Şimdi Ara

HAY DAY & HAPPY FARM OYUNU HİLE-YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
8.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Onerilerimi uygularsaniz siz de benim gibi 2-3 gunde 1 lvl atlayabilir ve cok para kazanabilirsiniz ;)

Bu konuyu oncelikle HAPPY FARM ve benzeri (hay-day) oyunlar icin actim. Sunu belirteyim ki ben HAPPY FARM oynuyorum ve yazacaklarim muhtemelen benzeri oyunlar icin de gecerli olacaktir..

Konunun basina hile yazdim fakat aslinda konumuz hile degil,oyunu 3-5 gunde tamamen cozmus olan benim sizlere yardimci tavsiyelerde bulunacak olmamdir...

Arkadaslar bu oyunu neredeyse hickimsenin dogru oynamadigini farkettim. Ortalama 50. levelde olup da halen yanlis oynayan kisileri goruyorum ve canim sıkılıyor bu duruma acikcasi.

Simdi en basta yol uzeri markete (stand iniza) koydugunuz tum urunlerin reklamda olmasi gerekiyor ki hepsi 10 dk icersinde satilsin. Malesef oynayan hemen hemen herkesin standinda malesef 1 urun reklamda oluyor ve bu da tum satislarin 1-2 gun beklemesine sebep oluyor. Neden 1 urun reklamda oluyor? Cunku marketinize koydugunuz ilk urun icin sistem otomatik olarak reklam veriyor. Urununuzun reklamda oldugunu anlamaniz icin urununuzun yanindaki gazete isaretinin ciktigindan emin olunuz. Genelde ilk urununuz reklamda oldugu icin ve gazetede sadece bu urun gozuktugu icin,ilk o satiliyor ve diger urunleriniz gunlerce bekliyor cunku goren yok! Tum urunlerinizin reklamda olmasi icin her bir urun icin 5 dk beklemeniz gerekiyor. Tipki gazetenin yenilenme suresi gibi... 5 dk gectikten sonra yaninda gazete isareti olmayan urune tiklayin. Eger tikladiginizda geri sayim dakikasi ve altinda elmas ibaresi yoksa "reklam" yazisina tiklayarak urunu elmas harcamadan reklama vermis olursunuz. Dolayisiyle bu urun de gazetede cikar. Simdi 5 dk da bir bunu diger urunler icin de yapin. Dikkat edin eger 5 dk dolmamissa geri sayim cikar ve bir elmasiniz bosa gider....

İkinci yapmaniz gereken onemli sey de gazetedeki SALE yazan kisilerin marketine o urunu alacakmissiniz gibi tiklayarak girmeniz.. Eger tum urunlerde SALE yaziyorsa ve fiyatlari olmasi gerekenden hayli dusukse,hemen cok dusuk ucretli urunleri satin alin ve carpiyla marketten cikip kisinin ciftligini takibe alin. Cok yuksek ihtimalle o kisi her urunu boyle cok ucuza satacaktir. Onunuze her geleni begenmeyin,sadece cok ucuza urun satanlari...
    Begeni yaptiginiz ciftlikler artik sizin komsu ciftlikleriniz ve dilediginizde komsularinizi ziyaret edip marketlerina bakabilirsiniz...

Bununla baglantili olarak gazeteyi sadece gorev ihtiyaclarinizi aramak icin kullanmayin. Gozunuz elinizden geldigince gazetede olsun ve mutlaka SALE yazan urunlere almayacak bile olsaniz tiklayin. Kisinin diger urunlerine bakin,bu cok onemli... Ben bu yontemle reklama verilmemis ne kadar ucuz urun buldum,nadiren bulunan civiler,vidalar,baltalar,tahtalar... nrredeyse haftada bir depolarimi buyutuyorum. Bunlar icin parali oynamaya yada elmas harcamaya inanin hic gerek yok. 10 tane vidayi 10 atina aldigimi biliyorum :) oynamayi bilmeyenlerin yada oyundan zevk almayip bitirmek isteyenlerin yaptigi seyler... Gazeteleri hizli hizli gecmeyin. SALE yazanlarin hepsine tiklayarak goz atin!

