Şimdi Ara

HD Audio Rush 5.1 Gear Sound Decoder (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
795
Cevap
8
Favori
122.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • veya 5+1 ses sistemimi bağlayarak kullanabileceğim bir HD uydu alıcısı tavsiyesi olan var mı arkadaşlar ? yardım lütfen ...

• forumefc F kullanıcısına yanıt
    Aynı ürün. Görebildiğim kadarı ile aynı özelliklerdeler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • slm arkadaşlar eski kullanmadığım korax marka 5.1 ses sistemimi yeni bir tv aldıgım için bağlamak istedim playvision decoderi aldım televizyon 55lb670v, uydu cihazım smart g4 mini ikisindede optik çıkış var, bir türlü istediğim sesi alamadım televizyon da dolby dts decoder var uydu cihazındada var ilk olarak uydu cihazını optikten bağladım uydu cihazında spdif lpcm ve raw ayarı var ayrı ayrı denedim uydu alıya usb den demo 5.1 video gönderdim ne yaptımsa 5.1 ses alamadım decoderin fişini çektim taktığımda sağ arka hariç her kanaldan ses geliyor aynı sorun tv de var aynı olaylar , ses sitemini mute yaparsam yada açıp kapatırsam bu sefer sadece centre den ses geliyo sonra decoderin fişini sök tak yapınca eski halını alıyo o durumda da sağ arkadan ses gelmiyor eğer halledemessem geri iade edecegim , nerdeyse bütün yorumları okuyarak aldım memnun olmayan yok gibi ama benim için büyük hayal kırıklığı oldu çok canım sıkıldı yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkurler

• Mevcut TV'lerin %99'u HDMI ya da optik farketmez dijital çıkışlardan sadece stereo çıkış verir, surrourd-dolby ses veremez.

Bunu yapabilen panel çok az, bu durumu da göz önünde bulundurun.
  • Teşekkürler hocam cevap için uydu alıcım android media player ve dolby destekliyor VLC mx istediğimi yüklüyor um demo video deniyorum yine sıkıntı aynı sağ arkadan ses gelmiyo onun haricinde 5.1 tarzı ses geliyo

• Mevcut Tv'lerin büyük çoğunluğu optikten 5.1 dolby ses verebiliyor. Genelde dts seslerde sorun oluyor. Benim Sony tv dolby'de 5.1 iletim yapabiliyor, dts'yi 2.0 olarak iletebiliyor.

Acaba ses denemelerini gerçek 5.1 sesli bir kanalda yada 5.1 sesli film ile mi yaptınız? Normal tv kanalları stereo yayın yaptığı için 5.1 ses alamamanız yada yanlış ayar vs nedenlerle istediğiniz gibi çalışmama durumu olmuş olabilir. Uydu alıcı da TRT HD, nat Geo HD yada BBC HD kanalları varsa bunlarla deneme yapar mısınız? Bu kanallar 5.1 dolby sese sahip.

Sağ arkadan ses gelmemesi durumu hoparlör takımı ile de ilgili olabilir. Dekoderin sağ arka kanal çıkışını hoparlörün başka bir kısmına bağlayabilir misiniz? Eğer orada da ses yoksa sorun dekoderde demektir. Ama o tarafta ses olursa, hoparlör takımının sağ arka kısmında bir sorun var demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu55 -- 20 Kasım 2014; 14:49:36 >
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Benim videoların çoğu aslında DTS, problem oradan kaynaklanmış olabilir ama araştırdım, mesela benim panelim Samsung 55H7000, hiçbir şekilde surround ses alabilen yok, tamamen stereo ses verebiliyor panel.

Samsung ve LG'lerin büyük bölümünde durum bu. Tabi bu da Sony'nin kalite olarak diğer markalardan ayırldığı bir nokta olabilir.
  • the wade kullanıcısına yanıt
    Aslında Samsung bu konuda en iyisi . Sony birçok konuda çok tutucu bir markadır. Daha geçen seneye kadar usb'den mkv oynatmıyordu.

