Şimdi Ara

Hava soğutma için öneri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
2.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Anarşik06

https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/amd-islemcilerin-isinma-sorununa-cozum-icin-t6-cpu-fan-P389576982
    Tavsiyeniz üzerine araştırdım bu ürünü almaya karar verdim aliexpresste bu siteden daha pahalı. Snowman yazıyor ilanda siparişini vereceğim şuan gerçekten fiyat performans gibi duruyor 6 ısı borulu çift fanlı bir marka almaya kalksanız 350'den aşağı olmaz
    İşin garip tarafı yorumları da iyi. Fanları pek içime sinmedi. İleride tav olacağım 2 kaliteli fan 150 200 lira.
    Hazır almışken bir kere de alıyor iken Arctic Freezer 34 ekleyip sepete çıkarıyorum. Kafayı yemelik durum

• vc1903 kullanıcısına yanıt
    Bloğunun ağırlığı Artic Freezer'dan daha fazla. Isı borusu sayısı daha fazla. Yabancı sitelerde test yapmışlar Artic Freezer'ı geçmiş. Ses db düzeylerini de ölçmüşler o da daha düşük. Kullandıktan sonra buraya yorumlarımı yazarım tekrar. 2 3 yıla en kötü ihtimalle fanları bozulsa 80 90 liraya 4 pin kaliteli bir fan alıp takarım diye düşündüm. Olur da bozulmazsa da çok iyi fiyat performans olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anarşik06 -- 12 Mayıs 2020; 21:40:54 >
  • quote:

Bloğunun ağırlığı Artic Freezer'dan daha fazla. Isı borusu sayısı daha fazla. Yabancı sitelerde test yapmışlar Artic Freezer'ı geçmiş. Ses db düzeylerini de ölçmüşler o da daha düşük. Kullandıktan sonra buraya yorumlarımı yazarım tekrar. 2 3 yıla en kötü ihtimalle fanları bozulsa 80 90 liraya 4 pin kaliteli bir fan alıp takarım diye düşündüm. Olur da bozulmazsa da çok iyi fiyat performans olur.
    Son 3 ürün kaldı listemde. Kararsızım hala.
    https://www.webdenal.com/arctic-freezer-34-esports-intel-amd-kirmizi-cpu-sogutucu_998670.html
    https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/t6-6-bakir-borulu-cift-fan-mavi-ledli-guclu-cpu-islemci-fani-P236212591
    https://www.hepsiburada.com/dark-freezer-x124-12cm-mavi-led-li-intel-amd-4pin-pwm-fanli-5x-isi-borusu-islemci-sogutucu-dkccx124b-pm-HB00000APKL0-yorumlari

Dark Freezer x124 bana snowmanin üzerine dark yazısı yapıştırılmış gibi geldi aşırı derecede benziyor sonuçta ikisi de Çin menşei. Bence ikisi arasında snowman daha mantıklı gibi duruyor. 740tl'lik bir işlemciye de 400tl'ye soğutucu almak açıkçası pek mantıklı gelmiyor bana o yüzden t6 aldım.
    Dark Freezer x124 bana snowmanin üzerine dark yazısı yapıştırılmış gibi geldi aşırı derecede benziyor sonuçta ikisi de Çin menşei. Bence ikisi arasında snowman daha mantıklı gibi duruyor. 740tl'lik bir işlemciye de 400tl'ye soğutucu almak açıkçası pek mantıklı gelmiyor bana o yüzden t6 aldım.
  • quote:

Zati yukarıda yazdım hocam. 1000 liralık bir işlemciye 350 400 liralık soğutucu bana da mantıklı gelmiyor.
    Ama ileride işlemci değiştirsen bile bu kule tipini kullanabilirsin. Her şeye deli gibi zam geliyor ve aldığımız yanımıza kar kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vc1903

Zati yukarıda yazdım hocam. 1000 liralık bir işlemciye 350 400 liralık soğutucu bana da mantıklı gelmiyor.
    Ama ileride işlemci değiştirsen bile bu kule tipini kullanabilirsin. Her şeye deli gibi zam geliyor ve aldığımız yanımıza kar kalıyor.

