Şimdi Ara

Hayallerimi Gerçekleştiriyorum (TIR ŞOFÖRLÜĞÜ) Sürekli Güncel 26.01.2017 hadi yurtdisina :) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
6
Favori
7.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben sana arkadaşim demedim arkadaş dedim ne deseydim sahis felan mi deseydim ne diyim araci ehliyet surecek zaten..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen bu kafayla devam etmen dileğiyle sağlıcakla...
  • Johnnie Walkerr kullanıcısına yanıt
    Bakalim Göreceğiz Umarim Hakkinizda Hayirlisi Olur.

• benim içim ferah işi namusuyla dürüstlüğüyle yapana her yerde ekmek kapısı açar Allah.
  • Johnnie Walkerr kullanıcısına yanıt
    Bakin Bu Isi Yaptığımdan Biliyorum Hakikaten Kolay Değil Araba Gibi Değil Rampa Nasil Inilir Nasil Çıkılır
    Yağışlı havalarda nasil gidilir ufak arizalar nasil giderilir onlari ogrenmek lazim en az 1 sene pismek lazim bu iste Kolay Değil Öyle Retarder Çekmenin Bile Belli Kuralları Var Hiç Bilmeden Girmek Zor Olur Size Madem İstiyorsunuz Firmaya Diyin src var Beni Birinin Yania Verin Yetiştirsin Diyin

• hayırlı olsun diyelim o zaman diğer süreçler hakkında bilgi bekliyor olucam bilgilendirme içinde saolun Allah yolunuzu açık etsin....

• @
    .onurözdemir.

sağolasın.

@
    Esmer33

Tabi zamanı gelince bilgilendirme yapıcam konuda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnnie Walkerr

Selamın aleyküm herkese.

ismim deniz yaşım 24,çocukluktan gelme mekanik şeylere hayranlığım var bir çok sektör de çalıştım bu yaşıma kadar.

işi ciddi şekilde uzun yıllardır istiyordum hevesim vardı.

Yarın Allah nasip kısmet ederse Sürücü kursuna gidip başvuracağım.

Şuan B sınıfı sürücü belgem var.

Alacağım belgeler

D sınıfı ehliyet

Src 3

Src 4

Psikoteknik.

Yarın sürücü kurslarıyla görüşeceğim en az 3 yerle yeterince bilgi sahibi olduğumda ücretler ve kurs süreci hakkında sizleri burada bilgilendireceğim benim gibi hevesli arkadaşlar varsa öğrenebilirler.

bu konu bu belgeleri alma sürecimde iş bulduğumda ve devam ettiğim süreçte güncellenecek Allah izin verirse.

GÜNCEL GÜNCEL.

evet bugün ehliyet kurslarına gittim 4 kursa ayrı ayrı.

öncelikle src belgesi için hepsi haziran ayı dedi ölme eşşeğim ölme.neyse gelelim sadede

src yurt dışı alındığında src yurt içi alınıyordu bunu biliyorum 1 kurs 300 bir kurs 400 fiyat çekti 400 fiyat çekene kayıt olucam sanırım.

ehliyetler değişmiş 15 gün önce çok kötü eskiden D +E aldın mı süremediğin hiç bir şey yoktu şimdi abcdefgh ıvır ızvır getirmişler konuyu anlayamadım anlatamadı çünkü hiç biri :).

Aşşadaki tablo güncel ehliyet tablosudur.

[simage]
    Hayallerimi Gerçekleştiriyorum (TIR ŞOFÖRLÜĞÜ) Sürekli Güncel 26.01.2017 hadi yurtdisina :)
    [/simage]

Ehliyet için söylenen C1 alacaksın veya C1 E di tam hatırlamıyorum onun üstünede Çekicinin Dorse ehliyetini alacaksın.ulan sanki dorseyi hobi olarak takıyorlar çekiciye :) neyse sadede gelelim.

C1 için 1500 tl üstüne Römork ehliyeti 500 tl dedi
    Psikoteknik
    Src 3 4 dü sanirim tam hatirlamiyorum şuan yurt dışı alındığında yurtiçi de dahil oluyor 500 tl fiyat.400 indi
    psikoteknik 110 120 o civar bir şey söyledi

bunlar pazarlıksız fiyatlardır.

benim anlamadığım fiyatlar bu 1500 tl dediği içinde vergi dahil mi onu sormayı unuttum sinirden :)
    eğer Çekici ehliyet içinde vergiler dahil 1500 ise 3 gün içnide kayıt yaptıracağım.