Ucuza aldiginiz tum urunleri eger ihtiyaciniz yoksa yada olmayacaksa kendi standlarinizda satin. Mesela 10 kugu tuyunu 100 altina mi aldiniz,500 altina satin. Reklama vermeyi unutmayin. Alin size 400 altin kâr ;)

Nane yapragi,cilek,fasulye,seker kamisi,kabak,lavanta,ceviz,hurma gibi sebzeler cok degerli. Bunlari standinizda satmazsaniz cok iyi kazanirsiniz. Soyle ki ; Siz 10 fasulyeyi en fazla 70 altina satiyorsunuz ama NPC (ciflige gelen kiz) genel olarak sizden sebze meyve istiyor dimi.. ve sebzelerinizi isterken sizin standa koydugunuz fiyatin iki katini,uc katini teklif ediyor. Mesela 10 cilegi 120 altina reklamda gorurseniz hemen alin! Cunku NPC sizden 10 cilegi 350 altina alacak. 10 tane seker kamisi satmayin. 60 altina tav olmayin,NPC sizden 120 altina alacak ;)

Diger bir sorun da sebze meyve kitligi. Elinizde hic sebze kalmadi diye komsu ciftliklerden calmaniza yada gazeteden bi ton para odeyip almaniza hic mi hic gerek yok. Bu yontemle hic sebze kitligi cekmeyeceksiniz. Sebzeleriniz hep ortalama ayni miktarda tarlanizda kalacak. Her bir sebze icin belirli bir toprak miktari belirleyin. Mesela benim fasulye icin 10 topragim,gul icin 7 topragim,kabak icin 6 veya bugday icin 5 topragim var. Bunlarin her birini ayri ayri serit halinde yerlestirdim ki capa ile toplamasi kolay olsun. Boylelikle nane toplamak isterken yanlislikla havuc da yoplamamis oluyorum... Deponuzda 10 misir var diyelim. Misir icin de 4 tane toprak ayirdiniz... ( Kisa surede oluveren sebzeler icin az toprak yeterli. Uzun surede olanlar icin daha cok toprak ayirin) Hemen 10 misirin dordunu topraginiza ekin. Depoda 6 misir kaldi ve bu yeterli degil. Misirlar olunca hemen toplayin ve yeniden 4 misir ekin. Her birinden ikiser misir topladiniz ve 8 misiriniz daha oldu. 6+8 = 14 misir. 4 unu zaten yine ekeceksiniz ve 10 misiriniz kalacak. Hemen toplayip yeniden ekin ve 16-18 misir olunca toplamayin,birakin orada kalsin. Zaten baska seyler ekerken ya da yem yaparken kac misir yada kac fasulye kaldigini goreceksiniz. 12 nin altindaysa hemen misirlari toplayip yeniden ekin. Gozunuz bir taraftan surekli ekinlerinizin miktarinda olsun. 10 un altinda kalmissa acele edin,aninda depoda bitebilir..

Gelelim hayvan yemlerine... Ekin olmadigi icin hayvan yemi de uretilemiyor ve hayvanlar uzun sure ac kaliyor. Ayni ekin koruma yontemiyle yemlerinizi koruyun. İnek yemi yapin. Sut toplayin. Tekrar inek yemi yapin ve birakin orada kalsin. Depoya atip bosuna depoyu
    sisirmeyin. Yem makinanizin onunde hali hazirda dursun ve ihtiyacini
    z oldugu zaman kullanin. Yemi aldiginizda ilk isiniz ineklere bile yedirmeden once hemen yenisini yapmak olsun. Kac ekininiz kaldigina dikkat edin...

Gelelim agac meselelerine... Biliyorsunuz inanilmaz agaclar ve caliliklar 3 er urun veriyor ve bize hangisini verecegi belli degil. O uc agactan istediginiz cikana kadar da bosu bosuna diger agaclari alip bi ton para ha
    rcamaniza gerek yok. İstediginiz agac yada calilik icin elmas da harcamayin. Bakin bu hileye giriyor iste :) İstediginiz agaci (elmaslisini) aliyor gibi yapip ekilemeyecek bir yere birakin. Mesela deponun uzerine yada dolu olan bir alana. Boylelikle sanirim sistem onu istemediginizi algiliyor ve gicikligina size o istediginiz agaci (parali olan) veriyor. :) İstediginiz agacin elmaslisini alip kabul edilmeyen bir yere koyuyorsunuz ve parali agaci cektiginizde iste.. :) elinizde istediginiz agac ;)

Mantarlarinizin hepsinin onune tabela yerlestirin. Kimse kesmez diye dusunmeyin. Yanlislikla kesen o kadar cok kisi oluyor ki..ben bu yontemle gunde 2 mantar (esittir 6 mantar) kazanabiliyorum ;)

