Şimdi Ara

HD GÖRÜNTÜ HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR ELİMDE HD GÖRÜNTÜLER VAR BUNLARI DVD PLAYERDE OKUTMAK İÇİN HANGİ FORMATA DÖNÜŞTÜRMEM LAZIM VCD YE ÇEVİRİNCE GÖRÜNTÜLER ÇOK DÜŞÜYOR

• YADA BİLDİĞİNİZ BİR PROĞRAM VARMI BU KONUYLA İLGİLİ
  • arkadaşlar bu konuyla ilgili bilgisi olan yok mu?
  • wmv ye çevir. Son çıkan DVD ler genelde wmv okur. Olmazsa mpeg2 ye çevir. Fakat bu seferde çözünürlük düşer. Normal DVD kalitesinde olur.
  • İŞTE GÖRÜNTÜ KALİTESİ DÜŞÜYOR , BUNU AŞAMADIM
  • quote:

Orjinalden alıntı: bilgi ve satış

İŞTE GÖRÜNTÜ KALİTESİ DÜŞÜYOR , BUNU AŞAMADIM

İyi de arkadaşım. HD DVD nin çözünürlüğü 1080x720. Bunu okumak için HD DVD player lazım benim bildiğim. Hangi formata dönüştürürsen dönüştür. Kalite düşecek.
  • Teşekkür ederim şu an için bu problemi çözümü yok anlaşılan
  • Quicktime 7.0 HD görüntüyü oynatabiliyor. Bilgisayarın varsa HD görüntüyü bu oynatıcı programla seyredebilirsin.
  • BİLGİSAYARDA ZATEN İZLİYORUMDA PLAZMAYA DVD DEN GÖRÜNTÜ VERMEK İÇİN LAZIMDI.
  • Dostum sen HD formatinda olan bi goruntuyu DVD playerda izleyemessinki zaten ancak HD DVD olmasi laizmki sen bunu DVD ye yazicaksin o playerda cozicek. Su an icin yapabilcegin tek sey bilgisayrini televizyonuna hdmi girisinden takman olacaktir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bilgi ve satış

BİLGİSAYARDA ZATEN İZLİYORUMDA PLAZMAYA DVD DEN GÖRÜNTÜ VERMEK İÇİN LAZIMDI.

Anladım. O zaman şöyle yapabilirsin. Bilgisayarın ekran kartı muhtemelen TV OUT çıkışlıdır. Ordan bağlasan........... İşini görür bence.

Tabi evin yerleşimini bilmiyorum.
  • evet topaz hiç aklıma gelmemişti :-) onu bi deneyeyim
  • HD goruntu ancak DVI ya da HDMI cikisla izlenir, cunku bunlar full digital cikis saglar, diger tur tv baglantilarinda HD goruntunun anlami olmaz. bir de tv'nin desteklemesi gerekiyor tabii. 1080i veya 1080p icin tv'nin 1920*1080 cozunurluk desteklemesi gerekiyor.
    720p icin ise dikey cozunurlugun minimum 720 destekliyor olmasi lazim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dig

HD goruntu ancak DVI ya da HDMI cikisla izlenir, cunku bunlar full digital cikis saglar, diger tur tv baglantilarinda HD goruntunun anlami olmaz. bir de tv'nin desteklemesi gerekiyor tabii. 1080i veya 1080p icin tv'nin 1920*1080 cozunurluk desteklemesi gerekiyor.
    720p icin ise dikey cozunurlugun minimum 720 destekliyor olmasi lazim.

+1
  • Benim bildiğim kadarıyla dvd playerın ın bu çözünürlüğü desteklemesi gerekir.Yeni çıkan modellerde bu var.Hangi formatta riplemen gerektiğine ise yine elindeki playerın desteklediği formatlar doğrultusunda karar vermelisin.
  • BİLGİSAYARDAN BAĞLADIM ODA GÖRÜNTÜLERİ KESİK KESİK VERİYOR.
  • peki monitörde de görüntü kesik mi yoksa tv ye takınca mı kesikleşiyor?
  • MONİTÖRDE DE KESİK KESİK SANIRIM EKRAN KARTIYLA İLGİLİ.
  • Sebep ekran kartıda olabilir. İşlemcinin gücü de olabilir. Ben HD görüntüleri işyerindeki P 4 3000 ve 128 ekran kartı ile oynatabilirken, evdeki P 3 733 32 Ati ekran kartıyla kesik kesik oynuyor.
  • evet ekran kartıyla alakalıymış.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.