Şimdi Ara

Hava temizleme cihazları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
1.969
Cevap
145
Favori
563.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yasin bey siz bu konuda oldukca bilgilisiniz ve gereken dogru seyleri yapiyorsunuz. Maalesef muhakkak bunu alin diyebilecegim bir hava temizleyici yok su anda. Bunun bir sebebi, tek tavsiye ettigim hepa filtrelerin hepsinin ayni isi yapmasidir. Fiyati cok pahali olmayan, yedek filtresi bulunabilen, sesi az olan herhangi bir Hepa filtre markasi ne olursa olsun isinizi gorur. Havanin kimyasini degistirmesin yeter.

Bunun disinda Turkiyede henuz olmayan iki yeni teknolojiyi eger getirtebiliyorsaniz tavsiye ederim.
    Bir tanesi Honeywell'in Amerikada satilan hepa filtresi. Bunun filtre malzemesi fiber glastan yapilmis. Doldukca elektrik supurgesiyle temizleniyor ve her temizlemeden sonra yeni gibi oldugu iddia ediliyor.

Ikincisi ise Swiss O Air marka hava yikayici sistem. Bunda hava su ile yikaniyor. Sanki su filtreli elektrik supurgesi gibi. Hava suya batik , islak doner disklerin arasindan gecip yikaniyor, bu arada nemleniyorda. Sonra pis suyu tazeliyorsunuz. Yanliz bu nemlendirme isi yazin dez avantaja donusur o ayri.

Elinizdeki makinanin iyonizerini kapatabiliyorsaniz siz ortamda iken kapatin. Siz yokken iyonizer calisabilir hatta daha once dedigim gibi iyide olur ortamdaki kuf mantar mite gibi seyleri yok eder. ama sonra iyonizeri kapatip ortami iyice havalandirmadan iceri girmeyin.

Bir cihazin icini sokup iyonizer veya ozon uretici olup olmadigini anlamak zor olabilir ama imkansiz degildir. Eger fandan baska bir yerlere bazi kablolar gidiyorsa bu elektrostatik filtre, iyonizer, ozon ureteci veya UV lamba olabilir. Zaten boyle birsey varsa uretici bunu ovune ovune sizin gozunuze sokar.

Ben bir doktor degilim, bu uyaridan sonra devam edeyim. Alerjik rinit veya alerjik astim gibi hastaliklarda ilkbaharda havadaki polen miktari cok artiyor. Disaridan aldiginiz havayi filtre edebilirseniz iyi olur. Bizim eve hava sokan fanin ucuna taktigim filtreyi ilk defa bir polen mevsiminin ortasinda kullanmaya baslamistim, benim hanimin astimi daha ilk gun toparlanmisti.

Siz elinizdeki cihazin yedek filtresini yine ancak o cihazin saticisindan alabilirsiniz diye dusunuyorum cunku her cihazin filtresi kendine ozel boyutta, zaten kazandiklari paranin onemli kismi yedek filtre degisiminden geliyor. 35 YTL cok pahali degil daha ucuza bulabileceginizi zannetmem. Sanayi tipi filtreler ise ayri bir konu bunlar standard boyutta oluyor istediginiz yerden alabiliyorsunuz. Bunlari bir kanala oyurtup birde fan eklemek ise size kalmis. Her buyuk sanayi sitesinde boyle filtre satan yerler var. simdi isimlerini hatirlamiyorum ama istanbul seyrantepedeki sitede benim bilip alisveris yaptigim boyle iki yer var. site icindeki aras kargo bayiine sorun onlar tarif ederler.

Ihlasin supurgesinin, daha dogrusu bunlarin kopya cektigi (belkide patentine para odemislerdir bilmiyorum)Amerikan mali supurgenin yeterli oldugunu duydum bence baska supurgeye ihtiyaciniz yok. Ihlasin supurgesindede hapa filtre yokmu? Dysonda iyidir.

Anti allerjik yatak kiliflari bence faydali. Bunlarida yine en gec haftada bir yuksek isida yikayin vucuttan dokulen deri parcalari vesaire orada kalmamali. Coksa carsaf celikten olsa uzerinde yine mite urer.

quote:

HALILARA KİLİMLERE TÜLLERE SIKILAN BİR SİVİ VAR TOZLARI AKARLARI ÖNLÜYOR AYRICA ÇAMAŞIR MAKİNASINA ELBİSELER İÇİN KONULAN KONSANTRELER VAR DÜŞÜNCELERİNİZ NEDİR?

