Şimdi Ara

Havalı Tüfek Kullananlar Buraya! (62. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.290
Cevap
50
Favori
475.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Hatsan Hercules Düşünüyorum

Kapsamı Açısından Nasıl Bir Dürbün Almalıyım

Fiyatı 400 TL ve Aşağısı Düşünüyorum, Ucuza Mı Kaçmış Olurum? Tavsiyelerinizi Rica Ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hatsan Striker Edge mi almalıyım MOD 90 mu? Yardımcı olur musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ggreyhame

Hatsan Striker Edge mi almalıyım MOD 90 mu? Yardımcı olur musunuz?

Striker edge 140 tl

Mod 90 240 tl civarlari

Tabiki mod 90 ama striker edge degilde striker 1000x derseniz o zaman 1000x biraz daha baskin bence

• Hocam mod 125 kullanıyorum dürbün ile hiç verim alamadım dampa almaya değer mi sizce?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VETERINARY

Hocam mod 125 kullanıyorum dürbün ile hiç verim alamadım dampa almaya değer mi sizce?

Airgun forumunda cok daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Oncelikle tufek ile yapilan atis sayisi ne kadardir eger bir kutu pellet bitmediyse namlunun fabrika uretimden sonra kalan yagi yanmamistir bu yuzden isabetsizlik soz konusudur. Bu olay dizelleme diye geciyor. Dizelleme bitene kadar durbunu takmayin daha sonra artik atis sonrasi namludan duman cikmasi ve yanik kokusu bittiyse durbunu takin.

Tabi durbun icin dampa gerekli diyorlar 125 te. Oncesinde paket lastigi ile ayagin durbune baglandigi yerleri sarip ray ile ayak arasinada lastik sıkıstirarak montaj yapin, durbun stoperi ile ayak arasina lastik koymaktada fayda var. Bunlari tek parca ayak ile yapip 125 te kullanan cok kisi var.

Fakat eger ayaginiz iki parca ise ve lastik vs yine kurtarmiyorsa dampa yerine tavsiyem hatsanin yeni cikardigi protector isimli ayagi almaniz. Tabi yine onuda montajlarken durbune lastik sarmada fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S,W,A,T -- 1 Haziran 2017; 21:20:24 >
  • Aynen hocam iki parçalı ayak var ne yaptıysam olmadı. Dürbünsüz vurabiliyorum ama mesafe artınca hedef kayboluyor. 1.5 kutu harcadım duman çok az çıkıyor. Hatsan protector diana bullseye ile aynı mantıkta sanırım ama sapma oluyormuş onun için yatagun dampa alacağım. Pellette JSB Diabolo exact düşünüyorum 16 grain az mı gelir 18 grain nasıl olur mod 125 için. Birde dürbün ayarlarını yaparken atabileceğim ucuz isabetli pellet var mı önerebileceğiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VETERINARY -- 2 Haziran 2017; 11:22:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VETERINARY

Aynen hocam iki parçalı ayak var ne yaptıysam olmadı. Dürbünsüz vurabiliyorum ama mesafe artınca hedef kayboluyor. 1.5 kutu harcadım duman çok az çıkıyor. Hatsan protector diana bullseye ile aynı mantıkta sanırım ama sapma oluyormuş onun için yatagun dampa alacağım. Pellette JSB Diabolo exact düşünüyorum 16 grain az mı gelir 18 grain nasıl olur mod 125 için. Birde dürbün ayarlarını yaparken atabileceğim ucuz isabetli pellet var mı önerebileceğiniz?

Ucuz pellet olarak hatta genel lullanim olarak spoton kullanabilirsiniz. Ogrenene kadar yabanci pellet saniyordum fakat yerli uretimmis. Cok hirpalanmamis etekleri ezilmemis bir kutu is gorecektir

https://youtu.be/iqHW0LsofRE

Mod 125 ki 5.5 1000 fps bir tufek. Bence 22 grsin civari alinabilir.

• Kastiragus kullanıcısına yanıt
    Fiyat nedir? Ayrıca PCP tüfek arıyorum. Satmayı düşünen arkadaşlar fiyatı da içeren bilgi için pm atabilir.
  • Merhaba. hatsan mod75 almıştım lâkin arıza yaptı kurma kolu yerine oturmuyor sürekli boşta gidip geliyor. İade şansım var iade mi edeyim yoksa tamir edilmesi kolay olur mu? Ve iade edersem 250tlye kadar hangi makineyi önerirsiniz? Striker düşünüyorum ama kralı 150 ye felan bulmak mümkün benim için daha iyi olur. Çok fark varmı kral ve striker-mod 75 ile ?
  • Merhaba

Hatsan Striker Edge 5.5 mm (Turcar) Modelini alarak aranıza katıldım.
    Ankara Ulustaki bir av bayiinden tüfek + kılıf +silah yağı + 200 adet pellet
    160 TL ye aldım. ilk seferde Namluyu kırmakta zorlandım tüfek biraz
    sesli geldi atış yaptıkça yorumları yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmustafa06

Merhaba

Hatsan Striker Edge 5.5 mm (Turcar) Modelini alarak aranıza katıldım.
    Ankara Ulustaki bir av bayiinden tüfek + kılıf +silah yağı + 200 adet pellet
    160 TL ye aldım. ilk seferde Namluyu kırmakta zorlandım tüfek biraz
    sesli geldi atış yaptıkça yorumları yazarım

Hayirli olsun yeni aldiginizdan muhtemelen namlu fabrika uretimden dolayi yaglidir ve dizelleme oluyordur. Ondan patlama sesi olmasi normal. Namluyu kuru bir bez ile (pecete vs degil eski ince bir bez) silip atis yapmanizi oneririm.

