Şimdi Ara

Harman Kardon Onyx Studio 5 ses ayarları.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
5.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    5 gündür Harman Kardon Onyx Studio 5 hoparlör kullanıyorum.Gayet memnunum.Uzun zamandır çok model baktım gezdim dinledim.Onyx 5 almaktan vazgeçtim sonra tekrar düşündüm.Vodafone cihaz kampanyası dahilinde almış bulundum.
    Bas seviyesi diğer modeline göre daha yüksekti biliyordum.Bunu ayarlar düzeltirim dedim aldım.Normalde bas pek sevmem. Fazla şiddetli ihtiyacım olmaz dinlediğim müzik türlerinden dolayı. Mağazalarda dinlerken etkisi daha başka evde daha başka oluyor.Apartmanda yaşadığım için 5 gündür pek keyfini çıkartamadım. HK telefon uygulamasına güvendim ayarlarız dedik fazla bir şey çıkmadı uygulamalardan. Bilgisayara tablete bağlayıp günlük videoları dinleyemiyorum bile. Ancak müzik dinlediğim zaman açabileceğim bir hoparlör Onyx 5 şu anda.Bu pek hoşuma gitmedi.
    İade için uğraştırmayacaklarını bilsem gider verirdim Onyx 4.modeli alırdım.O kadar araştırmamıza rağmen hesaplar uymayabiliyor işte bazen.Kullanım alanlarınızı yerinizi falan nasıl bir odada kullanacaksınız bunlar bile çok önemli.

Durum bu iken bana macbook-iphone-ipad uyumlu Equalizer ayalarını yapabileceğim bir uygulama tavsiyesi lazım arkadaşlar.Onyx 5 kullanan vardır mutlaka.Bu arkadaşlarda tavsiye verirse ayrıca sevinirim.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technics -- 20 Haziran 2020; 14:47:23 >
  • Selamlar,

Tam olarak bahsettiğiniz sebepten dolayı Onyx 5 değil 4 aldım. Birkaç aydır kullanıyorum, oldukça memnunum. Hatta o kadar memnunum ki, şu an Hepsiburada'da 999 TL'ye düşmüş fiyatıyla bir tane daha aldım.

Android işletim sistemli telefonum var. Uygulama olarak JetAudio Plus kullanıyorum, sanırım uygulama Apple Store'da da var. Ayar ve efektlerle istediğim kıvama getirebiliyorum diyebilirim.

Konuyla alakalı olabileceğini düşünerek şunu da paylaşayım: Hepsiburada'daki yorumları okurken "Bas çok fazla diye hayal kırıklığı içindeyken bluetooth ve vol- tuşlarına aynı anda basarak 10 sn bekleyince dünyam birden güzelleşiverdi." diye yazmışlar. Anladığım kadarıyla cihazın subwoofer'ını bu yolla açıp kapatabiliyoruz. Şu linkte JBL için denemişler:https://www.youtube.com/watch?v=SQRs853HjW0 Henüz kendi cihazımda denemedim ama bazen Onyx 4'te de baslar çekilmez olabiliyor. Eve gider gitmez deneyeceğim, umarım işe yarar.

Edit: İşe yaradı. Bas tamamen kapanmıyor ama etkinliği oldukça düşüyor. Açıkçası bası açıp kapatabilmek büyük lüks. Bu arada iki cihazı birbirine bağlayınca kulaklarım rönesansı yaşadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bogard -- 16 Kasım 2019; 12:16:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bogard

Selamlar,

Tam olarak bahsettiğiniz sebepten dolayı Onyx 5 değil 4 aldım. Birkaç aydır kullanıyorum, oldukça memnunum. Hatta o kadar memnunum ki, şu an Hepsiburada'da 999 TL'ye düşmüş fiyatıyla bir tane daha aldım.

Android işletim sistemli telefonum var. Uygulama olarak JetAudio Plus kullanıyorum, sanırım uygulama Apple Store'da da var. Ayar ve efektlerle istediğim kıvama getirebiliyorum diyebilirim.

