Şimdi Ara

## [Anime] BLEACH ##

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.120
Cevap
20
Favori
281.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bütün Bleach severler buraya. tartışmalarımızı, fikirlerimizi, resimlerimizi bu konuya dökelim

Kısaca konusunu anlatmak gerekirse: Ölümden sonra ruhlar soul society denen bir yere gitmektedir. Bazı ruhlar sorun yaşamadan bu mekana giderken bazıları da dünyada sıkışıp kalmaktadır. Shinigami denen deathgod (ölüm tanrısı) karakterler bu dünyada sıkışıp kalan ruhları soul society e yollamakla görevlidirler. Çünkü bu ruhlar dünyada sıkışıp kalırlarsa Hollow diye adlandırılan kötü ruhlar tarafından avlanmaktadırlar. Hollowlar soul societye gidemeyen ve içinde kötülük barındıran ruhlardır. Shinigamilerin bir diğer görevi de Hollowları yoketmek ve kurtarılıcak ruhları ve insanları korumaktır. Çünkü Hollowlar dünyada sıkışan ruhlara saldırdıkları gibi insanlarada saldırmaktadırlar.Annesi Hollow tarafından öldürülmüş olan Krosaki Ichigo , Rukia Kuchiki adında bir Shinigami le karşılaşır. Normalde insanlar Shinigami ve Hollow denen ruhani dünya yaratıklarını göremezken Ichigo onları göreblmektedir. Rukia Hollow ile mücadelesinde yaralanınca Ichigo ya Hollow ile dövüşebilmesi için gücünün bir kısmını verir fakat Ichigo nun bedeni Rukia nın tüm gücünü emer. Bu sayede Ichigo Shinigami güçlerinin sahibi olur. Fakat soul society kanunlarına göre Rukia nın yaptığı haraket affedilemez bir hatadır ve Rukia nın idamına karar verilir. Ichigo ,kaderini değiştiren Rukia yı kurtarmak için harakete geçer....

Choosen One karakterlerden hoşlananlar için muhteşem bir anime. Ayrıca konusu o kadar kapsamlı ki olaylar,entrikalar,komplolar çözüldükten sonra şok geçiriyosunuz

## [Anime] BLEACH ##

## [Anime] BLEACH ##

## [Anime] BLEACH ##

Ayrıntılı Bilgi İçin:

http://en.wikipedia.org/wiki/Bleach_(manga)

http://www.manga.gen.tr/bleach/index.htm

http://tr.wikipedia.org/wiki/Bleach_%28manga%29

Uzun soluklu bir animeye başlamak isteyenler için Bleach en ideal anime

## [Anime] BLEACH ##

## [Anime] BLEACH ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elmedin -- 20 Temmuz 2007; 17:17:48 >
  • Katılıyorum. Ichigo'nun hiçbir zaman "büyük bir hedefi" olmadı. Sıradan bir hayat yaşamaktan ötesini istemedi muhtemelen en azından benim anladığım kadarıyla. O yüzden ne Naruto, ne Luffy, ne de diğer shonen karakterleri gibi bir yapıya sahip değil.

Zaten kişilik tiplerini az çok biliyorsanız, Ichigo içe dönük duygusal ve düşünceli bir karakter. Kendi hikayesini o yüzden daha çok "slice of life" tadında yaşıyor ve zorunda olduğu için de savaşıyor (Kendi isteğiyle de savaşıyor tabi ki bu da içerisindeki adalet duygusundan kaynaklı).

Ben oldukça memnunum. Manga canon gidiyorlar ve açıkçası bu kadar iyi yönetmenlik ve görsel sanatların olacağını beklemiyordum. Beklememe sebebim de manganın gerçekten çok hızlı ilerlemiş olması ve bu tempoyu animeye uyarlayınca nasıl bir şeye benzeyeceğini kestiremememdi ama beni çok şaşırttılar ve mükemmel bir sezon izledik bana kalırsa.

• ben daha yeni seriye başladım pek bişey bilmiyorum yazamıyacam
  • kaçıncı bölümdesin? ilk başlar bişey değil, asıl aksiyon ichigo kurosaki kardeşimiz seretei alemine geçince başlıyor. yalnız başlardaki bölümleri de çok iyi yapmışlar konuyu güzel toparlayıp animeyi aksiyona hazırlamışlar.

bir de bunun bounto'lara karşı mücadele ettiği bölümleri var orası filler aklında olsun. yalnız yanlış anlaşılmasın bleach'in filler bölümleri naruto'nun dandik filler bölümlerine benzemez
  • bleach severler hadi download download, 118. bölümün fansub'ları nette cirit atıyor
  • Spoiler bilgi dikkat (hala izleyen ya da izlememiş olanlar okumasın)

118. bölüm tam bir deli bölümdü. bizim keloğlan ikkaku savaş esnasında en sonunda kaptan level güce erişip kılıcının 2. level bankai gücünü ortaya çıkardı. bu arada kuchiki rukia tam kurosaki ichigo'nun önünde çok feci darbe aldı. kurosaki çok fena benzeticek kötü elemanı
  • Ben Tv den fazlasıyla uzak kaldım galiba bunlar hangi kanalda Güzele benziyolar forum anime dolu ben de izlemek istiyorum.
  • Japonyanın TV'lerini televizyondan izleyebiliyorsan süper. aksi halde bu animelerin fansub'larını netten indireceksin

fansub = anime fan'ları tarafından ingilizceye çevirisi yapılıp videolara altyazı eklenmiş videolar.
  • Arkadaşlar bu haftaki bölüm çok güzeldi. Hayran kaldım. 1 hafta nasıl sabredeceğim bilemiyorum. Fillerlardan sonra bu kadar güzel bölümleri bünyem kaldırmıyor açıkçası