Src Belgesi ise kesinlikle 3 gün içinde kayıt yaptıracağım.

benim aklıma takılan çok soru var gittiğim halde çünkü kendileride neyin ne olduğunu pek bilmiyor.üst tarafta ki tabloda 750 kg römork diyor çekici 40 tona kadar yük taşıyor.

bu arada Çekici ehliyeti almak istiyen kardeşlerime duyurum ileriki dönemlerde 2015 itibari ile B sınıfı ehliyeti alıp 2 yıl bekledikten sonra bu D ve E yani üstteki tabloya göre ehliyet alabileceksiniz 2 yıl B sınıfı ehliyet sahibi olduktan sonra c1 c1e d1 d1e v.b.

08.01.2016 GÜNCEL

Src 3 4 yazıldım

yurt dışı ve yurt içi 500 tl kurs ücreti.

tır ve römork psikoteknik belgelerine 3-4 ay içinde yazılacağım. src sınavı haziranda çok zor diyorlar çalışmak gerek.kayıt belgemi kurs düzenliyecek o arada belki bir iş bulabilirsek kayıt belgesiyle çakallık yapıp iş bulabiliyormuşuz :).

src kayıt yaptırdım resmi yeni ekliyorum.
    Hayallerimi Gerçekleştiriyorum (TIR ŞOFÖRLÜĞÜ) Sürekli Güncel 26.01.2017 hadi yurtdisina :)

HERKESE MERHABA GÜNCEL 04.07.2016

üstte takip edenler vardır belki ocak ayında yazılmıştım src kursuna src sınavımı 88 puan alarak geçtim,çalıştım meyvesini aldım, şimdi sıra C + CE sınıfı Ehliyet de,kursuma başvurdum direksiyon derslerim temmuz 11 inde başlıyor.şimdi burdan atıp tutanlar olacaktır sen mi süreceksin ya bırak bu sevdayı yapamazsın edemezsin,hayır arkadaşım sen bırak bu ayakları ben öyle bir yaparım ki :).İNSAN denilen varlığın 2 seçeneği vardır Ya mutlu olmak YADA mutsuz olmak,ben mutlu olmayı seçiyorum.

SRC sınavını kazandıktan sonra yaklaşık 1 1.5 sanırım 1.5 hafta sonra açıklandı ertesi gün src BELGE harç paramı yatırdım HALK bankası "17" TL,SRC belgem basıma gönderilmiş 01.07 de tabi bayram araya girdiği için haftaya anca teslim alabilirim o zamanda fotoğraf koyacağım.

Tır SÜREBİLMEK İÇİN ;

c Sınıfı > kamyon ehliyeti (bunun için B sınıfı sürücü ehliyeti ve yaş şartı var 21 ve 2 senelik olması gerekiyor)

C sınıfı aldıktan sonra > CE sınıfı almanız gerekiyor BUDA römorklu ehliyettir,CE sınıfı almanız İÇİN C sınıfı ehliyetinizin olması gerekiyor CE ehliyeti aldığınızda TÜM kapalı kasa açık kasa ALLAH ne verdiyse ticari araba kullanabiliyorsunuz :).stajer ehliyet uygulaması yoktur çünkü eski ehliyetim.

SÜRÜCÜ KURSU ÜCRETİ

1800 c
    800 ce
    672 tl c sınıfı harç parası
    672 tl CE sınıfı harç parası yani 2 kere ödüyorsunuz.
    128 TL C sınıfı ehliyet belge parası
    128 tl CE sınıfı ehliyet belge parası yine 2 kere ödenme koşulu var.
    Sağlık raporu 50 tl
    toplamda ben 12 vesikalık çektirdim her ehliyete 2 tane gidiyor sağlık raporu 2 tane src 2 tane
    70 C sınıfı sınav
    70 CE sınıfı sınav NOT : aynı dönem içerisinde alamıyorsunuz öteki ayda alınıyor...

dijital ehliyet --- bunu işe girerken çıkartacağım internette okuduğum bazı haberlere göre dijital ehliyet olarak yeni ehliyetler sayılıyor"MUŞ" diye duydum net bir bilgim yok internette dijital ehliyet ücreti 300 küsürlü bir rakamdı.

