Şimdi Ara

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.539
Cevap
57
Favori
147.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
31. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

Bağlantıda kopmalar sonucu hat değerleri çok değişkenlik gösteriyor... Oyunlarda (dota2) ping olarak anlık dalgalanmalar oluyor.
    Türk telekom hat değerleriniz çok iyi diyor...Anlam veremiyorum bu işe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonholigan -- 17 Ocak 2018; 13:43:9 >
  • sonholigan kullanıcısına yanıt
    Dsmart-Net
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

quote:

Orijinalden alıntı: Deathbringer

Superonline ADSL kullanıyorum. VDSL2 altyapısı sonunda TTNet'te gözüküyor. VDSL2 ye geçersem ne kadar hız alabilirim ? Superonline daha öncelerde ısrarla hattın 8 Mbitten fazlasını kaldırmayacağını söylüyor

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

50 mbit alabileceğinizi düşünüyorum. VDSL yeni geldiyse Türk telekom dışında ki firmaların sistemlerine geç yansıdığı için olmaz diyorlar.

Öncelikle teşekkürler Başka bir konuda da 50 Mbit civarı alabileceğimi söylediler. Eğer öyle ise AKN sonrası hız düşümü için 35 veya 50Mbit paket mantıklı olur

VDSL sanırım yeni geldi. Türk Telekomun sorgulamasında HiperNet çıkıyor ama şu an Superonline 8Mbit ADSL kullanıyorum. VDSL durumuyla ilgili geri dönüş için istek formu doldurdum, sistemlerine yansıyıp yansımadığını o zaman anlayacağım artık

• quote:

Orijinalden alıntı: sonholigan

Bağlantıda kopmalar sonucu hat değerleri çok değişkenlik gösteriyor... Oyunlarda (dota2) ping olarak anlık dalgalanmalar oluyor.
    Türk telekom hat değerleriniz çok iyi diyor...Anlam veremiyorum bu işe.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Türk telekom veya diğer iss'lerin PING'in ne olduğundan haberi bile yok, o yüzden sorun yok diyorlar.

Hocam bendeki sorun nedir ? Hiçbir firma 16 mbit üstü vermiyor adam akıllı. Ama sitede sorgulayınca 60 mbit alırsın diyor. Anlam veremiyorum 8 hız çok az

Türknete geçicem modem w9970 v3 vdsl geçiceğim için aldım önceki modemimde line atteunation 10 db idi bunda 13 e cıktı nekadar hız alırım max vdsl de ?
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    Powerline sistemi kaynaklı birşey olduğunu zannetmiyorum. Uzunca bir süredir bu şekilde kullanımda işimi görecek hızlara ulaşıyordum. Son dönemde bir değişiklik var, o dönemde değişenleri de size yukarıda anlattım. Değerlerde bir sıkıntı yok ise (kısaca gördüğünüz değerlerle alınan hız uyumlu mu?) son olarak modemin yanından kabloyla bir speedtest yapacağım.
    Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kgursu

Powerline sistemi kaynaklı birşey olduğunu zannetmiyorum. Uzunca bir süredir bu şekilde kullanımda işimi görecek hızlara ulaşıyordum. Son dönemde bir değişiklik var, o dönemde değişenleri de size yukarıda anlattım. Değerlerde bir sıkıntı yok ise (kısaca gördüğünüz değerlerle alınan hız uyumlu mu?) son olarak modemin yanından kabloyla bir speedtest yapacağım.
    Teşekkürler.

Evet değerlerde sıkıntı yok herşey olması gerektiği gibi. 50 Mbit tanımlanmış durumda. Dediğiniz gibi modemin yanından kablo ile speedtest yapınız bakalım ne çıkacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam bu değerler ile hız testinde max 33 mbps görüyorum üstüne çıkamadı. Sebebi,nedir acaba

50 mbps tarifeye geçsem sıkıntı olurmu ping yükselişi vs. Tam 50 mbps alabilirmiyim acaba.