---SPOILER---
    Yahu bizim ikkaku bankai yapmışta haberimiz yok, yazık oldu vastro lordelara Adam tam karizma Bu arada bu Rukia ölmez sanırım, bakalım Ichigo bir dahaki bölüme neler yapacak
  • --spoiler bilgi dikkat--

@ alptekin: evet ikkaku bankai yapabildi ama bu onun ilk yapışı bildiğim kadarıyla. dolayısıyla daha tam hakim değil bankai'ye. yalnız kötü adamın kollarını iyi yardırıyodu, sucuk kesiyo sanki. rukia kesinlikle ölmeyecek zaten, yoksa animenin bütün manası biter. rukia'da daha ne cevherler var spoiler olmasın diye yazmicam. asıl merak ettiğim ichigo'nun ne yapacağı, rukia gözü önünde ölümcül darbe aldı ve eleman bişey yapamadı dona kaldı. kötü eleman ichigo'nun damarına fena bastı, ichigo bidahaki bölümde kötü elemanı kıyma yapar artık
  • bu hafta bleach yok malesef, haftaya büyük ihtimal ikkaku'nun son darbesini ve ichigo'nun dellenişini izleyeceğiz
  • Bleach fena sardı, 1 hafta bekleyemiyorum yeni bölümü Yeni moda da bu oldu sanırım, bir hafta çıkar bir hafta çıkarma Şu anki Naruto bölümlerinden daha gaz Bleach bölümleri.
  • aynen, şu sıralar bleach narutodan çok daha fazla aksiyona ve derin bir konuya sahip
  • Türkçe'si falan yokmu bunun şimdi izlemeye kalksak Japonca mı öğrenmemiz gerekcek
  • ingilizce fansub'ları var. belki TR altyazıları da vardır ama ben ingilizcemi ilerletmek için hiç TR altyazı kullanmıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: radyasyo_N

Türkçe'si falan yokmu bunun şimdi izlemeye kalksak Japonca mı öğrenmemiz gerekcek

Şansın varsa Japonca öğren. Yoksa İngilizce izle. Türkiye'de tercüme ve dublaj işi adam gibi yapılmıyor, orjinalliği hemen bozuyorlar.

Bknz:. One Piece Türkçe Dublaj
    Bknz:. Bir ara ATV'de yayımlanan Ayşe'li, Mehmet'li anime.
  • SPOİLER
    oh bee sonunda bleach ın da konusu açıldı demek ki ben belach ın fena halde hastasıyım 119 u nası bekliyceğimi bilemiyorum inşallah yarın çıkartırlar da çatlamam umarm bu arada harbiden ichigo fena dellendi ama arrancar dostumuz da bayaa güçlü ah aaah nie kenpachi gelmedi ki savaş alanına arrancarın tek bir şansı olmazdı
    bu arada animede en sevdiğim karakter zaraki kenpachi adam tam karizma psikopat herif kaptanını öldürmüş aslında ichigoyu da bin kez öldürürdü de başrol oyuncusunu öldürmek biraz saçma olurdu sanırım çünkü ichigo vs kenpachi bölümüne bir kez daha göz atarsanız kenpachi ichigonun zanpagutosunu delip kalbine saplıyordu kılıcını ve ichigoyu zangetsu kurtarıyordu savaş tan sonra yachiru kenpachi yi yukarı çıkarttıktan sonra diyordu ya onlar iki kişiydi o yüzden sen kazandın kenpachi falan die haklıydı kesinlikle üzgünüm ama kenpachi yi ichigodan daha çok severim bu arada dazlak 11th squad ın 3. en yetkili shinigami si olan şahsiyet in bankaisini sevdim bayaa giyotin gibi mübarek

bu arada ALPTEKİn o ayşeli fatmalı anime şu aralar show tv de haftasonları saat 9 civarında yayınlanıyor çiğdem miş orhan mış çok saçma oluyor harbiden
  • kusura bakma ama kenpachi ichidonun kılı olamaz. evet kenpachi güçlü ve sadece reiatsu'su ile milleti yere bile serebilir ancak unutmamak lazım ki ichigo sürekli kendini geliştiriyor ve güçleniyor. ayrıca ichigonun delinen kılıcı gerçek zangetsu değildi. o bölümü bidaha izlemeni tavsiye ederim, orda bizim zangetsu amcamız ichigo'ya güvenmediğini ve bu yüzden başta sahte bir kılıç verdiğini söylüyor. tam ölecekken ichigo'nun güce olan derin isteğini görünce zangetsu o zaman kendi gerçek kılıcını veriyor.
  • sonuçta dışardan yardım alıyor dimi kenpachi yardımsız bir şekilde ama neyse zevkler ve renkler tartışılmaz ben kenpachi yi seviyorum sen ichigoyu olay bitmiştir uzatmaya gerek yok
  • 119. bölümün fansubları hazır, nete abanmanın zamanı gelmişti
  • 119'u izledim. Açıkçası bu bölümde Ichigo kapışması görmek istiyordum. Bir dahaki bölümde de büyük ihtimalle bücür captainimizin kapışmasına tanık olacağız. Bu bölümde Ikkaku ile ilgili bir ton flashback oldu, neyse yine de güzel bir bölümdü.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.