Şimdi Ara

Hayatımı sona erdirecem,yokolup gitmek istiyorum. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
1
Favori
6.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İntihar edecek adam intihar edecem diye bu kadar laklak yapmaz.İntihar etmeyeceğini ikimizde biliyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Heinz Guderian kullanıcısına yanıt
    İntihar ettim,ölümden döndüm.

Buna ne diyeceksin peki?

Tekrar yapmaya g*tüm yemiyor. Korkuyorum ölemezsem diye.

• Ryan Oreily kullanıcısına yanıt
    benden bir öneri falan istemedin ama mesajını okudum ve iki sevdiğim kitabı paylaşmak istedim seninle

iyimser olmayan umut - terry eagleton

inançta sevgi de aklın yolunu izlemez - hermann hesse

sen iyi bir insansın, kendine iyi bak

• whocares35 kullanıcısına yanıt
    atlada kurtulak.
    mesajın kaçmış gözümden, pardon ancak dönebiliyorum.

sağolasın, psikoloji ya da felsefe okumuş olmak isterdim ama başka bir bölüm. ben de fırsat buldukça sen gibi bu tür kitaplar okur, düşünürüm. zaman zaman güzel gelir hayat; bazense zor. şunu gördüm ama: her halükarda gerçeğe tutunmak insana güç veren bir şey. bardağın ne dolu ne boş tarafı yani. bardağı olduğu gibi görmek. ortada bardak falan yoksa da, bardağı görmediğini bilmek en azından. her şey her ne ise, o. bu kadar.

popper dede şöyle diyor: problem, bir varlık için, bir beklenti boşa çıktığında meydana gelir. bunun sonucunda, boşa çıkan beklentinin yerine yenisini koyma amacıyla yapılan deneme hareketleri ortaya çıkar.
    bir organizma, deneme hareketleri çok sık boş çıkarsa yıkılır.

bu durumda bir insanın kötü hissetmesi, ısınan suyun buharlaşması kadar doğal. ama kimse sen intihar et istemez. lütfen bu düşüncelerden uzaklaş ve denemeye devam et. "deniyorum, olmuyor"dan ziyade; "işe yaramayan bir yol daha keşfettim!" kafasını yaşamak biraz da. oku bol bol hazır ellerin bulaşmışken mesela. ve yapmak istediğin şeyleri önce bir gerçekten istiyor muyum diye inceleyiver; sonra da küçük parçalara böl, bir bir, yavaş yavaş ilerle; budur olay

ek: hocanın psikolojisi bayağı bozuk, açık bir şey bu. belki babasından dayak yiyordu ve bilinçaltı seni, babasıyla ilişkilendirdi. babasından alamadığı intikamı senden almak istiyor ve bunun farkında bile değil? sebep bu mu? bilemeyiz. elbet vardır bir sebebi. ama çokta önemli değil, var olan şey bu işte. bu durumda kendini kötü hissetmen normal ama fazla da gerek yok. sıkıcı bir süreç işte ve bir şekilde geçip bitecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-73A8A7D1E -- 6 Nisan 2017; 3:59:50 >

• Zaten 5 yıl sonra yaşanacak yer kalmayacak nesnelerin bir anlamı yok ölüm=bilincin yok oluşu

Bilinç yoksa anlamda yoktur zaten

Yani sen ölünce-veya ben- bizim için geçerli olan tek şey hiçbir şey olacak

O yüzden intihar kendi sonsuz uykunu seçmekten farksız

Sevişmek ve aşk evrimin türün devamlılığı için bize yaptığı bir büyü

Bizim sorunumuz bu

Kendi varlığımızın önemsizliğini çaresiz bir halde hayatta kalma savaşını anlayacak kadar bilinç kazanmış olmamız

İşte evrim zeki varlıkları bu yüzden eliyor

Şahsen intiharı denedim ama o korkunç boşluk dusuncesi titretiyor beni ve yapamıyorum

Bipolar bozukluğumla hayatıma soktuğum kısa vadeli insanlarla ve aileme yaptığım yükle öylece yaşamış olmak için yaşıyorum

Anılar ve bilincim beni eziyor ve tek istediğim yalnızlık

• Gömlekli Adam G kullanıcısına yanıt
    "işte evrim zeki varlıkları bu yüzden eliyor"

adler, freud, jung, popper, einstein, hatta darwin:-) torun torbaya karışmış, kafa zehir adamlar değil mi? bilirsin, daha kimler kimler var.

bilinç diye bir şey var hocam, şu an tecrübe ettiğin şey. teoride hesaplanabilir olması onu anlamlı ya da anlamsız, dolu-boş, iyi ya da kötü yapmıyor. belirli prensipler dahilinde işleyen, insana güzel gözüken bir mekanizma bilinç dediğimiz şey ve bunda üzülecek ne var anlayamıyorum.

