Şimdi Ara

HAYAT SADECE BENCH Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BU konuyu açmadan önce epey bir düşündüm tepkiler alacağımı biliyordum.Bu sadece benim kendi fikirlerim,belki yanlış belki doğru.herkese göre değişir.
    bundan 1 ay önce amd 3500+ 939 işlemci ve msi neo2 ve ocz pc 4200 el aldım.Alma sebebim formdan etkilenenmem ve bench alma isteğidi.eski p4 prescott 3.0 ve abit ic-7 max 3 le esasında gayet memnundum.Hatta 3dmark05 skorum bile 6679 du(3.85 ghz- x800xt pe-2*512 kingston dandik ram ile)
    insan oğlu bu doymaz daha fazlasını istedim ve amd ye geçtim 3500 geldi. oda ne 2600 mhz de amd çakıldı.Oradan bir darbe.Herneyse EKSEN BİLGİSAYAR sağolsun 2 adet 3000+ spaw ile değiştirdi (biri bende biri arbiterin yanan)3000+ taktım 2 saat sonra x800 yandıneyse o da garantiye gitti en sonunda yeni x800 geldi.taktım 2750 mhzde 3dmark 05 yaptım artık son limitler 5900 de kaldım Masaüstünde kullanımlarda sorun yaşamaya başladım.İşim icabı cadcam çalışırken çok yavaşladım.yani kısacası belki kızacaksınız ama amd bana uymadı.P-4 ümü gerçekten özledim
    1 aydır inanın format atmaktan sistemle uğraşmaktan bilgisayarımı kullanamadım ya.Virüs programı yüklerim win göçer daha büssürü şeyler.artık canıma tak dedi ve en sonunda 3000+ spaw yi ARBİTERE verip 3200 alıp standart kullanmaya kara verdim.Bunlarıda satıp İntel e geçeceğim.Varsın olsun ısınsın ne olacak benimi yakacak.AMD ye ısınamadım daha doğrusu amd de demeyip nf 3 e alaşımadım........bence intel günlük kullanım daha uygun daha stabil.belki bu düşüncelerime kızacaklar olabilir ama ben ne olursa olsun kesin olarak İNTEL E geri dönmeye karar verdim.AMD BEKLEDİĞİMİ VERMEDİ

• Abi sonuçta senin bilceğin iş umarım eski sorunsuz intel'ine tekrar kavuşursun
  • intel in masaüstü performansnı daima hep daha ii idi zaten hala amd yi geçiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: psy_dreams

Abi sonuçta senin bilceğin iş umarım eski sorunsuz intel'ine tekrar kavuşursun
    3 nesildir AMD kullanıyorum ve beklediğimin fazlasını aldım. AMD fiyat/performans açısından çok iyi. Zaten neredeyse tm inceleme ve test sitelerinde AMD nin bir oyun işlemcisi olduğu yazılıyor. Yani oyunlarda intelden çok daha iyi. Fakat multmedya ortamında intel daha iyi olabilir. Senin gibi CAD, Audio editing, vb. programlar kullananlar için intel daha iyi olabilir. Ben yinede bazı oturmamış anakartlar yüzünden AMD yi suçlamayı doğru bulmuyorum. Ve FOREVER AMD diyorum...

• Görüşlere saygı duymak lazım.İntel de AMD de sorunlu bana göre,ikiside doğum sancısı çekiyor gibi,ama intel masa üstü ve stabil kullanıcı bazında,vazgeçilmez olmalı,bench de ise AMD,işlemci olarak çok başarılı olsada nf2 den sonra chipset sorununu çözemedi,kaldı ki aralarında eskisi gibi fiat farkı da pek yok.
    Donanım piyasası epeydir sıkıntılı,taşlar yerine oturmuyor.İntel kendi işlemcisini kısıtladığı sürece,bench de amd den vazgeçeceğimi sanmam,ama şu ortamda değil,bir müddet ara vermek istiyorum.Bazı konular ne zaman netleşir,ne zaman amd nin nf2 veya 3,754;intel in 875 478 soketleri gibi bir istikrar yakalanır,,,,kestirmek güç.Hayırlısı

Bu topiği amd-intel kavgası gibi bir geyiğe dönüştürmeyin lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanDostum -- 13 Mart 2005, 20:29:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanDostum

Görüşlere saygı duymak lazım.İntel de AMD de sorunlu bana göre,ikiside doğum sancısı çekiyor gibi,ama intel masa üstü ve stabil kullanıcı bazında,vazgeçilmez olmalı,bench de ise AMD,işlemci olarak çok başarılı olsada nf2 den sonra chipset sorununu çözemedi,kaldı ki aralarında eskisi gibi fiat farkı da pek yok.
    Donanım piyasası epeydir sıkıntılı,taşlar yerine oturmuyor.İntel kendi işlemcisini kısıtladığı sürece,bench de amd den vazgeçeceğimi sanmam,ama şu ortamda değil,bir müddet ara vermek istiyorum.Bazı konular ne zaman netleşir,ne zaman amd nin nf2 veya 3,754;intel in 875 478 soketleri gibi bir istikrar yakalanır,,,,kestirmek güç.Hayırlısı

Bu topiği amd-intel kavgası gibi bir geyiğe dönüştürmeyin lütfen.
    intel kullanmayan ların intele çamur atmaları da yalnış

• quote:

Orijinalden alıntı: SebA_StiAn

Alıntıları Göster
    bu topiği açmamda sebeb görüşlerim ve deneyimlerimdir lütfen kavga ortamına dönüştürmeyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SebA_StiAn

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: SebA_StiAn

katılıyorum nedir ki amd bnim gözümde beş para etmez varmı intelin üsüne

• quote:

Orijinalden alıntı: efekan

quote:

Orjinalden alıntı: SebA_StiAn

katılıyorum nedir ki amd bnim gözümde beş para etmez varmı intelin üsüne

Alıntıları Göster
    Hem Amd64 3500 Hemde intel 3800mhz kullanmış biriyim...Şu kadarını çok rahat söyleyebilirimki oyunlarda Amd çok daha üstün intelden..

Ama şunuda rahatlıkla söyleyebilirimki intel özellıklede 875 chıpset cok daha sorunsuz Amdnin chipsetlerinden ...

Hep düşünürdüm millet Amd warken nie intel alır die...We sonunda cewabınıda buldum...İntel yeni başlayan biri için weya şöle diim başım ağrımasın diyen biri için en ideali

Bende sistemimi sattım we sadece oyun bazlı bir sistem toplamaya karar werdim...Sadece benchlik deilde işime yarıcak parçaları bir araya getireceğim...we süper pi dir,dier testlerdir tarih olacaklar benim için...İşlemciye,ramlere deilde oyun oynayacgım için ekran kartına(weya kartlarına)yükleneceğim..We baya bi süre kafamı dinlicem gibi...Hayırlısı bakalım....

• benim merak ettiğim x800xt pe'yi nasıl yaktın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: {PeGaSuS}

Hem Amd64 3500 Hemde intel 3800mhz kullanmış biriyim...Şu kadarını çok rahat söyleyebilirimki oyunlarda Amd çok daha üstün intelden..

Ama şunuda rahatlıkla söyleyebilirimki intel özellıklede 875 chıpset cok daha sorunsuz Amdnin chipsetlerinden ...

Hep düşünürdüm millet Amd warken nie intel alır die...We sonunda cewabınıda buldum...İntel yeni başlayan biri için weya şöle diim başım ağrımasın diyen biri için en ideali

Bende sistemimi sattım we sadece oyun bazlı bir sistem toplamaya karar werdim...Sadece benchlik deilde işime yarıcak parçaları bir araya getireceğim...we süper pi dir,dier testlerdir tarih olacaklar benim için...İşlemciye,ramlere deilde oyun oynayacgım için ekran kartına(weya kartlarına)yükleneceğim..We baya bi süre kafamı dinlicem gibi...Hayırlısı bakalım....

