Şimdi Ara

HC05 Bluetooth ile DC Motor Anlaşmazlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arduino ile bir proje yapıyorum. Sesli komutlarla motoru kontrol etmem gerekiyor. DC motor 5V röleye bağlı ki sesli komutlarla motor çalışıp durabilsin. Fakat çalıştırma komutunu verdikten sonra motor çalışır çalışmaz bluetooth güçten kesiliyor, kapanıyor. Dolayısıyla kapatma komutunu veremiyorum bluetooth bağlantısı kesildiği için. Çok fazla tecrübem yok yardımcı olur musunuz nasıl çözerim sorunu?

• Motorun beslemesi ile Bluetooth modülünün beslemesi aynı kaynaktan yapılıyor ise motor ilk harekette fazla akım çektiği için voltaj ani bir şekilde çöküyor ve Bluetooth resetleniyordur. Çözmek için iki ihtimal var; en basiti modül girişine paralel kutuplu kondansatör bağlamak (470uf ve üzeri ), ya da modülü ayrı bir kaynaktan beslemek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devrenin tamamı bilgisayar usbsinden besleniyor, modülü ayrıca pil ile beslemeyi denedim modül çalıştı fakat komutlar çalışmadı.

• hocam yetersiz akımdan dolayı öyle oluyor zamanında proje yapmıştım oradan biliyorum. samsung 18650 pil almıştım cayır cayır calısmıstı

• HayatınıYaşayamayanAdam kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam sağlam bir güç kaynağıyla da deneyeceğim. Artık şuraya "çözüldü" yazmak istiyorum yordu beni :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.