Şimdi Ara

Hat Kablosundaki Ek, Bağlantıda Problem Çıkarır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar internetin sürekli kopmasından dolayı servis sağlayıcının da tavsiyesiyle elektrikçi çağırdım.

Elektrikçi kabloyu değiştirecekti ama baktı ki bizim yan komşu kendine ADSL bağlatırken bizim kabloyu kesmiş akıllı, sonrada dandik bir ek yapmış. Bu yüzden sürekli hatta kopmalar yaşanıyormuş.

Elektrikçiye ısrarlarıma rağmen bunu görünce sadece eki söküp tekrar bağladı ve hat geldi dedi kabloyu değiştirmedi.

Defalarca söyledim kabloyu değiştir diye ama değiştirmedi adam, uğraşmak istemedi.

Paraya ihtiyacı yok herhalde :)

Peki bu hatta yapılan ek bağlantıda problem çıkarır mı?

Elektrikçi eki düzeltmeden önce internet hiç yoktu, şimdi 15 hız ile bağlanıyorum kesintisiz olarak.

Ama snr margin değerleri hala düşük 6-7

Birde kullandığım splitter belki 10 senelik, içinde oksitlenme olmuş olabilir o yüzden Aliexpress'ten splitter siparişi verdim. Onu da bir değiştireyim bakalım, daha problem yaşatacak mı bana.

5Pcs/lot Telephone RJ11 Line ADSL Modem Micro Filter Splitter R179 Drop Shipping-in Computer Cables & Connectors from Computer & Office on Aliexpress.com | Alibaba Group

• ek düzgün ise problem olmaz
  • düzgün kapattıysa ve üstüne plastik bir kapak tarzı bişey takıyorlar ondan taktıysa bişey olmaz benim kabloda ekli evin kapısına kadar cat5 çekti ordan sonra evin içine giren hatta ek yapti 14-15 megabitte kullanıyorum sorunsuz ileride ufak bi ihtimal olsada sorun yaratma şansı var sorun çıkana kadar kullanın gitsin
  • Tavsiyem ek yapmasın direk kesip direk kabloyu taksın evinizdeki splitter'i değiştirin derim ayrıca direk modeme bağlantı yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Eğer bina içi kablolamanız eski ise yeni bir hat çekmek daha iyi olacaktır işini bilen elektrikçi çağırın derim.
  • erkaninn59 kullanıcısına yanıt
    hiçbişey takmadı normal bağlayıp bantladı, inatla değiştirmiyo adam sanki beleşe değiştir diyoruz
  • Eğer ADSL kullanıyorsanız ve 15 alıyorsanız bence yaptığı ek demek ki fena olmamış.
    Eğer VDSL'e geçecekseniz bölgenizdeki altyapı uygunsa o zaman değiştrin kabloyu eksiz şekilde CAT6 ile.
    Aksi halde, 6-7 db SNR eğer stabilse anlık ciddi düşmeler yoksa, hat kopmuyorsa, sorun çıkarmaz, boşuna kendinize iş çıkarmayın ADSL için.
  • suphion kullanıcısına yanıt
    Yok hocam vdsl desteklemiyor bizim bölge. Şimdilik iyi gibi kullanıyorum ama ileride vdsl falan gelirse dediğiniz gibi yapıcam. Teşekkürler mesajınız için
  • Küçücük kutuyu yurt dışından neden sipariş ettiniz Türkiye de fazla pahalı olacağını sanmıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • enes13mes E kullanıcısına yanıt
    benim bağlantiyi yapan tt ekibindeki arkadaş dikkatli bi şekilde uğraşti ek yaptiği yerede o plastiklerden takti nolur nolmaz takayim bunu dedi ileride sıkıntı çıkarmasın ek dedi uzun süreli eklerde oksitlenmeden sorun çıkabilir diye takti anladiğim kadarıyla benim kabloyu tek parça şekilde içeri sokma şansım olsa öyle yaptiricaktim ama malesef daire girişine kadar çekmişler cat 5 kabloları ordan ekle bina girişindeki kutuya kadar plastik kelepçeyle doğalgaz borularının üstünden geçirdi adam baya uğraşti tertemiz yapti gitti adam bizim elektrikçilere söylüyorum gelmiyolar veya internet kablosu yok diyolar size enazından gelmiş elektrikçi hocam bunada şükretmek lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erkaninn59 kullanıcısına yanıt
    Elektrikçi tanıdık birde hocam. En az 10 senelik mazimiz var elektrikçi olduğundan değil he tanıdıklığı aile dostu. Ama Türk ustaları maalesef çoğu aynı, işini düzgün yapmak yerine her zaman kolaya kaçmaya çalışıyorlar. Sırf o yüzden usta çağırmayı hiç sevmiyorum, en sonunda kendim öğrenip değiştirecem kabloyu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enes13mes -- 21 Temmuz 2017; 0:44:54 >
  • kesinlikle bende çağirmak istemiyorum hiç elektrikçi çağirmak bizim elektrikçide tanıdık ama gelmek istemiyor sürekli bi bahane buluyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.