Şimdi Ara

Hat gidip geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
13.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar buyuk basarılar sonrasında 4.6 bootladerlı telefonumu calıstırdım jaılbreak yaptım.Yanlız bı sorunum var turbo sımı kartıma yerlestırdım ılk actıgım zaman makıneyı sebeke buluyo ondan sonra sebeke gıdıyo sonra tekrar gelıyo ıworldu yukledım onlada denedım aynısı oluyo.n yapmam lazım acaba?bazen sım kartı yerlestır uyarısıda verıyo yardımlarınızı beklıyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: mcschumacher

Arkadaslar buyuk basarılar sonrasında 4.6 bootladerlı telefonumu calıstırdım jaılbreak yaptım.Yanlız bı sorunum var turbo sımı kartıma yerlestırdım ılk actıgım zaman makıneyı sebeke buluyo ondan sonra sebeke gıdıyo sonra tekrar gelıyo ıworldu yukledım onlada denedım aynısı oluyo.n yapmam lazım acaba?bazen sım kartı yerlestır uyarısıda verıyo yardımlarınızı beklıyorum

Tuş kilidini devreye aldıktan sonra mı şebeke gelip gidiyor,yoksa hep mi?
  • hyr sımdı turbosımı taktım makıneyı actım pın kodunu soruyo gırıyorum ılk bı sebeke gelıyo sonra kendı kendıne gıdıyo sebeke ara sıra gelıyo ondan sonra bazen sımkartı takın dıye uyarı verıyo
  • installer dan iworld'ü yukleyip turkiyeyi sectiniz mi?
  • buyuk olasilikla sim kart , sim karti yerlestirdigin o parca ve telefonun icindeki konektorler arasinda tam oturmama , yerinden oynama durumlari oluyordur

azami dikkat sarf ederek , iletken kisimlara bulastirmadan sim kartin ile turbosim i birbirine japonla yapistirabilirsin , tabi sim karti asla cikaramayacagini unutma iphone dan baska bi telefonda kullanamazsin .. ben oyle yaptim

alternatif olarak ,kullandigin turbo sim in iletkenlerinde temassizliktan suphelenilebilir

telefonun anten kisminin garip ama ekranin altindaki arkasi siyah kisim oldugunu ve elle burdan kavradiginda anteni de bloke ettigini unutma

son olarak cekme problemi de bazi bolgeler de var , soz gelimi f bahcede mahalle sakinlerinin baz istasyonuna karsi birlik kurmalari sonucu bizim burda cepler hep dusuk sinyaldedir

more prefs isimli programla , hattindaki gurultu miktarini sayisal gorebilirsin ... -90 in da altina indikce hat agirdan gitmeye baslar , once ses kotulesir , eksi ,yani -110 lardan sonra ise hic cekmez , iyi ceken yerlerde ise -65 db gibi bi deger gorulur , ses kalitesi yukselir...

ayni programla bataryayi ve wi-fi aglarinin sinyal kuvvetlerini de % uzerinden gorebilirsin

• ıworldu yukledım turkıyeyı sectım dedıgın gıbı aynı turbo sımı sımkarta cıft taraflı bantlada yapıstırdım annamadım ama baska yapabılecegım bı sey varmıdır acaba
  • evt sımdı yıne oldu tuskılıdıne gectıgı zaman hat gıdıyo
  • Baska bir simkart ve simblocker denemenizi oneririm,kendi sim ve blockerinizida baska bir c,hazda test edebilirsiniz
    Bendede şebeke sorunu vardı ama sizinki aynı nedenden kaynaklanmayabilir.Bu yuzden bazı secenekleri denemek gerekiyor öncelikle.
  • Peki söle yapalım;
    cihazınızı şarja ve ya bilgisayarınıza baglayın,tus kilidini devreye alın, bı kac dakıka test edin bekleyın vs, şebeke yine gidecek mi?
  • ok denıyecemde sım yuvası sıkıstı bu seferde cıkaramıyorum sım kartımı nasıl cıkarabılırım
  • iğne ile cıkarmayı denıyorsunuz dimi? cunku kurdanla cıkaranlarda var sıkıstıgı ıcın cıkmayabılıyor
  • bu ıwrodu ucus modunda yukleme yada farklı bı sey yapma ıhtımalı varmı acaba????dedıgın gıbı yaptım yıne aynı.ama turbosımde arıza olsa sebeke hıc vermezmı?cıkardım bı daha yerlestırdım adam gıbı
  • http://forum.donanimhaber.com/m_20477241/tm.htm

Bendede sinyal sorunu vardı.Bunu uyguladım bı bakın isterseniz.
  • schumaher

herkes bilgisini paylasmak icin burada , dikkat edersen sana yardimci olabilecek en uzun mesaji da yazmaktan cekinmedim , diger arkadaslar da ellerinden geleni yapiyorlar

ama artik hersey de sorulmaz ki , bi elektronik cihazla ilgili sorulacak sey bitmez .. hat sorunun var ise ve su an telefonu goremiyosak , elimizden gelen budur

artik isi iyice detaya indirip insanlara kurdan deil igne kullan dedirtecek kadar da uzatmayalim

burda ana hatlariyla sorunlara cozum ariyoruz , bilgilendiriyoruz birbirimizi ,sim kartin takildiysa artik onla ilgili de soru sorma lutfen ..

sim kart a zarar gelmez , olabilecek en kotu senaryo , telefon icindeki konektorlerin kanirtilmasi ile iletkenlik kaybidir

turbo sim veya benzeri dalgayi da igne ile bozabilirsin , tabi bunlar o delikten sokunca igneyi olmaz , ama takildi die diger kenarlardan zorlamak zorundasin gibi gorunuyor , dikkatli olmalisin

ama simdi burda sana hic ugrasma desek , o zaman sorunun hallolmayacak , zorla cikar et desek ,kirilip bozulmada sorumlu olacaz , o yuzden bole insanlari acmazda birakacak sorular sormayalim .. yardim alabilme ihtimalini zayiflatirsin cunku kimse bi baskasina zarar verme ihtimali olan konuda risk almak istemez

• ılgılendıgınız ıcın cok tesekkur ederım turbosımde arıza vardı bgn degıstırdım su an hersey normal
  • kardeş çift taraflı banltla yapıştırınca arada temas yüzeyini engellemiyorsun değilmi kenardan köseden yapıştırdın bantı arad kaldıysa ondan olmuştur muhtemelen ..
  • mumkunse simplus128 sim kartlarindan edinin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.