Şimdi Ara

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.559
Cevap
60
Favori
148.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gokhans19

quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

30-40 metre ilerimde saha dolabı var. TTnetten sorgulayınca saha dolabında hipernet görünüyor bizim evi sorgulayınca bilgilere ulaşılamıyor diyor. Türknette 50 megabit ve vodafoneda 65 megabit alabilirmişim. Speedtestte en fazla 14-14,5ları gördüm. Hız 5e düşüncede 4,85lere ulaşabildim.

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

Yokmu yorum?

Doğrudur 50 ve 65 Mbit rahatça alırsın hattın iyi dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrlion83

alacagim en son hiz nedir acaba? suan 8 mbps veriyorlar. 16ya cikarin desemmi?

16 mbps alabilirsin hemen geç

47 mbps internetim var. türknette ne yaptıysam hızımı yükseltmediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

quote:

Orijinalden alıntı: Lemansky

Hat değeri bu vdsl geçirin dedim ama kafama takıldı evin aşağısın da şöyle bi kutu var baya eski verirler mi sanmıyorum.

Verirler. O kutu evin aşağısındaysa sen VDSL almayacaksın da kim alacak

Konuna mesaj atmamaya yeminliyim ama insanlara yanlış bilgiler veriyorsun. Resimde görülen saha dolabından nasıl VDSL alacak bu arkadaş söyler misin? Önce saha dolap tipleri neler hangisi hangi sinyali verir ve sistemleri nedir onları bir öğren sonra yardımcı ol derim. Dikkat ettim bugün tek tek cevap verdiğin mesajları inceledim çoğu kişiye hattı desteklememesine rağmen şu kadar alırsın vs diyorsun. Zaten iyi niyetinden şüpheli idim. Artık konunun sadece popüler olması için uğraştığını ve üstüne gerçekten yardım eden insanları neden konudan uzaklaştırmaya çalıştığını anlıyorum.

@Lemansky dostum o saha dolabı ile VDSL sinyali alamazsın. Boşa bu arkadaşın bilgisine başvurup iş yapmayın. Yemin ettim bu konuya msj atmamaya bu kadar bilgisizce eski tip kabinden VDSL alırsın mesajı görünce dayanamadım.

• Hocam ben baya kurcalamadım ama bulamadım bu değerlerin olduğu tabloyu ilgili ekranda. Görsel ekliyorum. Yardımcı olursanız sevineceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ttow -- 11 Mayıs 2017; 19:15:6 >
  • Beklentim 16 mgbit kaldırırmı, şu an 8mgbit.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ttow

Hocam ben baya kurcalamadım ama bulamadım bu değerlerin olduğu tabloyu ilgili ekranda. Görsel ekliyorum. Yardımcı olursanız sevineceğim.

Fiber bağlantılar kayıpsız olduğu için hat zayıflaması vb. gibi hat değerleri yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: asdass

Beklentim 16 mgbit kaldırırmı, şu an 8mgbit.

16 mbps kaldırır, çok büyük ihtimal bölgenizde VDSL de vardır. VDSL2'ye geçmenizi tavsiye ederim.
  • Teşekkürler bilgi için. Yurtdışı serverdan ps4'de oyun oynarken sorun yaşıyorum ping sebebiyle. Kablolu bağlansam fayda eder heralde? Hangi kablo vs hiç bilgim yok,onu araştırayım en iyisi. Sağolun hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: arda753

quote:

Orijinalden alıntı: asdass

Beklentim 16 mgbit kaldırırmı, şu an 8mgbit.

16 mbps kaldırır, çok büyük ihtimal bölgenizde VDSL de vardır. VDSL2'ye geçmenizi tavsiye ederim.

16 mgbiti versinlerde şükür duasına çıkıcam, vdsl kalsın. Saolasın.

• Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 15355 796
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 16940 1147
    SNR Sınırı (dB): 6.4 19.1
    Hat Zayıflaması(dB): 22.5 12.6
    Güç (dB): 19.1 12.4
  • Benimkide bu speedtestte gözüken ping 8 ms indirme 13 mbps civarında.Benim hat değerlerime göre en fazla kaç mbps alırım ve Türk telekom ile görüşmelimiyim , vdslye gecebilme sansim varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi numan3434 -- 11 Mayıs 2017; 19:31:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

çıkacağın en son hız :D

Aferin ttnete o zaman

Teşekkürler hocam

• turn table kullanıcısına yanıt
    O kutudan bana göre de hayır gelmez ama vodefone sorgulamada vs 58 mbps kadar hız gösteriyor birde hat değerleri VDSL'e uygun büyük ihtimal benim bilmediğim veya 300 400m ilerde yeni saha dolabı var onda olabilir yada yer altında yenileme yapıyorlardı oraya da bişi etmiş olabilir.
  • Dandirik TTNet ADSL2+ modem. 16MBPS alıyorum.

• Arkadaşlar benimkini de yorumlar mısınız?Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atata14 -- 11 Mayıs 2017; 20:3:52 >
  • superonline adsl kullanıyorum, turk telekom ve superonline müşteri temsilcileriyle konuştuğumda vdsl ile 65 mbps ye kadar hız alabileceğimi söylediler. vodofone ve turknet sitelerinden baktığımda 75 e kadar gözüküyor. sizce gerçekten bu değerleri alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Breakage -- 11 Mayıs 2017; 20:10:48 >
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.