Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (628. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.703
Cevap
62
Favori
536.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 626627628629630
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Türknet 11, Millenicom 17 olur diyor bu değerlere. Türtelekom vdsl var diyor. Millenicom evet vdsl var diyor ama kullanıma açılmamış diyor. Yakın zamanda saha dolapları konuldu ve bana çok uzak değiller. Lakin biraz dolambaçlı geliyor kablolar sanırım. Üstelik eski bakır kablo bunlar. Ekteki değerler hemen karşı komşumun. Aslında 10 olan aşağı yöndeki snr 14-15 ulaşılabir hız ise 23mbps civarıydı. Şimdi snr 10 ulaşılabilir hız ise 20mbps civarı olmuş. Tahmin ediyorum bina içi kablolamanın eski olması bunun sebebi. Zira 4 katlı 8 daire ve binanın ön yüzündeki TT duvar kutusundan binaya giriş yapan eski ince telefon kablolarını görebiliyorum. Benim ise kablolama derdim yok. TT kablosunun giriş yaptığı kroneden 4 metre cat6 kablo ile bağlı olacak. Hatta öyle ki tt dan gelen bakır kabloya bile modemi direk bağlayabilirim hiç sorun değil. Yine de güvenemiyorum Türktelekom'a 24 derler 16 gelir korkum budur. Ama en azından bu değerler yorumlanarak fikir sahibi olunur. Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motomurat -- 15 Şubat 2020; 13:11:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: motomurat

Merhaba. Türknet 11, Millenicom 17 olur diyor bu değerlere. Türtelekom vdsl var diyor. Millenicom evet vdsl var diyor ama kullanıma açılmamış diyor. Yakın zamanda saha dolapları konuldu ve bana çok uzak değiller. Lakin biraz dolambaçlı geliyor kablolar sanırım. Üstelik eski bakır kablo bunlar. Ekteki değerler hemen karşı komşumun. Aslında 10 olan aşağı yöndeki snr 14-15 ulaşılabir hız ise 23mbps civarıydı. Şimdi snr 10 ulaşılabilir hız ise 20mbps civarı olmuş. Tahmin ediyorum bina içi kablolamanın eski olması bunun sebebi. Zira 4 katlı 8 daire ve binanın ön yüzündeki TT duvar kutusundan binaya giriş yapan eski ince telefon kablolarını görebiliyorum. Benim ise kablolama derdim yok. TT kablosunun giriş yaptığı kroneden 4 metre cat6 kablo ile bağlı olacak. Hatta öyle ki tt dan gelen bakır kabloya bile modemi direk bağlayabilirim hiç sorun değil. Yine de güvenemiyorum Türktelekom'a 24 derler 16 gelir korkum budur. Ama en azından bu değerler yorumlanarak fikir sahibi olunur.
    vdsl de 50 mbps hız alırsın bu değerlere göre

• inceoktay İ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam
  • Arkadaşlar önceden 16 mb kadar hız destekliyordu galiba saha dolabı değişmiş şuan altyapı sorgulattım 32 mb hız destekler çıktı hattımız fibermi oluyor şimdi. 3 gün net yoktu zorla araya araya arıza kaydı oluştura oluştura İnterneti bugün yaptılar gelip sonra altyapı sorgulattım 32 mb hız gösteriyor şimdi ben adsl den vdls 2 mi geçtim fiber mi geçtim anlamadım hat değerlerim aşağıda ilgilenirseniz sevinirim? Ben şuan 16 mb kadar paketi 60 tl ye kullanıyordum kalmalı mıyım paket değiştirmeli miyim şuan da 12 mb civarı hız veriyor türk telekom?

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 16 Mart 2020; 0:39:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• oktay1910 kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 19:35:31 >
  • Teşekkürler hocam sağolun Türk Telekom müşteri hizmetleri ne sordum dedim diyelim 35 lik vdsl pakete geçtim kaldırmaz sa hat nolcak dedim deneme şansımız var mı dedim. Müşteri temsilcisi düşük hızdan başlayın kaldırırsa yüksek hıza geçin sorun olmaz paket yükseltmelerde dedi ancak 35 lik pakete geçtiniz 24 düşürmek isterseniz cayma bedeli çıkar dedi o yüzden bende önce 24 lük vdsl geçip rahat kaldırırsa tekrar buraya hat değerlerini atarım 35 kaldıracağına kanaat getirirsek yükseltirim diye düşünüyorum. Bölgemize tip 7 saha dolabı takılmış mesafesi yaklaşık 200-250 metre Türk Telekom Müdürlüğü ile görüştüm bölgenizde saha dolabı aktarması oldu altyapı iyileştirildi dediler bakalım hocam sağolun. Ücretsiz hızlı modem de verirler mi acaba o kampanyalarıda var sanırım vdsl modemim yok onuda verirlerse iyi olur tekrardan teşekkür ederim hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 16 Mart 2020; 0:57:25 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

•  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Bu değerlere göre kaç mbps almam gerekiyor? Şu anda millenicom'un 100 mbps'lik paketini kullanıyorum. Altyapımı sorguladığımda 83 mbps desteklediği gözüküyor. Ancak ben 50 mbps'nin üstünü göremiyorum ama aşağısına da kesinlikle inmiyor sabit 50 mbps. Bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

• Emresiss E kullanıcısına yanıt
    85-90
    gelicek cevapları bende merak ettim.
  • Hocam ancak mesajda da belirttiğim gibi 100 mbps’lik bir paket kullanmama rağmen 50’nin üstünü kesinlikle göremiyorum ve beni işkillendiren durum 50’nin aşağısına da saat, yoğunluk fark etmeksizin kesinlikle düşmemesi. Sizce problem ne olabilir? Çözümü hakkında bir fikriniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emresiss -- 22 Mart 2020; 18:38:20 >
    İş bilmedikleri için.

Arkadaşın hattı rahat bi şekilde 95 mbiti görebilecek şekilde güncellenmesi gerekiyor.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Rica ederim.
    Hocam vdsl yeni geçtim 35 mbit alabileceğim söylendi hat değerlerim nasıl vaad ettikleri hızı alıyorum fazlasını alamam sanırım

Böyle kalması daha iyi hocam.
    Teşekkür ederim hocam

Rica ederim.
  • hocam bu değerlere 100 mbps vermiyolar sizce hattım bu hızı rahatlıkla kaldırmaz mı 79871 e sabitlendi bu kadar diyolar

Ne kadara geçtiniz hocam. Ben müdürlüğe gidip sorduğumda bana 24 mbps için 95 lira dediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnrvrd1996 -- 23 Mart 2020; 16:30:19 >
  • tnrvrd1996 kullanıcısına yanıt
    Selfy genç paketi 35 mb vdsl hipernet 69.90 a geçtim. Zaten adsl de dr Selfy genç kampanyası na dahildim 16 mb a kadar adsl 61 ödüyordum taahhüt tarihi vs aynı değişmedi aynı. 24 mb olan vdsl pakette 64.90 tl idi.

• 
Sayfa: önceki 626627628629630
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.