Alıntıları Göster
    Orası da senin bileceğin iş tercih meselesi :)
  • quote:

Orası da senin bileceğin iş tercih meselesi :)

Alıntıları Göster
    Ben hala araştırma içerisindeyim. Siz ürün elinize geçince bilgilendirme yaparsınız o zaman.
    Çok araştırmalik bir durum yok
    Arctic Freezer 34 
    Dark x126
    Cooler Master ma410p

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

Çok araştırmalik bir durum yok
    Arctic Freezer 34 
    Dark x126
    Cooler Master ma410p
    Cebinde 500 lira olur ise tabi araştırmalık durum yok hocam.
    Bana bir bütçe belirse 20 tane soğutucu yazayım oraya.
    Bizim bütçemiz belli.
  • Yazdıklarıminda bütçesi belli.bendr 300 TL ye kadar bakıyorum çekle indirimle yakalarsin diye yazdım.gidip çin malı alip iki gün sonra sogutucumun braketi kırıldı ne yapayım diye konu açma diye yazdım tercih senin

• quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

Yazdıklarıminda bütçesi belli.bendr 300 TL ye kadar bakıyorum çekle indirimle yakalarsin diye yazdım.gidip çin malı alip iki gün sonra sogutucumun braketi kırıldı ne yapayım diye konu açma diye yazdım tercih senin
    Ee hocam dark ta çin menşei ona bakarsanız.
    Bu t6 nın malzeme kalitesi nasıl onu merak ediyorum işte. Yorumlar hep iyi.
  • Hocam dark x94 çıkabilirseniz onu alın yoksa x92 alın bence.
    Ramtechbilgisayar da çok fena yorumlar var firma hakkında.
    Ayrıca darkın teknobiyotiğin çektiği videolardan fikir edinebilirsin.
    Bence dark soğutucular üzmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • X124 240₺ hocam?

• hoksi kullanıcısına yanıt
    Dark x124 ile x126 arasında fiyat dışında fark yok galiba. Hatta x124 5 bakır boru ile daha iyi.

X124 240₺ 5x0.6cm bakır
    X126 300₺ 4x0.6cm bakır

Aradaki 60₺ lirayı adreslenebilir fana vermiş olursunuz.
    Bunun yanı sıra bir de bakır boru eksiğiniz olur üstüne de para vermek ne kadar mantıklı?

• Snowman T6'yı şiddetle tavsiye ediyorum. n11'de Ramtech olarak satılıyor kutusu snowman olarak geliyor. Çift fan ikisi de hız kontrollü ve aşırı derecede sessiz. BİOS'tan silent mode'a almama rağmen Aida64'teki 80-85 arası gezen ısı değeri 60'a düştü ve gerçekten hava akış sesinden başka bir ses yok. Dark almak aşırı mantıksız o fiyata Cooler Master Hyper soğutucular var ama ben bu Snowman'i n11 kuponuyla 150tl'ye aldım ve bu kadar memnun kalacağımı düşünmüyordum. 6 bakır ısı borusu var ve 2 adet 12cm 4 pin fanı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anarşik06 -- 16 Mayıs 2020; 18:52:50 >
  • Benim konuma göz atmanızı öneririm>https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=143490956

Dark “ALYESE” markasının giydirmesi gibi ama yine de 2 sene garanti veren muhatap bulabiliyorsunuz karşınızda.

N11’den asla bir şey almam. Sorun yaşarsanız satıcıdan sonra bir tekme de n11 vurar.

• hoksi kullanıcısına yanıt
    Benim konuma göz atmanızı öneririm>https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=143490956

Aldınız mı hocam bu arada?

Benim konuma göz atmanızı öneririm>https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=143490956

Dark “ALYESE” markasının giydirmesi gibi ama yine de 2 sene garanti veren muhatap bulabiliyorsunuz karşınızda.

N11’den asla bir şey almam. Sorun yaşarsanız satıcıdan sonra bir tekme de n11 vurar.

• EBÖB E kullanıcısına yanıt
    n11'den o kadar çok alışveriş yapıyorum ki aldığımız ütüyü 1 hafta kullanıp memnun kalmadık diye iade ettiğimiz oldu, Akü şarj aletini tam 14. gününde hızlı şarj etmediği için memnun kalmadığımdam dolayı iade ettim. Çevremde n11'de mağazası olan kişiler var n11'in hep müşteriyi tuttuğunu bazen kendilerini bu yüzden madur bile ettiklerini söyleyenler var. Ayrıca garanti konusuna gelince 6 bakır boru 2 fan bir ürüne 160tl vermek yerine 6 bakır boru tek fan ürüne 240tl veriyorsunuz. En kötü ihtimalle garantilik olarak fan bozulabilir aradaki fark zaten bozulan fanı yenilemeye yetecek bir fiyat farkı ki bence böyle bir bozulma da çok mümkün değil. O kadar ucuz fanları yıllarca kasalarda kullandım hiç de bozulan görmedim. Kaldı ki bozulunca müşteri hatası mı diyecek yoksa garantiye kabul edecek mi o bile belli değil.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.