özet olarak böyle :).
    sizlere yapamazsınız edemezsiniz diyenlere ALDANMAYIN onlar küçük İNSANLAR onlar hayatı boyunca HİÇ BİR ŞEY ELDE EDEMİYECEK İNSANLAR (mutluluk) sizse hayalinizi gerçekleştirecek insansınız asla vazgeçmeyin hayata 1 kez geliyorsunuz içinizde hiç bir şey kalmasın.

bana bugüne kadar ne araba sürmeyi öğreten oldu ne motorsiklet sürmeyi öğreten oldu hepsinde 5 10 dakika içerisinde kavradım.tamamen yetenek ve soğukkanlı olma işi.
    umarım iş bulduğumda da burada size yazacağım.

unutmadan kimseye güvenmeyin sadece kendinize güvenin gerisi teferruat.

resmi biraz kırptım malum güvenlik açısından :)

Helal olsun. İnsanlarin düşüncelerine tercüman oldun. Seni takip ediyoruz. Azmeden insan düşüncelerini gerçekleştirir. Surucu kurslarından c için 1500TL fiyat aldım ben. Biraz daha araştır. Ben de başlamayı düşünüyorum. Son Durumu paylaş. Selamlar.

• UPS kullanıcısına yanıt
    güncelledi konu teşekkürler :).
  • Kardeşim gayet güzel ve açıklayıcı yazmışsın. Bende heves ettim. Anladığım kadarıyla çok para gidiyor bu işlere. Şuan B ehliyetim var. Gerekli evrakları alıp tır kullanmak isityorum. Yurtiçi ve yurtdışı yani uzun yol çalışmak istiyorum. Hayırlısı bakalım herkes için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anil3434

Kardeşim gayet güzel ve açıklayıcı yazmışsın. Bende heves ettim. Anladığım kadarıyla çok para gidiyor bu işlere. Şuan B ehliyetim var. Gerekli evrakları alıp tır kullanmak isityorum. Yurtiçi ve yurtdışı yani uzun yol çalışmak istiyorum. Hayırlısı bakalım herkes için.

eyvallah teşekkürler :).

Türkiye içinde ilk 5 te olan bir firmaya girdim Allah'a çok şükür yurtdışı yetiştirilmek üzere bakalım tüm belgeleri hazırladım verdim sgk girişim yapıldı iş başı yaptık :) adı bende kalsın nazar değer ama ileride fotoğraflarla devam edicem konuya :)
  • Abi valla helal olsun benimde bu iste hevesim var bir tanidigim bu iste arada sirada onun yaninda gidiyorum ama okul doneminde pek fazla gidemiyorum maalesef. Yas 17 subatta 18 olacak insallah bu yaz b ehliyeti almaya calisacagim staj filan yapicam ama bakalim belki uzar hayirlisi artik. Sanada gercekten helal olsun azim etmissin yapmışsın insallah allah gonlune gore verir. Mumkun olursa konusmak isterim sizinle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Taheri

Abi valla helal olsun benimde bu iste hevesim var bir tanidigim bu iste arada sirada onun yaninda gidiyorum ama okul doneminde pek fazla gidemiyorum maalesef. Yas 17 subatta 18 olacak insallah bu yaz b ehliyeti almaya calisacagim staj filan yapicam ama bakalim belki uzar hayirlisi artik. Sanada gercekten helal olsun azim etmissin yapmışsın insallah allah gonlune gore verir. Mumkun olursa konusmak isterim sizinle.

sağolasın dostum,tırcı olmaya kalkışma okulunu oku :) bu iş yapılacak en son iş.he okulunu oku yine hobi diye yap =) benim gözümde çaresiz insan işidir tırcılık. tabi akrabadan dede den babadan tırcılık yoksa benim gibi...
  • Abi okulu okucam ama garanti bi meslegim olsun diye. Benim asil istedigim meslek tir şoförlüğü. Yani is yapsam severek yapacagim tek is Otobanı yollari seviyorum ayri bir sey onlar.

• Selam aleykum bende tum ehliyetlerim tamam olmasina ragmen ( src 2-4 dijital ehliyet tir ehliyeti) is bulamiyorum ben damperli kamyon soforuyum. Kamyonda tecrubem var fakat tir cok kisa bir sure kullandım egerki surmeye baslasam surerim ama kimseye tecrubeliyim isi biliyorum diyerek yalan asla söylemicem için su anda tır sektorunde is bulamiyorum. Egerki varsa düşünen arkadaşlar calisabilirim bu arada sakalliyim sakalimi kesmiyorum. Kesmeyide düşünmüyorum inancim geregi herkeze kolay gelsin.

• Yurtdışına çıkabildin mi hocam? Son durum nedir
  • Merhaba,evet yurtdışına cikiyorum :) su siralar kafam biraz dolu önümuzdeki haftalarda konuyu guncelleyecegim

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnnie Walkerr

Merhaba,evet yurtdışına cikiyorum :) su siralar kafam biraz dolu önümuzdeki haftalarda konuyu guncelleyecegim

Güncellemeyi bekliyoruz
  • Hocam merak ettim son durum nedir :)
  • Noldu hocam:) nasıl işler.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.