DSL hızı ulaşılabilir hızdan yüksek olmasına rağmen kopma meydana gelmiyor. Tarifem 24 mbit bina ankastresinden daireme cat6 kablo çeksem sonuç alabilir miyim ayrıca hat zayıflaması değerlerinin 0 olması ne anlama geliyor acaba? Speedtest sonuçlarım: 7ms ping, 16,25mbps download, 1,94mbps upload.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi messout -- 19 Ocak 2018; 3:12:47 >

Türknet vdsl geçmeyi düşünüyorum nekadar hız alırım vdsl geçince
  • Vdsl’e geçsem ne kadar hız alabilirim müşteri temsilcisi 84mbit’e kadar destek var ama bina içi kablolamanızın durumu da önemli diyor. Sistemde 24 ve 50mbit vdsl paket çıktı bana ama buraya da sorayım dedim.

• zero fear kullanıcısına yanıt
    Sorun dün akşam her noktadan aynı veya benzeri değerleri görmem üzerine olumlu şekilde çözüldü.

Şu anda 5.625 Mb/s değerine ulaşabiliyorum. Bunu çözenin Türk Telekom olduğunu düşünüyorum şu aşamada.
    Bundan sonra karşıma çıkan sorun VPN kullanıldığında bunun en fazla kaç olabileceğini sizin deneyimlerinize göre öngördüğünüz.
    Sorunun çözüldüğünün farkına varmadan önce kullandığım NordVPN ile maksimum 1 MB/s değerine ulaşabiliyordum. Bu normal midir?
    Optimum olarak kaça ulaşmamız mümkündür?

Teşekkürler.

• Arkadaşlar VDSL'e geçiş yapabilmek için sadece SNR değerlerini sağlaması yetmiyor değil mi? ADSL kullanıyorum fakat bir sitede altyapı sorgulamasında vdsl2 desteği yazdığını gördüm, hat değerlerinden destekleyip desteklemediğini anlayabilir miyiz?
    SNR: 14 17
    Zayıflama: 20 9

upload ı 4 mbit yaptırmanın çaresi yok mu ? upload a ihtiyacım var :)
  • Turk.net kullanmaya başladım. Yılbaşından önce belki de 1 yıldır 79mbit olarak gözüken altyapı desteği ay başından beri 67mbit olarak görünüyor. Bana garip geldi. Hat 75mbit'lik tarifeyi kaldırır gibi duruyor ama emin olamadım.
    Şu anda 35mbit download hızı yeterli olsa da 2mbit upload bayağı sıkıntılı. Bu paketin hakkı 15-20mbit upload ama bu da Türk Telekom'un hıyanetliği. Bulut mulut bunlara takmamak lazım yoksa kafayı sıyırırsın diyen başbakanın olduğu ülkede yüksek upload hızı beklemek de hayalcilik oluyor haliyle.
    İnşallah önümüzdeki yıllarda aklı başında kişiler duruma el atar da %40-50 oranında upload hızlarına kavuşuruz.

• Barış26 kullanıcısına yanıt
    sizede 3mbit upload vermişler yok mu arttırabileceğimiz paket ttnette ? 2mbit alabilirsiniz demekten başka birşey bilmiyor çağrı merkezindeki personeller yahu zaten şuan 3 alıyorum diyorum hala maximum 2 verebiliriz diyolar:D
  • Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] arkadaslar 8 mbit alıyorum en fazla kaç mbit alınabilir bu degerlerle ?
  • Connected

DSL Modulation Type:ADSL_ANSI_T1.413

Annex Type:Annex A/B/L/M

Upstream Downstream
    Current Rate (Kbps) 672 3136
    Max Rate (Kbps) 724 3136
    SNR Margin (dB) 9 8.3
    Line Attenuation (dB) 0 16.2
    Errors (Pkts) 4294967162 8

buyrun size 2018 türkiye gerçeği
  • Bu da benim hat değerlerim . Nasıl ? 2018 de adsl keyfi Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.