Şimdi Ara

Hayatı öğrenmek ile ilgili en büyük problem zaman

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Aynen öyle keşke küçük yaşta birisi bize birşeyleri öğretse, hata yapmasak, daha doğru kararlar alabilsek ama nerde o günler...

Herşeyi kendimiz deneyimlemek zorunda kalıyoruz. Sonuç olarak da hata yapa yapa öğreniyoruz. Ama atladığımız birşey var. İnsan her ne kadar hayattan ders çıkarmaya çalışsada bazen o dersleri uygulayacak imkan bulamıyor. Yani hata yaptığımızla kalıyoruz. O yüzden dikkat etmeli. Bazı şeyleri yaşamadan öğrenebilmemiz gerekiyor. İlla herşeyin başımıza gelmesini bekleyemeyiz birazda başkalarının tecrubelerinden dersler çıkarmalıyız.
  • BİLGİ SONSUZDUR !

Ölene kadar öğrenmeye devam, başka çare yok malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zihnin Geleceği

Aynen öyle keşke küçük yaşta birisi bize birşeyleri öğretse, hata yapmasak, daha doğru kararlar alabilsek ama nerde o günler...

Herşeyi kendimiz deneyimlemek zorunda kalıyoruz. Sonuç olarak da hata yapa yapa öğreniyoruz. Ama atladığımız birşey var. İnsan her ne kadar hayattan ders çıkarmaya çalışsada bazen o dersleri uygulayacak imkan bulamıyor. Yani hata yaptığımızla kalıyoruz. O yüzden dikkat etmeli. Bazı şeyleri yaşamadan öğrenebilmemiz gerekiyor. İlla herşeyin başımıza gelmesini bekleyemeyiz birazda başkalarının tecrubelerinden dersler çıkarmalıyız.
    Normalde ebeveynlerin mentorluk etmesi gerekir de işte, bizim ebeveynler destek yerine köstek oluyorlar

• Ebeveyinlerim biraz daha duyarlı, ilgili olsalardı şuan olduğumdan çok daha iyi bir halde olabilirdim. Ama şuan içinden çıkamadığım bir çukurun içindeyim. Sonum ne olucak çok merak ediyorum.
  • "demir tava geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti"
  • quote:

Orijinalden alıntı: collossus

"demir tava geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti"
    Cübbeli onu "Mahmut hocanın bir lafı var" diye anlatıyordu hep, çalıntı mıymış? "Tandır tava geldi hamur tükendi, akıl başa geldi ömür tükendi" gibi bi şey diyodu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0E184FE49

Cübbeli onu "Mahmut hocanın bir lafı var" diye anlatıyordu hep, çalıntı mıymış? "Tandır tava geldi hamur tükendi, akıl başa geldi ömür tükendi" gibi bi şey diyodu.

Alıntıları Göster
    Ben bi dolmuşta görmüştüm. Patenti mahmuttaysa bilemicem.
  • tamamını öğrendiğini zannederekte ölen çok insan var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.