Bu bahsettiginiz nedir bilmiyorum. Bizim evde hali, kilim, tul, perde yok mumkunse bunu tavsiye ederim.

Iyonizerler, ozon ureticiler alerjenleri nisbeten yok ediyor. Eger sizin rahatsizliginiz cok agir ise butun zararlarina ragmen belki yinede bu cihazlardan kullanmaniz belki daha mantikli olabilir. Ben ne olursa olsun yinede bunlardan cikan havayi solumazdim. yukarida dedigim gibi ancak siz ortamda yokken bunlari kullanin.

Genel olarak sunu soylemek isterim. Bu konuda bildigim hemen hemen herseyi yazdim. HEPA filtreler Size zarar vermeden fayda saglar ama tavsiye edebilecegim bir hepa filtre markasida yok hepsi ayni.

Ortamda toz, alerjen olusumunu ve girisini onlemek en ise yarar cozum. Sonradan bunlari bir filtre ile temizlemeye calismak daha zayif bir cozum.

Bundan sonra soyleyebileceklerimin simdiye kadar soylediklerimin tekrarindan daha farkli birsey olacagini zannetmiyorum.

Hepinize saglikli gunler dilerim.
  • Cengiz bey bu konuda olduğu gibi hastalığım hakkındada çok araştırmalar yaptım ve sonunda şu kanıya vardım bütün hastalıklarda kanser de dahil %50 nedeni tamamen düzensiz ve dengesiz beslenme.İnanın gerçekten böyle eskiden insanlar tam buğday ekmeği yerlerdi asıl vitaminde unun kepeğindeydi beyaz undan yapılmış herşey vucudu yorar ve hiç besleyici bir özelliği yoktur.Daha çok şey varda burda yazmaya zaman yok.Sadece basit bir örnek verdim.Patates kızartması zararlıdır ama bir tane haşlanmış patates günlük A vitamini ihtiyacınızı karşılar.
    Bugun tekrar hava temizleme cihazımı inceledim tamamen basit bir model bir hepafiltre ve ioneizer fonksiyonu var.Dediğiniz gibi yedek bir hepa filtre alıcam ama o dediğiniz amerikadaki hepa filtreyide araştırıcam bulmaya çalışıcam.Bendeki hava temizleme cihazı HOLMES marka ingiltereden ithal bir ürün.
    Özel nevresim takımını yeniden almam gerekiyor sizin bildiğiniz ALLERWORX ürünleri nerelerden bulabilirim daha önce aldığım yerde çift kişilik 350 ytl civarında?

Daha önce bahsettiğim spreyin özelliği şu:halı,koltuk,perde,tüylü oyuncaklar gibi tekstil ürünlerinde kullanılıyor.Akarları öldürüp alerjenleri büyük partiküller haline getirip elektrik süpürgesiyle temizlenmesini sağlıyor.

Konsantrede elbiseleri yıkarken çamaşır makinasına konuluyor.Akarları düşük sıcaklıkta yok edilemiyor.Bu yüzden deterjanla birlikte kullanılınca akarlar yok oluyor.

İhlasın süpürgesinin kullanma klavuzuna baktım toz filtresi diye bir parça var bu hepa filtremidir yada değilse nasıl anlaşılır?

Antialerjik nevresim takımlarını 60 derecede 12 ayda bir yıkayın diye yazıyor ama diğer nevresim takımları her hafta değiştiriyorum.

Evinizde halı,kilim,perde yerine ne kullanıyorsunuz genelde bütün halılar yünlü oda alerjiyi tetikliyor.

Cengiz bey yardımlarınız ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.Saygılarımla...
  • allerwax urunlerı burda var...
    http://www.hepaonline.com/anti_toz_akari_yatak_kiliflari.php

koctasta amcor marca hepafiltreli hava temizleme cihazı buldum fıyatı 240 ytl,uygun dersenız 1 tane satın alacagım...
    yedek fıltrelerı 50 ytl cıvarındaymış,6 ayda bır degıştırmek gerekıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: yasin123456

Daha önce bahsettiğim spreyin özelliği şu:halı,koltuk,perde,tüylü oyuncaklar gibi tekstil ürünlerinde kullanılıyor.Akarları öldürüp alerjenleri büyük partiküller haline getirip elektrik süpürgesiyle temizlenmesini sağlıyor.