Birde yanda atef vs ucuz plastik kutulu epellet verdilerse cok isabet beklemeyin onlardan daha sonra mesco veya hatsanin kendi marka pelleti gibi bir nebze kaliteli pelletler kullanin.

Hem dizelleme hem ucuz pellet inanilmaz isabetsizlik veriyor uzuyor ikisinide cozdukten sonra daha keyifli ve isabetli bir silaha sahip oluyorsunuz

• Merhabalar,

Forumda böyle bir başlık bulmak beni çok sevindirdi, bir süredir havalı tüfek bakmaktayım.

Aslında Airsoft tabanca ile çok kıyısından köşesinden başladığım bu hobiyi yine bir airsoft tüfek ile devam ettirmek niyetindeydim, aynı zamanda bir silah sever olduğum için (görüntü olarak) replikalara ilgim büyüktü. Ancak kaliteli replikaların fiyatlarının performanslarına göre yüksek olması ve havalı tüfeklerin de hız-mesafe değerleri aklımı çeldi.

Bir süredir modelleri ve teknik detaylarını incelemekteyim. Son olarak Kral N-07 W modeli ve Hatsan Mod 88 arasında kaldım. Aslında listemde Hatsan'ın Torpedo 100x ve Mod 135'i de vardı ancak hobiye yeni başlayan birisi için fazla olduğunu düşündüm. 600FPS'lik kısa namlulu modellerden başlayıp soğuyabileceğimi düşünüyorum. Ve görsellik takıntım da var anlamsız olsa da. Normalde ceviz kundak bakıyordum lakin Mod 88'in bütün duruşu ve arpacık kısmı ilgimi çekti (ufak olması).

Siz tecrübeli kullanıcıların yorumlarını ve tavsiyelerini beklemekteyim.

İyi forumlar dilerim
  • Hatsan 1000s icin nasil bir durbun almalı

• quote:

Orijinalden alıntı: RyzeTheAmazing

Hatsan 1000s icin nasil bir durbun almalı

3×9-40 bir dürbün o tüfek için yeterlidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: BoltAction

quote:

Hocam pucnher proyu scuba ile mi kullaniyorunuz?

Bende pro almayi dusunuyorum fakat muhtemelen buralarda dolum yapacak yer yok hemde tup tasimakta istemiyorum.

Pompa ile kullanamaz miyim? haftada 50-60 atis yapiyorum zaten. herkes pompaya bulasma vs diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: S,W,A,T

quote:

Orijinalden alıntı: BoltAction

quote:

Hocam pucnher proyu scuba ile mi kullaniyorunuz?

Bende pro almayi dusunuyorum fakat muhtemelen buralarda dolum yapacak yer yok hemde tup tasimakta istemiyorum.

Pompa ile kullanamaz miyim? haftada 50-60 atis yapiyorum zaten. herkes pompaya bulasma vs diyor.

Evet pompa ile kullanıyorum. Öyle abartıldığı kadar zor değil, yöntemini bildikten sonra gayet kolay ve scubaya göre pratik. Dinlene dinlene 20-25 dk da doluyor.

• Selam arkadaşlar hiç havalı tüfeğim olmadı ama gerçek tüfek kullandım gerek askerdeyken gerek sivildeyken. Acaba tavsiyeleriniz nedir max 400 liraya kadar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre-Dylan

Selam arkadaşlar hiç havalı tüfeğim olmadı ama gerçek tüfek kullandım gerek askerdeyken gerek sivildeyken. Acaba tavsiyeleriniz nedir max 400 liraya kadar?

350 - 400 liraya 2. El dürbünlü hatsan sniper mod 125 vortex alabilirsin. Ama bütçeni biraz daha arttırabilirsen temiz bir pcp alabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: alperengun

quote:

Orijinalden alıntı: Emre-Dylan

Selam arkadaşlar hiç havalı tüfeğim olmadı ama gerçek tüfek kullandım gerek askerdeyken gerek sivildeyken. Acaba tavsiyeleriniz nedir max 400 liraya kadar?

350 - 400 liraya 2. El dürbünlü hatsan sniper mod 125 vortex alabilirsin. Ama bütçeni biraz daha arttırabilirsen temiz bir pcp alabilirsin

Havalı tüfekler bana güçsüz geldi videolardan izlediğim kadarıyla o yüzden bir kaç ay daha bekleyip Bora BR99 metal ts modelini almaya karar verdim. Yivsiz tüfekler keşke serbest olsa da bizde adam gibi atış yapabilsek poligonlarda tabancayla ateş etmekten sıkıldım...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.