• turuncu hocam cihaz dün geldi işten eve gittim saat 6 gibi denemeye başladım sabah 4 e kadar uğrastım internetten 5.1 deneme videoları indirdi usbden flashbellek ile denedim hem tv hemde uydu alıcıdan ,bağlantı kararlı değil değişken ayarlıyorum sonra ses sistemini mute yapınca yada açıp kapatınca sesin geldiği kanallar değişiyo ses cılızlaşıyo sonra ben decoderi sök tak yapıyorum düzelıyo ben daha önce sistemi tvye kulaklık çıkışından bağladım benim ses sisteminde 3d tusu var ona basınca butun kanallardan aynı ses gelerek tum kolonları çalıştırıyorum tabi bu yıne 2.1 ses seklınde oluyo bağlantılarda sıkıntı yok decoderın çıkışlarını tek tek bende seyyar 2.1 var onla deniyecem sorun varmı diye , aslında ben z906 alıcaktım bu decoderi görünce vazgectım belkıde z906 da da aynı sorunlar olacaktı bu akşam servisteki arkadasla beraber telde ayar yapıcaz bakalım sonuç ne olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lee67 -- 20 Kasım 2014; 16:08:43 >
  • Arkadaşlar ben bu ürünü yeni aldım ama laptop ve mkv playere baglantı yapamadım çünkü optik girişleri yok kutu içeriginde de optik kablo dışında kablo çıkmadı laptop ve mkv playre baglantı için hangi kablo vey jaglara ihtiyac var yardımcı olursanız sevinirim.
  • Mkv playerın ses çıkışında coaxial yazıyo arkadaşlar audio rush aletinde ise coax ve aux girişleri var bu aleti 5.1 film izlemek icin almıştım nası baglantı yapmalıyım hem mkv playere baglamak hem de laptoptan müzik dinleyebilmek için bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _sekkocan_ -- 2 Aralık 2014; 17:02:04 >
  • Merhaba arkadaşlar

bende bu cihazdan kullanıyourm ses sistemimde Logitec X530 benim sorunum cihazın fişini taktığım andan itibaren kolonlarımdan bir uğultu geliyor tv vs kapalıyken bu uğultuyu duymamak mümkün değil. Tv yi vs açtığımda ise ugultuyu duymamak için sesi yükseltmem gerekiyor yine ugultu oluyor ama tv sesinin arasında kaynadigi için çok farketmiyorum diyebilirim bu cihazı kullanan arakdaşlarda aynı sorunla karşılaşan varmı var ise çözümü nedir? yardımcı olursanız sevinirim.

bu uğultu yüzünden cihazı fişe takılı birakamiyorum malesef bostayken yaptigi ses cidid baş ağrıtıcı olabiliyor.
  • egreatr6b(dts-hdma destekliyor) ile playvision decoder ile 5.1 dts ses alabiliyorum optic ses çıkışıyla.
    Dts-hdma vb bluray ses dosyaları çok kısık geliyor.

Bu dts-hdma mkv seslerini alabilmemiz için anfili mediaplayer veya ucuz yollu anfiler varmıdır?
  • Playvision benzeri decoder ihtiyacim var arkadaslar z 506 5.1 lcd tvye bagliyacam surround ses icin elinde bulunan pm ile görüşelim. .

• kenzturk kullanıcısına yanıt
    bebeğim doğduktan sonra yüksek sesle birşey izleyemediğimiz için benimkini 100 tl ye bırakırım :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: landmoon

bebeğim doğduktan sonra yüksek sesle birşey izleyemediğimiz için benimkini 100 tl ye bırakırım :)

Pm

• Arkadaşlar merhaba

4 sorum olacak size yardımcı olursanız çok sevinirim

anladığım kadarıyla kullanan arkadaşlar bu cihazdan memnun bende yakın zamanda almayı düşünüyorum sorularım şunlar

1. cihazı gigaworks s750 ile kullanıcam 7.1 sistem jaklarından bi tanesinin 4 yollu yanlış bilmiyorsam dekoderi jak girişlimi alsam yoksa rca girişlimi alsam jak lı olsa bi sorun olurmu
    2. gigaworks 7.1 sistem biliyorsunuz ama ben 6. ve 7. hoparlörleri kullanmıcam 5.1 ses alırmıyım zaten dekoderde 7.1 desteklemiyo bunun ses sistemine zararı olur mu
    3. ps3 bluray ve uydu alıcısını tv ye bağlasam ordanda dekodere optikle sesi girsem DTS ses alırmıyım yine yoksa bu cihazların dekoderemi bağlanması lazım
    4. bi tane ddts 100 buldum gönlüm tabiki ddts de ama 2. el ürün ne olduğu belli değil Vs. siz olsanız hangisini alırdınız

şimdiden teşekkürler.
  • Hala satmak isteyen varsa pm atabilir dekoder hakkında. Teşekkürler..
  • Bende birtane var calisip calismadigi hakkinda bir bilgim yok muhtemelen calisir sanalpazardan 2. El olarak aldim hic denemedim oyle duruyor

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.