Komsu ciftlikler surekli agaclarimin meyvelerini caliyor!! diyorsaniz,hali hazirda var olan meyvesiz agaclarinizin arkasina satin aldiginiz agaclari koyarsaniz emin olun kimse gormez ;) En fazla ekinlerinizden calabilirler. Bu yuzden de ekinlerinizi oldukca bol tutun ya da hirsiz komsunuzun ciftligine girip siz de onun ekmis oldugu urunu calin! Eger o ekin hic yoksa baska birsey calin! Buyuk ihtimal rahatsiz olacagi icin bir daha zorda kalmadikca sizden calmayacak. Eger surekli caliyorsa ve rahatsiz olduysaniz silin gitsin..bu komsu cok terbiyesiz demek ki :)
    Ben ilk zamanlar agaclarimi depolarin arkasina ve agaclarin arkasina saklayarak hic calinmamasini sagladim. Tabi agaciniz kurudugunda onu canlndirmak icin onune su tabelasi koyup aciga cikardiginizda ve komsulariniz ciftliginize girip girip agaclarinizi sulayip da etrafta hic agac goremedigi zaman kafasi karisiyor ve bi zaman sonra uyanabiliyor,bunu da birtmek isterim :) 2-3 komsum cok uyanik cikmisti ve gizledigim agaclari kesfedip calmaya baslamisti. Ben de uyanani sildim gitti :)

Daha aklima gelmeyen birseyler olabilir. Geldiginde yine yazarim. Keyifli oyunlar herkese ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxPyromaniaxx -- 14 Kasım 2014; 23:31:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Peki elmaslarinizla ne yaparsaniz en akillica yontem olur? Eger oyuna yeni basladiysaniz ekstradan standartlara cok ihtiyaciniz olacak. Bunuj icin elmaslarinizi korkmadan standlara yatirabilirsiniz...cunku oyun ilerledikce daha coook elmas kazanacaksiniz....

Diyelim ki yeterli standiniz var ve elinizde bir miktar da elmasiniz varsa kesinlikle ve kesinlikle bu elmaslari seker makinasini ekstra olarak buyutmek icin kullanin. Oyunu kapadiginizda sadece 2 seker yapan makinaniz 4 seker yapabilsin. Cunku bu sekerlere o kadar cok ihtiyaciniz olacak ki,yetmiyor diye baska bir telefondan oyun acip orada da seker uretip yine ana ciftliginize satmak ihtiyaci duyacaksiniz. Ozellikle dondurma makinasindan sonra seker yetistiremeyebilirsiniz...

İste size yine cok para kazandiracak bir yontem... ; Gece 02:30 sularinda yeni bir gune baslamak adina oyun kurucumuz BUSH bize yardim ediyor ve 2 stand satilmasi zor urunumuzu aliyor. AMA URUNUMUZ REKLAMDA İSE... Bir stand urununun reklam suresi 3 saat. Eger 3 saat icinde satilmazsa artik gazetede cikmiyor ve onu kimse goremiyor. Urunlerinizin satilmamasi hep ve sadece bu yuzden..yoksa herkesin deli gibi herseye ihtiyaci var ve urunlerinizin her birini yek tek reklama verdiginizde kisacik bir surede kapis kapis tukendigini goreceksiniz...
    Konumuza geri donelim... Bir reklam suresi 3 saatse sizin 2:30 dan 3 saat once mutlaka en az 2 urunu standa koymaniz ve reklama vermeniz gerekiyor. Olabildigince en yuksek fiyatlara satin ama bunlarin fazla satilmayan seyler olmasina ozen gosterin. Ornegin domuz pastirmasi ,patlamis misir ya da koyun yunu olabilir.. Biliyorsunuz bu urunlerden herkeste var diye pek satisi olmuyor. O halde biz de gun boyu biriktirdigimiz bu degersiz ama pahali urunleri gece satisa cikaririz ki BUSH bey gelip zahmetsizce alsin ;) Mesela ben demin gazetede 8 salami 9 altina buldum ve hemen kendi standima koyup 300 kusur altindan reklama verdim. ;) Yarin uyandigimda bakacagim ki BUSH istedigim fiyattan alivermis...

Size bir tavsiyem de level atladiginizda acilan her yeni urunden hic vakit kaybetmeden bolca uretmeniz... Simdilik onunla ilgili bir goreviniz yoktur fakat siz bol bol uretin cunku 2-3 gun sonra neredeyse tum gotevlerinizde bu urunden olacak ve cok zorlanacaksiniz. O yuzden deponuzu o urun ile doldurmaya bakin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxPyromaniaxx -- 15 Kasım 2014; 12:53:18 >

• ...

• özet geçsen iyi olur panpa bu kadar uzun yazıyı kim okur bilemedim.
  • Ozet gecilecek bir durum yok ki,her bir paragrafta ayri bir yontem anlattim. Bastaki paragraflari okuyarak ilgini ceken konuda devam edebilirsin ;)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.