hem evrim diye şeytan kılıklı bir varlık değil tüm bu düzenlemeleri yapan. doğal işleyiş hepsi. sevişmek sana güzel mi geliyor? o zaman sevişmek güzeldir. bu kadar. kandırılıyor, manipüle ediliyor falan değilsin. var olanı, olduğu gibi kabul etmek, ona önceden çok farklı bir anlam yüklemiş insanlar için zor bir şey kabul ediyorum. ama üzerinde durursan niye olmasın?

ben de genel itibariyle yalnız takılan bir insanım, eyvallah. yalnız takılan insanlar melankolik oluyor. sebebi de başarılı sosyal etkileşimler neticesinde salgılanan düzenleyici hormonlardan istifade etmiyor olmak falan heralde. beyin bu durumda insana kendisini kötü hissettiriyor ki var olan durum kabullenilmesin, bir şeyler değiştirilsin. zira iletişim de yemek içmek gibi bir ihtiyaç. ben bunu yıllarca kabul etmedim. çok direndim. insan kendine yetmeli! yalnızlık süperdir! insan böylece düşünür falan der, kendimi izole eder dururdum. ama yer çekimini yok saymak gibi bir şey bu.

sana olumlu ol demiyorum ama olumsuz da olmaya gerek yok hocam. normal işte her şey, napçan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-73A8A7D1E -- 6 Nisan 2017; 4:5:53 >

• Olumlu olamıyorum ki sabit bir ruh halinde bile kalamıyorum bu ayrı ve özel bir konu ama genel olarak dusuncem bu

Örnekleriniz çok güzel ve eklemek isterim ki ben kendime zeki demeye çalışmadım

İnsanlar zekaları sayesinde belirli bir bilinç seviyesine ulaşabildiği gibi ayni seviyeye şans eseri veya başka kaynaklardan öğrenerek gelebiliyor

• İntihar için bu kadar mantıksız sebepler görmemiştim daha önce. Teşekkürler.

1)Gurbetteyim (bu da ne demekse artık)
    2)Hoca bana taktı
    3)60 kişilik sınıfta 4 kız var
    4)Her kızın sevgilisi var
    5)Ev karanlık
    6)Devamsızlıktan kalacağım
    7)Kapitalist düzen
    8)Geceleri uyuyamıyorum
    9)Ateistim
    vs. vs.

Azıcık düşün.
  • Gelecek kaygısı.

İnsanlara güvenememek.

Varoluşsancısı bile yaşamama engel oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

Kardeşim klasik bir laf olacak ama spor diyeceğim bende neden dersen spor depresyondan kurtulmanın en iyi yoludur zaman harcaman ve vücudunun yorulması ile birlikte kendini sürekli dinlenme durumunda bulduğun için üzülmeye sıkılmaya zaman bulamayacaksın emin ol ne zaman boşta kalıp birşeyler düşünüp durursan depresyon seviyen yükselir bunu unutma sihirli bir değnek yok bir anda sana sokunsunda hayatın mükemmel olsun seni seven özleyen ilgi gösteren birisi olsun bunları yapmak senin elinde ama nasıl ? spor a başla spora gittin diye vücuduna hasta olup sana saldırmazlar kızlar ne olur spor salonunda birisini görür aşık olursun olmadı spordan çıkınca yemek yerken birisini görür aşık olursun hiç ummadığın anda birisi gelir senden bir konuda salonda yardım ister muhabbet olur kızdan hoşlanırsın aşık olursun salondan bir erkekle tanışırsın arkadaş olursun yarın bir gün ya kuzenini doğum günü var vs. diyerek seni davet eder gidersin orda bir kız görürsün aşık olursun bak bu saydıklarımı yaşayan milyon tane insan var ama kimse oturupta kara kara düşünürken gökten üstüne ne kız düşer ne depresyonu geçer ne kadar sosyal olur ne kadar kaliteli arkadaşın olursa o kadar kaliteli çevren olur ve yanlız kalmazsın ve depresyona girmezsin

Teşekkürler yorum için,okumadan geçmişim kafam bozukken bazı güzel yorumları.

• quote:

Orijinalden alıntı: unRayo

Bence problem kısılıp kaldığını hissetmen. Aynı evin içinde aynı odada geçiriyorsun vaktini. Mutlu olduğunda da onu yapmışsın. Çok fazla kapatmışsın kendini. Kendi kendine yetmiyor insan dostum. Birden etrafında arkadaş yaratmak kolay değil. O yüzden benim tavsiyem; gün içinde evde olacağın vakitlerde dışarı çık, en azından sigara içiyorsan mesela, çık yürüye yürüye iç. Bir banka otur, etrafı seyret. Yine aynı düşünceler kafanda olacak ama evin içinde seni mahvettiği gibi etmeyecek. Git gez dolaş demiyorum. Sadece o 4 duvar arasında olma. Çık bir kafeye git otur bir iki bardak çay iç. Kalk çık mekandan karşıdaki banka otur. Demek istediğim kendini kötü hissettiğin en çok düşündüğün yerlerde olma. Bu sorunları bir tek yaşayan sen değilsin ki. Ama kendi problemini kendin çözebilirsin. Zamanla geçecek. Hepimiz yaşadık yaşıyoruz bunları. Kendine küsme sadece. Sen yetersiz değilsin. Sadece öyle olduğunu sanıyorsun bu yüzden kendini kapatıyorsun.