Alıntıları Göster
    AMD YE LAF YOKKK

• quote:

Alıntıları Göster
    aynı şeyleri bugün bir arkadaşımla düşündük.daha doğrusu dün gece sabahlarken.Ben oyun manyağıyımdır.Ama yine de intelden vazgeçmem.çünkü intel.yani adı üstünde.IN-TEL.Benim için budur yani.Ben Commodore64 ve Amigadan sonra ilk intelle tanıştım.intelin hızlarını takip ederek büyüdüm..
    Neyse arkadaşımla şu kanıya vardık.Bench almak nedir ki?sidik yarıştırmaktan başka birşey değil.bence (özellikle intel için) o/c yapmak çok gereksiz.sisteme yazık.yani gidip 200-300 dolara ram alıp bench yapacağıma.70 dolardan 2 tane ram alırım paşalar gibi oyunumu oynarım.yine Bu arkadaşım şimdi ekran kartı alıcak.elinde 5600 var.dedim 9550 al o/c yaparsın paşalar gibi kullanırsın.Bende de gördü ASUS 9550 yi kafasına yatmıştı.ama sonra düşündük almışken iisini alsın.yani o/c nereye kadar.iyisi derken öyle X800 falan değil zaten 9600XT.yani 9800 Pro bile değil.çünkü fiyatları pahalı.bence hiçbir kart değmez o fiyata.sonuçta bizim amacımız oyun oynamak.oyunu çalıştırsın yeter.BENCH FALAN HİKAYE ANLAYACAĞINIZ. Kart yamaya değmez

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufchuk

aynı şeyleri bugün bir arkadaşımla düşündük.daha doğrusu dün gece sabahlarken.Ben oyun manyağıyımdır.Ama yine de intelden vazgeçmem.çünkü intel.yani adı üstünde.IN-TEL.Benim için budur yani.Ben Commodore64 ve Amigadan sonra ilk intelle tanıştım.intelin hızlarını takip ederek büyüdüm..
    Neyse arkadaşımla şu kanıya vardık.Bench almak nedir ki?sidik yarıştırmaktan başka birşey değil.bence (özellikle intel için) o/c yapmak çok gereksiz.sisteme yazık.yani gidip 200-300 dolara ram alıp bench yapacağıma.70 dolardan 2 tane ram alırım paşalar gibi oyunumu oynarım.yine Bu arkadaşım şimdi ekran kartı alıcak.elinde 5600 var.dedim 9550 al o/c yaparsın paşalar gibi kullanırsın.Bende de gördü ASUS 9550 yi kafasına yatmıştı.ama sonra düşündük almışken iisini alsın.yani o/c nereye kadar.iyisi derken öyle X800 falan değil zaten 9600XT.yani 9800 Pro bile değil.çünkü fiyatları pahalı.bence hiçbir kart değmez o fiyata.sonuçta bizim amacımız oyun oynamak.oyunu çalıştırsın yeter.BENCH FALAN HİKAYE ANLAYACAĞINIZ. Kart yamaya değmez

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: yusufchuk
    .sonuçta bizim amacımız oyun oynamak.oyunu çalıştırsın yeter.

Dierleri okede bu sözüne katılmıorum ben hiç...Oyunu çalıştırsın yeter mantığını ben hiçbirzaman hiçbirtürlü benimseyemedim...

Boş zamanlarımda oyun oynamayı seven birisiyim...We 1280 1024de oyunları detaylı bir şekilde oynamak warken eski amiga weya sega oyunları gibi kötü grafikli oynmak sarmıor hiç...öyle oynayacgıma hiç oynamam daha ii

o zaman sana 9550 bile fazla..40 45 dolara 2.el bi 5200al her oyunu oynatsın sana..o da çalıştırıor nasıl olsa oyunu

• quote:

Alıntıları Göster
    bence oc apayrı bişey

artık insan bırakamıyo oc ve benchleri

ben şahsen yemek yemeğe gidiyorum o arada bench alıyorum
    yani hergün en az her programdan 1 kere alıyorum nerdeyse bench
    alışkanlık oldu artık

• quote:

Alıntıları Göster
    İlk önce şunu söyliyim ki bu benim herzaman düşün düğüm bir konu
    O/c ve bench hastalığı,bide şu açıdan bakarsak bu işler aşırıya kaçmadığımız zaman bize herhangi bir zararı olmuyor hatta karımız oluyor!
    Başka kötü alışkanlıklar olmuyor en azından (kendi açımdan)

İntel biraz daha ilk başlıyanlar için alınabilecek bir sistem fazla sorun çıkarmayan ve satbil.

