Şimdi Ara

Haruhi Suzumiya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
2.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Messier Code: BA-605#666235?

Subject: Anime İncelemesi

Topic: Haruhi Suzumiya serisi...

---------------------------------------------------Initiating Sequence----------------------------------------------------------

Dünya'da bilip bilmediğimiz çok fazla paranormal olay oluyor... Gerçi bunların çoğu efsane veyahut hikaye/masallarda ibaret kalıyor. Ben şahsen bu tarz şeylere hiçbir zaman inanmadım... Daha 4 yaşındayken bile Noel Baba'ya inamıyordum. Ama içimden hep bu tarz şeylerin olmasını çok isterdim... Ama bunların olma olasılığı ne kadardır ki? Ben sade ve normal bir lise öğrencisiyim. Hiçbir özel yeteneğim yok. Ne ellerimden ateş atabiliyorum, ne de sporda iyiyim... İnanmıyorum, ama olsa güzel olurdu...

Kyon da böyle bir karakter işte... Kendisi en sadesinden ve normalinden bir lise öğrencisi. Ancak yeni okul yılının başında arkasında bir afet-ül dilberin oturduğunu farkeder. Sınıf kendini tanıtırken herhangi bi ekzantiriklik olmaz... Ta ki sıra arkasında oturan kıza gelene kadar...

Ben Haruhi Suzumiya ve normal insanlara herhangi bir merakım yok. Eğer bir zaman yolcusu, uzaylılar tarafından gönderilmiş bir android veya tuhaf güçlere sahip bir tipseniz bana gelin!

Ne kadar tuhaf bir kız... diye düşünen Kyon, yanlışlıkla Haruhi'yle arkadaşlık kuruyor ve dünyanın en saçma klubünün (SOS Brigade) kurulmasına sebep oluyor...

Hikayemiz burada başlıyor ve animelerdeki tüm klişe öğeleri en orjinal şekilde harmanlayarak dünyanın en kral anime serilerinden bir tanesini oluşturuyor...

Bu hikayede yok yok! Normal bir lise öğrencisi olan ana karakter (Kyon), güzel ama tam anlamıyla anormal bir kız (Haruhi), aşırı taş ve tatlı bir zaman yolcusu (Mikuru), sessiz bir kitap kurdu (Nagato) ve sürekli gülümseyen tuhaf transfer öğrencisi (Koizumi)...

Bu öğeleri sayısız animede gördük ama böyle bir animeyi görmedik. Herhangi bir hikaye üzerine oturtulmadan, tamamen Haruhi'nin çevresinde dönen bi dünyanın içerisinde, tüm tuhaflıklarla başa çıkmaya ve ekibin diğer üyeleriyle Haruhi'nin istemeden dünyayı yok etmesini engellemeye çalışan Kyon'un bu aşırı komik ve inanılmaz eğlenceli hikayesini izlemenizi 9.8 şiddetinde tavsiye ederim!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elengor -- 24 Ağustos 2011; 12:30:23 >

• La olum madem cp yaptın bari düzenle la.
  • haruhi nin ''dünya'' üzerindeki yeri ayrıdır şimdi izlemiyenler de okuycak bunu sen hayatı yaşadığınımı sanıyosun demek geliyor içimden onlara
  • quote:

Orijinalden alıntı: dasdacik

haruhi nin ''dünya'' üzerindeki yeri ayrıdır şimdi izlemiyenler de okuycak bunu sen hayatı yaşadığınımı sanıyosun demek geliyor içimden onlara

Doğrusun...
  • İyi güzelde Kyon ne zaman seni seviyorum deyip Haruhi'yi kollarına alacak, hep bunu bekledim
  • Yuutsu (Melancholy) izleyenler filmini de izlesinler... Dünyanın en iyi anime filmi ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elengor

"...arkasında bir afet-ül dilberin oturduğunu farkeder."

sadece merakımdan soruyorum.

1- aynı animeyi mi izledik?

2- Endless Eight sırasında bilgisayarı kırmamayı nasıl başardın, o kısımları skip'leyip izlediysen neden Haruhi'den dikensiz gül bahçesi gibi bahsediyorsun.

edit:

quote:

Yuutsu (Melancholy) izleyenler filmini de izlesinler... Dünyanın en iyi anime filmi ...

Neyse, çözdüm ben senin olayı

• quote:

Orijinalden alıntı: Akuma_Blade

quote:

"...arkasında bir afet-ül dilberin oturduğunu farkeder."

sadece merakımdan soruyorum.

1- aynı animeyi mi izledik?