Teşekkür ederim ilgilenip,zaman ayırıp yardımcı olduğunuz için.

Dediğiniz gibi,yine kafamda iç dünyamda sorunlar oluyor ama evde oda da tek kaldığım ki gibi olmuyor en azından.

• en basitinden su içerken bile hayattan zevk alıyorum, psikolojinizi nasıl bu duruma getiriyorsunuz anlamıyorum...

wwe takipçileri sahte olduğunu bile bile takip edip müthiş zevk almıyorlar mı ? yapınca mutlu olduğun/olacağın bir şeyden niye vazgeçiyorsun ?
  • Vay bee,adam teşhisi koydu.

Tespit gibi tespit.

• quote:

Orijinalden alıntı: gandalff

benden bir öneri falan istemedin ama mesajını okudum ve iki sevdiğim kitabı paylaşmak istedim seninle

iyimser olmayan umut - terry eagleton

inançta sevgi de aklın yolunu izlemez - hermann hesse

sen iyi bir insansın, kendine iyi bak

o zamanlar okumuştum mesajını, acelem vardı teşekkür edememiştim.
    Şimdi aklıma geldi biraz geçte olsa.
    Teşekkür ederim :)
  • Özkıyım yapacaksanız lütfen. Gidin pisikolojik destek alınız.
    Profesyonel birinin size veremediği desteği bu forumda kimden bekliyorsunuz ?

Neyse doğal seçilim 2017 tam gaz işlevini yerine getiriyor.

Evrim varsa Allah yoktur felan bunlar komik şeyler
    orman sakinleri güler.

Bilimi ayağının altına alıp tanrıyı red etmen o kadar komikki.
    Bilim yaparken bile biyoloji bilimini yaparken bile.
    Bazı kabullerimiz var bu günden bakarak geçmiş hakkında dayanaklı ve denklemi dolduracak iddalar üretiyoruz.

Ancak bunlarıda yine doğa yasalarının sabitliği değişmezliği üzerine kuruyoruz.
    Değişmezden kastım evrenin ilk anları değil.
    Mesela 2 milyar yıl önce dünyada yer çekiminin tersine dönüp çoğu şeyi uzaya postaladığına neden inanmıyorsun.
    Yasalar yüzünden mi ? Yasaların değişmezliğini bile yasalar yolu ile inşa ediyorsun. Sen böyle yaparsan buraya kingman gibi birisi gelir. Kuran değiştirilmemiştir ispat Kuranda yazıyor der.
    Bilim dediğin şey çok sakat anlıyacağın...

• Çok fazla okuyamadım ama sana en yakın arkadaşımdan bahsedeyim.hayatı yokluk sıkıntı ile geçti.

Bir tek göz odada annesi ve 2 kardeşiyle yıllarca eşyasız dört duvarı dökük sıkıntılı bir hayat

Babası terk edip gitmiş.parasız pulsuz sağdan soladan gelen yardımla büyüyen bir genç

Okula gittiğinde beden dersineden devamsızlıktan kalıyor.Çünkü eşofmanı dahi yok.utancından diyemiyor

paylaşamıyor.etrafındaki arkadaşları sandviç alırken o sadcee seyrediyor.

20 li yaşlarda unutkanlık baş gösterdi.çalıştığı yer işine son vermek istedi acıdıklarından bıraktılar

çok halsiz ve dalgın görürüdüm onu .soraradım neyin var.Derdi ki

kendimi çok yaşlı ve kuvvetsiz görüyorumç.Dışım genç içim ihtiyar gibi.

kafamda deli sorular düşünceler geceleri uyuyamıyorum.diyordu.içini döksün rahatlasın diye sohbet ederdim.

Sordum Ölmek aklından geçyormu diye.Hiç çıkmıyorki dedi.dertleşirdik ondan biliyorum unları

hayatıda pek dindar değildi .içki sigara hatat bazı uyuşturucu .fakat bunlar geçici olduğu için

o yaralarını tedavi edememiş.Yıllar sonra gördüm onu

Yüzünde nur yüzünde gülümseme içinde yaşam pırıltıları.

camiden içeri girmişti karşılaştık.sordum senin kendine getiren nedir.

