor Ses kalitesi harika Kralpop 16.4 formatına yeni geçti görüntü çamur gibi. böyle devam ederlerse daha fazla seyredemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Birileri şu Kralpop TV'den HD Yayına ne zaman geçecekleri konusunda bilgi alabilir mi? Bu kadar geri bir kanal olamaz Powertürk HD İzlerken gözlerim kamaşıyor Ses kalitesi harika Kralpop 16.4 formatına yeni geçti görüntü çamur gibi. böyle devam ederlerse daha fazla seyredemem.

O kanalın HD yayına geçmesi biraz zor. Power grubu geçti zarardaymış uydu HD yayın bedellerini ödemek kolay değil.
  • LNB L kullanıcısına yanıt
    Kendisi kaybeder önceden sıkı kralcıydım şimdi biraz müzik dinleyelim dediğim de PT'yi açıyorum..
    PT HD Gerçek HD Bu arada NR1 HD Gibi çakma değil logonun yanına hd koymakla olmuyor bu işler.
    Turksatı da kınıyorum eminim ki fahiş fiyatlar alıyordur HD Frekanslar için.

• quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Kendisi kaybeder önceden sıkı kralcıydım şimdi biraz müzik dinleyelim dediğim de PT'yi açıyorum..
    PT HD Gerçek HD Bu arada NR1 HD Gibi çakma değil logonun yanına hd koymakla olmuyor bu işler.
    Turksatı da kınıyorum eminim ki fahiş fiyatlar alıyordur HD Frekanslar için.

Power Türk gerçek HD yayın yapıyor evet. Kral'ın bu işe adım atması zor.

Elimde Türksat'ın en son 2012 SD kanal verisi var. 3 Mbit / saniye yayın yapan bir SD kanal için aylık 25.000 dolar alıyormuş. Bu hesaba göre gerçek HD kanallar 12 Mbit / saniye civarı yayın yapıyor bu da aylık 100.000 dolar ediyor.

Yıllık baza vurunca bir HD kanalın Türksat'da yayın yapması için 1.2 milyon dolar ödemesi gerekiyor. Bu rakam 2012 yılı hesabına göre sonrasını bilemiyoruz, üstelik bu Transponder kirası değil hazır Transponder'da bir yer kiralamak için. Ben kendi TP paketimi alayım derseniz yıllık 5-6 milyon dolar civarı.

Kabaca 2012 yılında bir hazır TP paketinden kiralama yaparak kanal gerçek HD yayın yapmak için yıllık 1.2 milyon dolar ödüyordu
    Kabaca 2012 yılında bir kanal kendi TP paketini alıp gerçek HD yayın yapmak için yıllık 5-6 milyon dolar ödüyordu

Elimizde 2016 verisi yok ama 2016 için en az gerçek HD yayın yapan kanalın 2 milyon dolar civarı ödediğini düşünüyorum. Rakam bu kadar yüksek olunca top 10'da olmayan kanalların ayakta kalması çok güç.

• LNB L kullanıcısına yanıt
    Gerçek HD hangi kanallar ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.