Amd genelde bench'lerde gerçkten çok başarılı buda direk olarak oyun performansı ile doğru orantılı

Ama intel hala masaüstündeki üstünlüğünü amd'ye kaptırmadı

@Dardo arkadaşım valla senin intelde aldığın puanın neden amd'de alamadığına şaşırdım gerçekten

Birde kartı nasıl yaktığını anlatırsan sevinirim

• quote:

quote:

Dierleri okede bu sözüne katılmıorum ben hiç...Oyunu çalıştırsın yeter mantığını ben hiçbirzaman hiçbirtürlü benimseyemedim...

Boş zamanlarımda oyun oynamayı seven birisiyim...We 1280 1024de oyunları detaylı bir şekilde oynamak warken eski amiga weya sega oyunları gibi kötü grafikli oynmak sarmıor hiç...öyle oynayacgıma hiç oynamam daha ii

o zaman sana 9550 bile fazla..40 45 dolara 2.el bi 5200al her oyunu oynatsın sana..o da çalıştırıor nasıl olsa oyunu

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: {PeGaSuS}

quote:

bu lafımı yanlış anlama.ben zaten 5200 den geçtim 9550 ye.çünkü oyunları High detail ve her türlü özelliği açık oynamayı severim ben de.beni oyunu çalıştırsın mantığım budur zaten.yani eğer oyun takılıyorsa o oyun benim gözümde çalışmıyordur zaten.

@DARDO anlaşılan herkes o kartı nasıl yaktığını merak ediyor.daha doğrusu böyle bir şeyi nasıl becerebildin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufchuk -- 13 Mart 2005, 21:39:45 >

• quote:

quote:

quote:

bu lafımı yanlış anlama.ben zaten 5200 den geçtim 9550 ye.çünkü oyunları High detail ve her türlü özelliği açık oynamayı severim ben de.beni oyunu çalıştırsın mantığım budur zaten.yani eğer oyun takılıyorsa o oyun benim gözümde çalışmıyordur zaten.

@DARDO anlaşılan herkes o kartı nasıl yaktığını merak ediyor.daha doğrusu böyle bir şeyi nasıl becerebildin

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar OVERCLOCK bir hastalıktır.Bazılarında kalıcı olur bazılarında ise hevesini alana kadar.Ondan sonrası zaten bir Standart PC.

• quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    kartının garantiden gelmesine sevindim dardo kardeş umarım intel'le eski güzel günlerini tekrar yakalarsın

• quote:

Orijinalden alıntı: uzm@n

Arkadaşlar OVERCLOCK bir hastalıktır.Bazılarında kalıcı olur bazılarında ise hevesini alana kadar.Ondan sonrası zaten bir Standart PC.

Alıntıları Göster
    kartı nasıl mı yaktım

x 800 xt pe ile 3dm05 te çamur 610 mhz de bench aldım(bahsettiğimiz kart 520 mhz default u en kral xt modsuz 580 e çıkıyo bildiğim) canavar gibi artifact dolu ve aksine puanımda arttı.gavur malı gibi kullandım birşey olamadı.
    gittim ramsink aldım takmak için kartı söktüm, narince taktım ramsinkleri sonra kartı monte ettim.Anaaa daha boot ekranında full çizgi.(Hatta mekelerin kurubuz olayını yaptığı gün benim kartı bahsi geçmiş extreme bir kart diye)söktüm kartı gittim 3 tane daha makinada denedim 1 gün daha bekledim gene taktım aynı.gönderdim garantiye yenisi geldi ama gelen gideni aratıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: dardo

kartı nasıl mı yaktım

x 800 xt pe ile 3dm05 te çamur 610 mhz de bench aldım(bahsettiğimiz kart 520 mhz default u en kral xt modsuz 580 e çıkıyo bildiğim) canavar gibi artifact dolu ve aksine puanımda arttı.gavur malı gibi kullandım birşey olamadı.
    gittim ramsink aldım takmak için kartı söktüm, narince taktım ramsinkleri sonra kartı monte ettim.Anaaa daha boot ekranında full çizgi.(Hatta mekelerin kurubuz olayını yaptığı gün benim kartı bahsi geçmiş extreme bir kart diye)söktüm kartı gittim 3 tane daha makinada denedim 1 gün daha bekledim gene taktım aynı.gönderdim garantiye yenisi geldi ama gelen gideni aratıyor

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: dardo

kartı nasıl mı yaktım

bendede artifact olduğu zaman testte puan düşüklüğü olmamıştı

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.