Konsantrede elbiseleri yıkarken çamaşır makinasına konuluyor.Akarları düşük sıcaklıkta yok edilemiyor.Bu yüzden deterjanla birlikte kullanılınca akarlar yok oluyor.

bahsettıgınız urun conex marka,ve tarımsal ilaç gibi birsey cok dusuk konsantrasyonlarda kullanmak gerekıyor,
    bız conex marka kullanmaya basladık tul,perdelerı yıkadık, halıları sıldırdık,ama nevresımlerı denemedık,sonucta bocek zehırı(ınsektısıt) cok dussuk mıktarlarda kullanmak gerekıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: varyo

quote:

Orjinalden alıntı: yasin123456

bahsettıgınız urun conex marka,ve tarımsal ilaç gibi birsey cok dusuk konsantrasyonlarda kullanmak gerekıyor,
    bız conex marka kullanmaya basladık tul,perdelerı yıkadık, halıları sıldırdık,ama nevresımlerı denemedık,sonucta bocek zehırı(ınsektısıt) cok dussuk mıktarlarda kullanmak gerekıyor

ben o konsantreyi aldım ama hiç denemedim sadece halılara tüllere sıkılan sıvıyı kullandım 12 ay yeterli oluyor diye yazıyodu kullanım klavuzunda.
  • selam,
    arkadaşlar merhaba,
    benimde oğlumda alerjik reaksiyonlar oldu .test yaptırdık kesinleşti alerjisinin olduğu özellikle mite lara karşı.. yaptığım ilk iş evdeki tüm halıları kaldırmak oldu,ikinci yün battaniyeleri,üçüncüsü toz torbalı elek.süpürgesini atıp yerine 1500 ytl sulu cleanmax aldım ve 4.en önemlisi SHARP PLASMACLUSTER sistemli bir klima aldım.şimdi allaha şükür oğlumda alerji namına bişey kalmadı.Hava temizleme denince yazayım dedim tecrübelerimi.özellikle bu klimayı almadan önce çok araştırdım japonyada testlere tabi tutulmuş bir klima bu.ve birçok ödülü var.pozitif iyon yayan tek klima bildiğim kadarıyla.hava temizlemesine gelince.2005 yazında almıştım ben üzerinde yeşil ışık var.hava temizken yeşil yanıyo auto konumunda temizlemeye geçtiği anda mavi ışığa dönüyo.çalışma mantığı ise mikroplara pozitif ve negatif iyon yükleyerek yok etmesi.grip virüsünü %99 oranında yok ettiği kanıtlanmış.yeni modellerinin kuş gribi virüsünü bile % 99 oranında yok ettiği kataloglarında yazıyo.bu arada nano titanyum filtrelerde yeni aldığım hitachi klimamda mevcut.saygılarımla.
  • bilgilendrime ve paylaşım için teşekkürler, hiç fikrim yoktu bu konuda
  • bende tşk.ederim birazcık yardımım olduysa.
  • quote:

Orjinalden alıntı: varyo

allerwax urunlerı burda var...
    http://www.hepaonline.com/anti_toz_akari_yatak_kiliflari.php

koctasta amcor marca hepafiltreli hava temizleme cihazı buldum fıyatı 240 ytl,uygun dersenız 1 tane satın alacagım...
    yedek fıltrelerı 50 ytl cıvarındaymış,6 ayda bır degıştırmek gerekıyor

bahsettiginiz urune olumlu gorus geldi mi acaba?
  • http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=154770&productid=evpurhava#tablnk

bu ürün hakkında bilgisi olan var mı? işe yarar mı ?
  • egem16,

Bu cihazi almayin.

Size bu cihaz ve benzerleri hakkinda bilgiler bulabileceginiz bir forum adresi vermek istiyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_8915522/tm.htm

Verdigim linkteki yazilari okursaniz sordugunuz sorular ve cok daha fazlasi otomatik olarak cevaplanacaktir. Ozellikle "cengizumur" adli vatandasin yazdiklarina katilmamak elde degil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cengizumur

egem16,

Bu cihazi almayin.

