Şimdi Ara

HARİCİ ve DAHİLİ HDD BÖLÜM OLUŞTURMA (Fotolu Anlatım) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
492
Cevap
15
Favori
194.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: fatih86

Arkadaşlar yeni harddisk aldım. Biçimlendirmeyi hızlımı yokta normal hızlımı yapmam daha iyi olur ?

Kullanma klavuzunda yavaş öneriliyor ancak hızlı da yapsanız sorun olmaz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Orjinalden alıntı: noyancelebi

tesekkurler peki bunu silinen bilgisayaramı uygulamak gerekiyor

Dosyanın illa silinmesine gerek yok. Bütün dosyalar üzerinde kullanabilirsiniz.
    Bir de profilimde msnim var. MSN den size yardımcı olmaya çalışayım

ilginize cok tesekkur ederim bugun bir IT ci arkadasıma hdd yi verdim ondan bir haber bekliyorum bakalım :)
  • Merhaba,
    Laptop aldım, kurulumu yaptım.
    Yalnızca C sürücüsü var 286 GB. Ve Vista yüklü.
    Şimdi
    1-Kurulum yaparken bölümlendirmek istiyor musun diye sormadı, direk kurulum yaptı. Bu normal mi?
    2-Bu HDD'yi Vista'nın kendi özelliği ile programsız bölebilir miyim? İlk mesaj XP içindi ama Vista'da da aynı mı?
    3-Bölersem C uçar mı?
    4-C ve D için kaç GB ayırmalıyım?

Cevaplarınız için şimdiden tşk.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sofokles2000

Merhaba,
    Şimdi
    1-Kurulum yaparken bölümlendirmek istiyor musun diye sormadı, direk kurulum yaptı. Bu normal mi?
    2-Bu HDD'yi Vista'nın kendi özelliği ile programsız bölebilir miyim? İlk mesaj XP içindi ama Vista'da da aynı mı?
    3-Bölersem C uçar mı?

Soru yanlış yerde olabilir ama bildiğim kadarıyla cevaplayayım

2- Vista hiç kullanmadım w 7 ile problemsiz bölebiliyorsun. Vistada aynı şekilde çalışıyor sanıyorum
    vista üzerine xp kurarsan başlatma seçeneği için grub4dos benzeri bir program kullanmam lazım

o yüzden bence önce xp kur sonra vista

3- sanıyorum uçmaz ama emin değilim

4-xp kurarken hd i bölümle . ben xp için 12gb alan kullanıyorum w7 için 30 gb. vistaya da 30 gb yeter sanıyorum.

5- Başka bir yerde mcafee yi sormuşsun

Ben beğenmiyorum
    Benim kullandıklarım: Kaspersky internet security +avira free edition+ asquared free

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 17 Şubat 2009; 9:58:27 >

• quote:

Merhaba,
    Şimdi
    3-Bölersem C uçar mı?

1-Kurulum yaparken bölümlendirmek istiyor musunuz diye sormaz. Siz kurulum sırasında ilk ekranda (biçimlendirme ekranında) bölümlendirme yapmanız gerekirdi.

2-Evet disk yönetiminden programsız bölümlendirme yapabilirsiniz ama ben hiç denemedim.

3-Yanlış bişey yapmazsanız C'ye bişey olmaz.

4-C'yi 90-100gb, D'yi de 200gb ayırsanız iyi olur.

• bende bi harici aldım 500 gb smart media plus kumandalı felan akıllı bişey fat 32 olduğundan dvd cdsi almıyor ntfs olurmu bu ama içinde yazılım war yazılım cd si serial felan hiç ellememek dahamı iiyi
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozzzy222

bende bi harici aldım 500 gb smart media plus kumandalı felan akıllı bişey fat 32 olduğundan dvd cdsi almıyor ntfs olurmu bu ama içinde yazılım war yazılım cd si serial felan hiç ellememek dahamı iiyi

İiçindeki yazılımların yedeğini, her zaman için lazım olur diye, alın.

DVD CD si almıyor derken ne demek istediniz anlamadım?
    NTFS yapabilirsiniz. Programsız olrak da veri kaybı olmadan fat32 yi ntfs yapabilirsiniz.
  • quote:

İiçindeki yazılımların yedeğini, her zaman için lazım olur diye, alın.