Konuyla alakalı olabileceğini düşünerek şunu da paylaşayım: Hepsiburada'daki yorumları okurken "Bas çok fazla diye hayal kırıklığı içindeyken bluetooth ve vol- tuşlarına aynı anda basarak 10 sn bekleyince dünyam birden güzelleşiverdi." diye yazmışlar. Anladığım kadarıyla cihazın subwoofer'ını bu yolla açıp kapatabiliyoruz. Şu linkte JBL için denemişler:https://www.youtube.com/watch?v=SQRs853HjW0 Henüz kendi cihazımda denemedim ama bazen Onyx 4'te de baslar çekilmez olabiliyor. Eve gider gitmez deneyeceğim, umarım işe yarar.

Edit: İşe yaradı. Bas tamamen kapanmıyor ama etkinliği oldukça düşüyor. Açıkçası bası açıp kapatabilmek büyük lüks. Bu arada iki cihazı birbirine bağlayınca kulaklarım rönesansı yaşadı
    teşekkürler bir bakayım madem.

Ama eksi bir etkisi olur mu acaba diye düşünmüyor değilim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bogard

Selamlar,

bu tuş kombinasyonunu ben de az önce hepsiburada da okudum ve araştırmaya başladım. gerçekten de bas seviyesi ciddi yüksek 4' de.

ben de yarın sabah deneyeceğim çok süper haber, bluetooth ve vol- ye basarken azalan bas, vol+ ya basınca eski haline mi geliyor? yani azaltma ve eski hale dönme mi var yoksa seviye seviye ayarlanabiliyor mu?

bu tuş kombinasyonunu nereden öğrenmiş bu kişi? hiçbir yerde bulamadım bu bilgiyi

edit: bass lar çok iyi oldu bu şekilde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi renzokuken -- 23 Kasım 2019; 9:49:54 >

• Merhaba,

Onyx 4 almayı planlayan biri olarak paylaşımlarınız çok faydalı oldu.
    Ilk defa bluetoooth hoparlör deneyimleyeceğim için açıkçası sıfırdan öğreniyorum. Maalesef mağaza ortamı ve evde ses farklı olacağı için tam bir deneme şansı olmuyor. Tavsiyelere göre karar vermeyi planlıyorum.
    Bu konuda yeni olmamdan dolayı aşağıdaki sorumlarım size saçma gelebilir. Bu nedenle sabrınız için şimdiden teşekkür ederim.

- premium bluetooth hoparlör firması Harman Kardon neden bluetooth modelleri için bir app ve software üretmiyor? anladığım kadarıyla üçüncü parti yazılımlarla equalizer kullanıyorsunuz ve IOS/PC için öneriniz var mı?

- açıkçası çok yüksek bassların gerekmediği enstrümental müzik dinliyorum ve Onyx 4 ün bassları için son yorumlarınız nelerdir?

- kolay ulaşabileceğim bir diğer seçenek olarak ise anker soundcore motion plus gördüm. taşınabilirlik benim için ev içinde önemli yani odadan odaya taşıyacağım ve sadece evde kullanacağım için kendi applikasyonu olan bir model olarak bunu bulabildim. Anker konusunda fikirlerinizi paylaşabilir misiniz?

Deneyimlerini paylaşırsanız çok sevinirim, teşekkürler...

• Selamlar. Bende harman kardon onyx studio 4 ü 999tl indirimde iken almak istiyorum ama uzun kullanımda bataryası ölüyor diye biliyoeum. Nekadar doğru nekadsr yanlış bilmiyorum. Uzun süre kullanan arkadaşlar varsa bilgi verirlerse sevinirim
  • bluetooth ve vol- ye basinca bass %70 azaliyor ayni kombinasyonla geri eski haline getirebiliyorsunuz fakat keske ayari olsa bu sefer de bariz cok azaldi
  • vBuuren kullanıcısına yanıt
    bass ları eski haline getirmek için bluetooth ve "vol-" ye mi yoksa "vol+" ya mı basmak lazım? ben sonra pek dinleyemedim ama vol+ ya basınca eski hale geldi sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