Allah dedi.Bir gün gene çok sıkıldım.uyuyamıyorum.Rabbime yalvardım.

ertesi sabah kalktığımda sanki kalbim temizlenmiş arınmış.

Yeni doğmuş bir bebek gibi masum hissettim kendimi.aklım daha şefffaf beni

sıkan düşünceler yerini mutluluğa bıraktı.arkadaş çevremi değiştirdim

bana fayda vermeyen ne varsa onlardan uzaklaştım.Şimdi çok şükür yeniden doğmuş gibiyim dedi

senimde Reçeten her ne kadar kabul etmesende

İMAN'dır.

bediüzamanaın bir sözü var

İman hem nurdur, hem kuvvettir. Evet, hakikî imanı elde eden adam, kâinata meydan okuyabilir ve, imanın kuvvetine göre, hadiselerin baskısından sıkıştırmalarından dan kurtulabilir. "Allah tevekkül ederim" der, Hayat gemisinde Tam emniyetle, hâdiselerin dağlarvâri dalgaları içinde seyran eder. Bütün ağırlıklarını Kadîr-i Mutlakın yed-i kudretine emanet eder, rahatla dünyadan geçer, berzahta istirahat eder. Sonra,ebedi saadete girmek için Cennete uçabilir. Yoksa, tevekkül etmezse, dünyanın ağırlıkları, uçmasına değil, belki esfel-i sâfilîne(en aşağı tabakaya) çeker."

• quote:

Orijinalden alıntı: brsaltnc

Çok fazla okuyamadım ama sana en yakın arkadaşımdan bahsedeyim.hayatı yokluk sıkıntı ile geçti.

Bir tek göz odada annesi ve 2 kardeşiyle yıllarca eşyasız dört duvarı dökük sıkıntılı bir hayat

Babası terk edip gitmiş.parasız pulsuz sağdan soladan gelen yardımla büyüyen bir genç

Okula gittiğinde beden dersineden devamsızlıktan kalıyor.Çünkü eşofmanı dahi yok.utancından diyemiyor

paylaşamıyor.etrafındaki arkadaşları sandviç alırken o sadcee seyrediyor.

20 li yaşlarda unutkanlık baş gösterdi.çalıştığı yer işine son vermek istedi acıdıklarından bıraktılar

çok halsiz ve dalgın görürüdüm onu .soraradım neyin var.Derdi ki

kendimi çok yaşlı ve kuvvetsiz görüyorumç.Dışım genç içim ihtiyar gibi.

kafamda deli sorular düşünceler geceleri uyuyamıyorum.diyordu.içini döksün rahatlasın diye sohbet ederdim.

Sordum Ölmek aklından geçyormu diye.Hiç çıkmıyorki dedi.dertleşirdik ondan biliyorum unları

hayatıda pek dindar değildi .içki sigara hatat bazı uyuşturucu .fakat bunlar geçici olduğu için

o yaralarını tedavi edememiş.Yıllar sonra gördüm onu

Yüzünde nur yüzünde gülümseme içinde yaşam pırıltıları.

camiden içeri girmişti karşılaştık.sordum senin kendine getiren nedir.

Allah dedi.Bir gün gene çok sıkıldım.uyuyamıyorum.Rabbime yalvardım.

ertesi sabah kalktığımda sanki kalbim temizlenmiş arınmış.

Yeni doğmuş bir bebek gibi masum hissettim kendimi.aklım daha şefffaf beni

sıkan düşünceler yerini mutluluğa bıraktı.arkadaş çevremi değiştirdim

bana fayda vermeyen ne varsa onlardan uzaklaştım.Şimdi çok şükür yeniden doğmuş gibiyim dedi

senimde Reçeten her ne kadar kabul etmesende

İMAN'dır.

bediüzamanaın bir sözü var

İman hem nurdur, hem kuvvettir. Evet, hakikî imanı elde eden adam, kâinata meydan okuyabilir ve, imanın kuvvetine göre, hadiselerin baskısından sıkıştırmalarından dan kurtulabilir. "Allah tevekkül ederim" der, Hayat gemisinde Tam emniyetle, hâdiselerin dağlarvâri dalgaları içinde seyran eder. Bütün ağırlıklarını Kadîr-i Mutlakın yed-i kudretine emanet eder, rahatla dünyadan geçer, berzahta istirahat eder. Sonra,ebedi saadete girmek için Cennete uçabilir. Yoksa, tevekkül etmezse, dünyanın ağırlıkları, uçmasına değil, belki esfel-i sâfilîne(en aşağı tabakaya) çeker."

Allaha inanmıyorum hocam, sağ ol yine de.

Sende sağ ol.

Sen genede Gönlünü ferah tut.sıkıntılar daimi değildir.

Buda geçer de .Sıkıldığın darlandığın vakit güzel şeyler düşün
  • Ne oldu intihar ettin mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.