DVD CD si almıyor derken ne demek istediniz anlamadım?
    NTFS yapabilirsiniz. Programsız olrak da veri kaybı olmadan fat32 yi ntfs yapabilirsiniz.

bu dos/ tan yapılıyorya omudur şimdi fat 32 4 gb üstü dosyaları almıyorya oyun image larım 8 gb dvd filmler hd ler 4.5 - ve üstü gb olarak disk almadı adi format cdside warya yeni aldım kıyamıyorum :D hd leri imaje ları atamadım içine hdd yide sattım ne yapalım artık fat 32 de iyi çalışıyorya performans veriyor hariciler kalsın fat 32 ya çok iyi şarkı clip film değiştiriyor :D alt yazı felan yüklüyor şaşırdım süper bişey :D kumanda felan aç kapa konforlu bişey :D hdd li dvd resmen

• resimlerim kurtuldu arkadaslar
  • quote:

Orjinalden alıntı: noyancelebi

resimlerim kurtuldu arkadaslar

Gözünüz aydın..
  • cok tesekkurler hocam :)
  • maXtor 1 TB tek tuş 4 aldım bugün.bi kaç bişey attım içine ancak sonra bölmemim daha faydalı olduğunu öğrenince bi format atıp böleyim dedim burda linki verilen format programını kullanmaya çalıştım olmadı sonra ''Hard Disk Low Level Format Tool'' adlı programla gıcır HDD mi bozdum sanırım şu an ne içi gözüküyo ne de bişe yapılıyo.ACİL!! ne yapmam gerek?Format atsam düzelir mi ilk açıldığı gibi olur mu,yoksa götürüp değiştiricem belki benden kaynaklanmıyyordurr??????? yardım lütfen??
  • quote:

Orjinalden alıntı: PMD

quote:

Merhaba,
    Şimdi
    3-Bölersem C uçar mı?

Soru yanlış yerde olabilir ama bildiğim kadarıyla cevaplayayım

2- Vista hiç kullanmadım w 7 ile problemsiz bölebiliyorsun. Vistada aynı şekilde çalışıyor sanıyorum
    vista üzerine xp kurarsan başlatma seçeneği için grub4dos benzeri bir program kullanmam lazım

o yüzden bence önce xp kur sonra vista

3- sanıyorum uçmaz ama emin değilim

4-xp kurarken hd i bölümle . ben xp için 12gb alan kullanıyorum w7 için 30 gb. vistaya da 30 gb yeter sanıyorum.

5- Başka bir yerde mcafee yi sormuşsun

Ben beğenmiyorum
    Benim kullandıklarım: Kaspersky internet security +avira free edition+ asquared free

Teşekkürler cevaplar için

• quote:

quote:

Merhaba,
    Şimdi
    3-Bölersem C uçar mı?

1-Kurulum yaparken bölümlendirmek istiyor musunuz diye sormaz. Siz kurulum sırasında ilk ekranda (biçimlendirme ekranında) bölümlendirme yapmanız gerekirdi.

2-Evet disk yönetiminden programsız bölümlendirme yapabilirsiniz ama ben hiç denemedim.

3-Yanlış bişey yapmazsanız C'ye bişey olmaz.

4-C'yi 90-100gb, D'yi de 200gb ayırsanız iyi olur.

Cevaplar için teşekkürler.
    Kurulum yaparken biçimlendirme ekranı diye birşey görünmedi. Neden acaba? Yani dolayısıyla bir rakam da giremedim. Daha önce başka bir laptop'a kurulum yapmıştım, bu ekran çıkmıştı. Ama bu sefer çıkmadı.

Diğer yandan diski 2 bölüme ayırmamı tavsiye eder misiniz? Yani böyle tek bölüm kalsa performans düşer mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: krocker09

maXtor 1 TB tek tuş 4 aldım bugün.bi kaç bişey attım içine ancak sonra bölmemim daha faydalı olduğunu öğrenince bi format atıp böleyim dedim burda linki verilen format programını kullanmaya çalıştım olmadı sonra ''Hard Disk Low Level Format Tool'' adlı programla gıcır HDD mi bozdum sanırım şu an ne içi gözüküyo ne de bişe yapılıyo.ACİL!! ne yapmam gerek?Format atsam düzelir mi ilk açıldığı gibi olur mu,yoksa götürüp değiştiricem belki benden kaynaklanmıyyordurr??????? yardım lütfen??

problemi kendi başıma çözdüm gibi.ancak USB bağlantıda test sonuçları ( buraya koymayı bilmiyorum ) anladığım kadarıyla normal olsada yani MİN.29 MAX.34 , sürükle bırak yoluyla dosya aktardığımda 3 MB/SN gibi bi hızda olduğu görülüyo bu normal mi??Dahili hdd im hızı da 3.5 MB/SN bu arada.Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krocker09 -- 27 Şubat 2009; 14:03:29 >

• Slm anlattıgınız qibi yapıyorum ama sürekli aynı hatayı alıyorum. Yeniden baslatın diyor hata da baslatıyorum sonuc yine aynı lütfen bana bi çözüm bulun :S

• Merhabalar arkadaşlar. Bugün Wd 1tb usb2.0 modelini almış bulunmaktayım. Fakat bazı sorularım bulunmakta.

1. Aleti taktığımda windows 930gb gördü. Ama yazılanlara göre bu normalmiş. İçinde setup dosyası vardı ona basınca Memeo adlı program yükledi. Herhalde bu kurtarma programı gibi bir şeydi. Ama ücretliydi. Bende kaldırdım.
    Peki bana ücretli yada ücretsiz dosya kurtarma programı önerebilir misiniz???

