Şimdi Ara

Hat değerlerim hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. İnternetim sabah ve akşam sık sık kopuyor. Günün belirli saatlerinde arıza kaydı bıraktığımda ise arızanız çözülmüştür deyip mesaj atıp gidiyorlar. Hat değerlerime baktığımda ise Line Attenuation garip düzeyde olduğunu gördüm. Bazı kaynaklarda 5 dB altında olursa kopmalar yaratabileceğini söylenmiş. Sadece emin olmak istiyorum, ona göre iç tesisatımı yenileteceğim.

• Snr margin değerleriniz iyi. Bence iç tesisatı eksiz bir şekilde kurun.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Line attenuation, zayıflama değeridir ve ne kadar düşükse o kadar iyidir, 5db'nin altında düştü mü kopabilen şey SNR'dır. Hat değerlerinizin maşallahı var 100Mbps'de dahi kopma yapmaz, gerçekten çok iyi. bu hattın normal şartlar altında kopma yaşamaması lazım. Modemde bir problem olabilir. Kopma yaşandığı anlarda hat değerlerinizi atarsanız yine bir bakarız.

• Merhabalar, benim de internetim sürekli kopuyordu, arıza kaydı bıraktım. Kutu üzerinde bir şeyler yaptıktan sonra bu değerleri elde ettim ve uzun süredir internet bağlantım kopmuyor. Bu değerler nasıldır? Yorumlarsanız sevinirim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Line attenuation, zayıflama değeridir ve ne kadar düşükse o kadar iyidir, 5db'nin altında düştü mü kopabilen şey SNR'dır. Hat değerlerinizin maşallahı var 100Mbps'de dahi kopma yapmaz, gerçekten çok iyi. bu hattın normal şartlar altında kopma yaşamaması lazım. Modemde bir problem olabilir. Kopma yaşandığı anlarda hat değerlerinizi atarsanız yine bir bakarız.

İnternet koptuğunda malesefki Hat değerleride gözükmüyor... DSL ve internet ışığım gidiyor.

• Elit ekip çağırdım saat 11:00-13:00 arası gelicekler..

• Saat 10 da geldiler Biri port dolabında biri ankastre kutusunda birşeyler yaptılar ve interneti sorunsuz kullanıyorum...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • liluwu kullanıcısına yanıt

Bağlantı kurulduktan hemen sonra alabilirseniz hocaam yine bir bakalım, ilginç bir durum.

• liluwu kullanıcısına yanıt

Sorunun çözüldüğüne çok sevindim hocam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.