2- Endless Eight sırasında bilgisayarı kırmamayı nasıl başardın, o kısımları skip'leyip izlediysen neden Haruhi'den dikensiz gül bahçesi gibi bahsediyorsun.

edit:

quote:

Yuutsu (Melancholy) izleyenler filmini de izlesinler... Dünyanın en iyi anime filmi ...

Neyse, çözdüm ben senin olayı

Abi yanlız edit yapmadan edit yazmışın.

• quote:

bla bla...

İnsanların zevklerine saygılı olmayı, herkesin kendi sevdiğin şeyi sevmesini beklememeyi öğrenmen lazım artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Crowley

quote:

bla bla...

İnsanların zevklerine saygılı olmayı, herkesin kendi sevdiğin şeyi sevmesini beklememeyi öğrenmen lazım artık.

HADDİNİ BİL!!!! ADAM GUNDAM İZLİYOR ÇOK COOL
  • quote:

quote:

bla bla...

Haruhi Suzumiya

İnsanların zevklerine yönelik birşey mi yazdım? Kendinize gelin derim. Elfen Lied hakkındaki düşüncelerimi bir A4 sayfası uzunluğunda yazdığım yada HSOTD'e "Çerezlik olarak bile mtlaka haftalık takip etmeniz gereken seri" diye yazdığım için bir tek ana avrat küfür yemediği kalan sen değilsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akuma_Blade -- 24 Ağustos 2011; 0:01:52 >

• Dostum Endless Eight için incelemelerde ne kadar berbat bişi olduğundan bahsediyordu... Ben de bi bölümünü izledim... Sonra birini daha izlerken: "Anaa aynı şeyler lan" dedim ve Skip Skip Skip... İkinci sezon zaten bi iki bölüm için izlenir (Bamboo Leaf Rhapsody falan) kalanı filler ama öyle bi fanı oldum ki hiçbişi kötü görmüyo gözüm... O gazla ONA'sını bile izledim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elengor -- 24 Ağustos 2011; 10:48:13 >
  • endless eight i tek benmi izledim yav dayanamıyorum arkadaş haruhi olunca napıyım
  • quote:

quote:

quote:

bla bla...

Haruhi Suzumiya

İnsanların zevklerine yönelik birşey mi yazdım? Kendinize gelin derim. Elfen Lied hakkındaki düşüncelerimi bir A4 sayfası uzunluğunda yazdığım yada HSOTD'e "Çerezlik olarak bile mtlaka haftalık takip etmeniz gereken seri" diye yazdığım için bir tek ana avrat küfür yemediği kalan sen değilsin.

Haruhi Suzumiya

• quote:

quote:

quote:

quote:

bla bla...

Alıntıları Göster
    quote:

Haruhi Suzumiya

Yaşasın July!!!

•  Haruhi Suzumiya
  • Abi siz çok geç kalmışsınız ya,hala haruhi diyen varmıydı şaşırdım vallahi en fanı olan haruhi diye ölen tipler bile bıraktı peşini artık 2-3 yıl önce olsa hani bu konuyu anlarımda şuan biraz nasıl desem eski kafa olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burnaldinho

Abi siz çok geç kalmışsınız ya,hala haruhi diyen varmıydı şaşırdım vallahi en fanı olan haruhi diye ölen tipler bile bıraktı peşini artık 2-3 yıl önce olsa hani bu konuyu anlarımda şuan biraz nasıl desem eski kafa olmuş.

her konu hakkında olumsuz olmak zorundamısın abi sen ya belki nostalji yapıyoruz belki millet yeni keşfediyo animeye yeni başlıyo 2-3 yıl diyosunda en fazla 1 yıl olmuştur en sağlam fanlarının bırakması onlarda içlerinde hala yaşıyodur emin olabilirsin sadece novel ler hakkında olumlu yorumunu gördüm nedense
  • quote:

Orijinalden alıntı: burnaldinho

Abi siz çok geç kalmışsınız ya,hala haruhi diyen varmıydı şaşırdım vallahi en fanı olan haruhi diye ölen tipler bile bıraktı peşini artık 2-3 yıl önce olsa hani bu konuyu anlarımda şuan biraz nasıl desem eski kafa olmuş.

Valla ben Haruhi'yle daha yeni tanıştım ve daha tanışmayan milyonlarca insan var ülkede... Amacımız onları bilgilendirmek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elengor -- 25 Ağustos 2011; 17:57:19 >
  • Haruhiyi indirdim duruyor. Bunun bir izleme sırası tartışılmıştı anime cafe'de. Doğru olanını bilen varsa buraya yazabilir mi?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.