2. Aleti bilgisayardan güvenle kaldır dediğimde elektriğini kesiyor. Bu şekilde sürekli prizde durmasında bir zarar var mı? (Yakın bir zamanda korumalı priz almayı düşünüyorum.

3. Benim bu aleti hem ntfs hemde fat32 olarak bölümlendirmem gerek. Tek halde 4gb'tan büyük dosya iniyor bazen. Birde dvd player'ada bağlayacağım. Ama aklıma birde şu geldi. Dvd player'da çalıştırırsam bu aletin bozulma riski aklıma geldi. Bunun için 8gb'lık bir usb bellek alarak ona atarak okutmak. Bu şekide nasıl olur peki?

4. Ben kafamda 500gb'ını fat32 diğer kalanı ntfs yapmak vardı. Ama okuduğun yazıda ne kadar çok bölüm varsa o kadar iyi olur denmiş. O zaman 250,250, //// 250,180, olarak yapsam nasıl olur...

5. Hdd'yi daha yeni aldım chdsk yapmama gerek var mı?

6. Birim etiketine ne ismi gireyim. A,B,C,D gibi mi?

7. Biçimlendirme sırasında herhangi bir elektrik kesintisinde ne olacak?

8. Bu işlemler cihazı garanti dışı yapar mı?

Teşekkürler...

• quote:

Orjinalden alıntı: chatixx

Merhabalar arkadaşlar. Bugün Wd 1tb usb2.0 modelini almış bulunmaktayım. Fakat bazı sorularım bulunmakta.

1. Aleti taktığımda windows 930gb gördü. Ama yazılanlara göre bu normalmiş. İçinde setup dosyası vardı ona basınca Memeo adlı program yükledi. Herhalde bu kurtarma programı gibi bir şeydi. Ama ücretliydi. Bende kaldırdım.
    Peki bana ücretli yada ücretsiz dosya kurtarma programı önerebilir misiniz???

2. Aleti bilgisayardan güvenle kaldır dediğimde elektriğini kesiyor. Bu şekilde sürekli prizde durmasında bir zarar var mı? (Yakın bir zamanda korumalı priz almayı düşünüyorum.

3. Benim bu aleti hem ntfs hemde fat32 olarak bölümlendirmem gerek. Tek halde 4gb'tan büyük dosya iniyor bazen. Birde dvd player'ada bağlayacağım. Ama aklıma birde şu geldi. Dvd player'da çalıştırırsam bu aletin bozulma riski aklıma geldi. Bunun için 8gb'lık bir usb bellek alarak ona atarak okutmak. Bu şekide nasıl olur peki?

4. Ben kafamda 500gb'ını fat32 diğer kalanı ntfs yapmak vardı. Ama okuduğun yazıda ne kadar çok bölüm varsa o kadar iyi olur denmiş. O zaman 250,250, //// 250,180, olarak yapsam nasıl olur...

5. Hdd'yi daha yeni aldım chdsk yapmama gerek var mı?

6. Birim etiketine ne ismi gireyim. A,B,C,D gibi mi?

7. Biçimlendirme sırasında herhangi bir elektrik kesintisinde ne olacak?

8. Bu işlemler cihazı garanti dışı yapar mı?

Teşekkürler...

Merhaba,
    1-http://forum.donanimhaber.com/m_7492114/mpage_1/key_//tm.htm#7492114 ücretsizler..
    ücretli olarak da "EasyRecovery Professional" adlı programı öneririm.

2-Prizde durmasında bi zarar yok ancak uzun süreli kullanmama durumlarında prizden çekseniz iyi olur..

3- DVD oynatıcınızda kullanım sonucunda herhangi bir bozulma riski yoktur. Güvenle kullanabilirsiniz.

4- Bölüm sayısı olarak 3 bölüm yeterli, kullanım açısından..Fazlası da karışıklığa yol açıyor. Belgeler, arşiv dağılıyor..

5- Gerek yok..

6- Birim etiketi size kalmış.. Boş bir harf atamanız yeterli.

7-Biçimlendirme yarıda kalacak. Elektirik kesintisi olmasa iyi olur ama ters birşey olmazsa birşey de olmaz..

8-Bu işlemler cihazı garanti dışı yapmaz.

• Öncelikle çok teşekkür ederim deejay

Senin ilk sayfadaki anlatımlarını sırasıyla uygularken ilk olarak 250gb'lık bölümü fat32 yapacaktım. Fakat bana hangisiyle biçimlendireyim dediği yerde sadece ntfs vardı. Bu nasıl iş anlamadım. Bende şimdilik hepsini ntfs yaptım...

• fat32 nin boyut sınırı var ondan 250 gb yi fat32 yapamıyorsun sınır neydi onu hatırlamıyorum ama :(
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.