Size bu cihaz ve benzerleri hakkinda bilgiler bulabileceginiz bir forum adresi vermek istiyorum.

Verdigim linkteki yazilari okursaniz sordugunuz sorular ve cok daha fazlasi otomatik olarak cevaplanacaktir. Ozellikle "cengizumur" adli vatandasin yazdiklarina katilmamak elde degil.

Cengiz bey ben anlayamadım, verdiğiniz linkte kendi kendinizin görüşlerinemi katılıyorsunuz,yoksa siz başka birimisiniz???
  • son bir soru daha sorabilirmiyim ?

http://www.medikalmalzeme.com/shop/urunler.asp?choice=831

adresindeki plaston marka ,ODN-9 kod lu ürün hakkında yorumunuz nedir ?
    teşekkürler
  • quote:

egem16,

Bu cihazi almayin.

yine bu sayfanın linki verilmiş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: egem16

son bir soru daha sorabilirmiyim ?

http://www.medikalmalzeme.com/shop/urunler.asp?choice=831

adresindeki plaston marka ,ODN-9 kod lu ürün hakkında yorumunuz nedir ?
    teşekkürler

kullanım amacı ne?
    alerjisi olanlara nem iyi gelmez
  • biraz okuyabildim çok detaylı bilgiler var benim sorum okullarda tenefüste aşırı hareketten kalkan tozu tutabilen su ile çalışan filitre varmıdır yada ne yapılabilir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: upsmeh

biraz okuyabildim çok detaylı bilgiler var benim sorum okullarda tenefüste aşırı hareketten kalkan tozu tutabilen su ile çalışan filitre varmıdır yada ne yapılabilir?

daha önceki araştırmamda şunlarla karşılaşmıştım,yardımcı olabilir...

http://www.saglik.tr.net/cocuk_sagligi_okul_sag_4.shtml

http://www.bionano.com.tr/fbilgiler.asp?m=4&ma=1&id=31&Sf=1

http://www.bionano.com.tr/fbilgiler.asp?m=4&id=29&Sf=1
  • sn.cengiz bey;

hava temizleme cihazı almak istiyorum,kızım 5 yaşında alerjik astım başlangıcı olduğu için bir dolu ilaçla başbaşa kaldık,siz bu konuda araştırmacı ve tecrübelisiniz,sizdem ricam ;
    ev akarları + hayvan tüyleri+toz+polen+yeşil ot gurubu için tavsiye edebileceğiniz cihaz ne olabilir.
  • CEMERHAN

Size tavsiye edebilecegim, her seyi tek basina halledecek bir cihaz yok.

Yukarida tekrar tekrar yazdigim gibi, iyonizerli, ozonlu, anyonlu vesaire tipteki cihazlarin ne kadar zarali olabilecegini tekrar belirtmek istiyorum. Bunlari ancak ortamda canli yokken kullanmak gibi bir uygulama olabilir, o kadar, Bu tip filtrelere sahip klimalarada dikkatli yaklasin ama eski tip klimalarinda duzenli temizligini yapin nemli ic klima uniteleri mantar, kuf uremesine cok elverislidir.

Alerjik astimla ugrasirken en buyuk silah kendinizi egitip, ortamin havasini kirleten etkenler hakkinda bilgilenmek ve bunlari daha kirlilige sebep olmadan devreden cikarmak olarak gorunuyor, mesela cocugun uyudugu icinde en az gunde sekiz saat soludugu odayi iyice inceleyin. Nerelerde toz toplaniyor? bu toz nereden gelip buralara yerlesiyor? Odaya giren tozun onunu keserseniz o tozu suzecek bir cihaza zaten ihtiyaciniz kalmaz.