bass ları eski haline getirmek için bluetooth ve "vol-" ye mi yoksa "vol+" ya mı basmak lazım? ben sonra pek dinleyemedim ama vol+ ya basınca eski hale geldi sanki
    eski haline getirmek için yine aynı kombinasyonu uygulamanız gerekiyor. ben bluetooth ve vol+ ya basılı tuttuğumda cihaz kendini kapattı fişini çıkarıp geri takarak açabildim.
  • vBuuren kullanıcısına yanıt
    evet bende de kapatmıştı, ben bu sayede resetlemiştir diye düşündüm. bende fişi çıkartmaya gerek kalmadı ama, açma tuşuna basınca açılmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

evet bende de kapatmıştı, ben bu sayede resetlemiştir diye düşündüm. bende fişi çıkartmaya gerek kalmadı ama, açma tuşuna basınca açılmıştı.
    hocam bassı kısınca çok kısılıyor gibi ama keşke seviye seviye olsa idi. belki öyle bir seçenek de vardır. bu bass kısma olayını kim nereden bulmuş tebrik etmek lazım :)
  • Aynı sorun bende de mevcut normalde bası fazla geliyor kombinasyon ile oldukça az. Sürekli Eq ile uğraşmak istemiyorum. Bir de sanki baslar açıkken boğuk geliyor sizde de öyle mi?
    Edit: Macbook'ta çalıştırabilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zatche -- 20 Aralık 2019; 13:25:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zatche

Aynı sorun bende de mevcut normalde bası fazla geliyor kombinasyon ile oldukça az. Sürekli Eq ile uğraşmak istemiyorum. Bir de sanki baslar açıkken boğuk geliyor sizde de öyle mi?
    Edit: Macbook'ta çalıştırabilen var mı?
    Macbook ile kullanıyorum.Malesef halen tam verim alamıyorum. Alamadığımı düşünüyorum.Müziklerde başka konuşma seslerinde başka ayarlara davranmak zorunda kalıyorum.Sürekli olarak sadece müzik film için sıkıntı yok tabi ama video izlemeye başladığında biraz sıkıntı başlıyor.
    Sesler zaten evet boğuk çok dolgun geliyor çoğu zaman.
    Bas azaltmak için tuşlara bastım ama geri getiremiyorum nedense. Ne yapmak lazım bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 9 Şubat 2020; 13:27:47 >

• İkinciyi bağlayınca stereo olmuyor sadece sesi aynı anda kesintisiz güzel bi sekilde ikisindende ayni anda geliyor. Tv nin sagima ve soluna koydum. 2. Ciyi bağlayınca Stereo ayar imkani varsa bilen varmı? Acaba bunun yerine lg sj3 2+1 soundbar alıp koysam daha mi iyi ses alırdım bilmiyorum. Android ve ios app olmaması eksi.
  • baris81 B kullanıcısına yanıt
    Bence bir ayarı olmalı, manuelinde filan yazmıyor mu? bende onyx 4 olandan iki tane almak üzereydim. Stereo olmaz ise vazgeçeceğim. Hatta Bluetoothlu tv (sony 55xe9005) ile bağlamayı bile düşünmüştüm, soundbara alternatif...
  • Merhaba herkese. Bende onyx studio 5 var bassi ve tizleri olması gerektiği gibi bogulma falan yok. Dizi ve film icin onermıyorum gecikme var ve rahatsız edıcı duzeyde. Onun dısında muzık dınlerken cok keyıf almakytayım. Basslar mukemmel. 2. Yı stereo kullanamayacagım için almadım. Ilerleyen senelerde stereo olarak kullanabilecegım modeli cıkarsa almayı dusunecegım
  • Uzun zamandır hem macbook hem windows sistemlerinde 2 ayrı bilgisayara bağlamada sorun yaşıyorum.
    Macbook 1. Gün bağlanda 3.gün sorun cıkartıyor kesiliyor. Bağlanıyor aslında ama ses yok. Windows ise bağlanıyor ama ses bozuk kesik cıkıyor .
    Mobil aygıtlar ise tamamen sorunsuz bağlanıyor çalışıyor .
    Ben anlam veremedim bu işe !
  • merhabalar. bugün onyx studio 5 satın aldım. herşeyi cok iyi yalnız bass ayarı için herhangi bir program yok mu ? ya cok acık ya cok kapalı oluyor. sizde de öyle mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.