-Odada hali varmi? eger oylese okumayi burada birakin, bundan sonra ne yapsaniz faydasi yok, size iyi gunler dilerim. Ortamda hali denen o ilkel dekorasyon elemani olmayacak. Haliyi supurup yikamakla sonrada ustune bir hava temizleyici koymakla ugrasmayin. hepten ortamdan cikarin. Burada Hali yikama makinasi yorumlari goruyorum. Bu makinalar hic bir ise yaramaz. Ben zamaninda kullanmistim. Size bir ornek vereyim. Giydiginiz tisortunuzu yere serin, uzerinden hali yikama makinesiyle gecin, makine deterjanli su puskurtup sonrada geri emecek. Simdi tisortunuz temizlendimi?

-Kumas perdeleri mumkunse cikarin, taktirabiliyorsaniz iki cam arasi panjur olan sistemlerden kullanin.

-Kiziniz ne kadar istesede eve hayvan almayin. Ben aldim simdi atamiyorum, aklim neredeydi acaba?

-Yatak carsaflarini sik yikayin. Az toz birakan saten turu kumaslari tavsiye ederim. Pamuk materyaller zaten kendileri toz kaynagi. Nereden alirsiniz bilmiyorum siz biryer bulursaniz banada soyleyin. Ben yastiklarida makinede yikiyorum. Ayrica yorganida ikea'nin en incesinden aldim ince oldugundan makinede kolay yikanip kuruyor. oda isisi 20 derecenin altina dusmediginden daha kalina gerek yok.

-Su filtreli bir supurge alin. odada toz birikimi olmayacak siklikta supurun.

-Odaya temiz hava girisi saglamak onemli. Bu polen (ilkbahar) mevsiminde odaya suzulmus hava girisi saglayabilirseniz iyi olur. Hava girisini filtrelemek hakkinda daha once yazdiklarimi okuyun fikriniz olur.

Bunlarin hepsini yaptiktan sonra sadece kagit hepa filtresi olan bir filtre almayi dusunebilirsiniz. bu yukaridaki butun onlemlerinize ragmen odaya giren veya olusan tozuda yok etmeye yarayacaktir. Marka soylemenin daha once anlattigim sebeplerden onemi yok ama 300 milyondan fazla bir para vermenize gerek olmadigini soyleyebilirim.

Bu arada bana hitaben yazilipta benim cevaplamadigim arkadaslara cevap yazayim.

yasin123456; Alerji onleyici spreylerden bahsetmis. Ben buna benzer bir urunu 10 yil once kullanmistim. o zaman evdeki doseme halilari kaldirma imkanimiz yoktu ve ben hanimin astimi icin boyle bir urun alip, simdi adini hatirlamiyorum, bahce ilaclama aletiyle halilara sikyordum. evi guzel kokutmaktan baska faydasi olmadi. astim aynen devam etti sise bitince bir daha almadim. Simdi ise boyle kimyasallardan medet ummuyorum. Bence faydadan cok zararli olmalilar.

quote:

quote:

egem16,

Bu cihazi almayin.

Cengiz bey ben anlayamadım, verdiğiniz linkte kendi kendinizin görüşlerinemi katılıyorsunuz,yoksa siz başka birimisiniz???

Ozlem Surmeli; Yukarida saka yapiyorum. Insallah alinmamissinizdir. Egem16 Bu forumda daha once yazilanlari okumamis gibi geldi onun icin boyle bir saka yaptim. Ayrica size sunu soylemek isterim, bilgi kaynagi olarak verdiginiz york cihazlarinin sitesindeki bilgilere dikkatli yaklasmanizi oneririm. Eger cihaz pazarlamasi yapan yerler disinda kaynaklar bulursaniz daha dogru bilgilere ulasirsiniz

Herkese kolay gelsin.
  • Cengiz Bey, hava temizleme cihazi almayi dusunuyordum, bu forum benim icin hazine oldu. yazilanlari tek tek okudum ve sizin gorusleriniz basta olmak uzere hepsinden yararlandigimi soyleyebilirim. Ancak asagida linkini gonderdigim iki urun var, herkes haberdardir sanirim ama bunlarla ilgili bir yorum goremedim, birisi havayi sulu bir solusyondan gecirerek temziledigini iddia ediyor. bu sizin belirtiginiz swiss o air marka urun ile ayni isi gorur mu acaba. yoksa bu da bir kandirmacadan mi ibarettir. digerinde ise kasetli bir filtreleme sistemi var. fikrinizi almak isterdim.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=155166&productid=evairwoom109

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17707&productid=evsuperplas
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.