Şimdi Ara

HARİCİ ve DAHİLİ HDD BÖLÜM OLUŞTURMA (Fotolu Anlatım) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
493
Cevap
15
Favori
194.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Emeğin, yardımların ve açıklamaların için teşekkür ederim çok yardımı oldu şimdi artık rahatça kullanabilirim :)) iyi günler.
  • Selamlar 320gb XS harici hdd aldım. içide 130gb dolu. geçenlerdede vestel 6700 dvd-divx player alınca bari harici hdd mi de kullanayım dedim ama bilindiği gibi fat32 ye çevirmem gerek. Benim sorum veri kaybetmeden kalan boş alanın bir kısmını nasıl Fat32 ye çevirebilirim? partition manager ile denedim galiba ücretsiz versiyonunda create new partition yok
  • Dün 1 tb hdd aldım windows üzerinden hddyi oluşturmak icin disk yönetimine girdim hddnin üzerine sağ tıkladığımda vistada basit birim şeritlenmiş birim vs. bişeyler çıktı 3 seçenek olarak. Benim bunlardan hangisini seçmem lazımdı. Tek bölüm olarak kullanmak istiyorum. Ben basit birim olarak seçtim ama doğrumu yaptım bilmiyorum şeritlenmiş birimin açıklamasında daha performanslı olur gibi yazılar çıkmıştı açıklamasında. Acaba bu şeritlenme olayı raidmidir.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmitcarsi -- 24 Ocak 2009; 19:20:27 >
  • az once Transcend 500gb hdd e yazıdıgınız gıbı bıcımlendırme yaptım,gayetde guzel oldu 5-6 sn de bıcımlendırme yaptı,merak ettıgım bıcımlendırdıgımız kısımlara format atınca tum hd e format atmıs olmayız değilmi?
  • SLM BENİM SORUNUM SMARTMEDİA PLAYERİNİ BÖLMEK HDD BİLGİSAYARIMA USB BAĞLADIM PARTİTİONMAGİÇ LE İÇİNDEKİ LERE ZARAR VERDEDEN BÖLEYİM DEDİM OLMADI PARTİTİONMAGİÇ ACIYORUM BİLGİSAYARIMIN HDD DİSK 1 OLARAK VAR AMA HARİCİ HDD DİSK İKİ VAR DİKDÖRKENİN İÇİ BOŞ SADECE HDD GB TI KARŞISIN DAD BAD DİYE Bİ YAZI VAR NASIL BÖLEBİLİRİM TŞK
  • quote:

Orjinalden alıntı: Puraq

Selamlar 320gb XS harici hdd aldım. içide 130gb dolu. geçenlerdede vestel 6700 dvd-divx player alınca bari harici hdd mi de kullanayım dedim ama bilindiği gibi fat32 ye çevirmem gerek. Benim sorum veri kaybetmeden kalan boş alanın bir kısmını nasıl Fat32 ye çevirebilirim? partition manager ile denedim galiba ücretsiz versiyonunda create new partition yok

Burada anlatılan şekilde veri kaybetmeden fat32yi ntfs yapabilirsiniz.
    http://www.usbuzmani.com/fat-fat32-ntfsye-nasil-donusturulur/

quote:

Orjinalden alıntı: izmitcarsi

Dün 1 tb hdd aldım windows üzerinden hddyi oluşturmak icin disk yönetimine girdim hddnin üzerine sağ tıkladığımda vistada basit birim şeritlenmiş birim vs. bişeyler çıktı 3 seçenek olarak. Benim bunlardan hangisini seçmem lazımdı. Tek bölüm olarak kullanmak istiyorum. Ben basit birim olarak seçtim ama doğrumu yaptım bilmiyorum şeritlenmiş birimin açıklamasında daha performanslı olur gibi yazılar çıkmıştı açıklamasında. Acaba bu şeritlenme olayı raidmidir.?

Evet basit birim seçmeniz gerekirdi ki seçmişiniz de.. Şeritlenme olayı işin başka bir boyutu, raidde de şeritlenme vardır ancak sizin bahsettiğiniz şeritlenmenin raidle alakası yok. Zaten basit birimde varsayılan şeritlenme yapılır.

• quote:

Orjinalden alıntı: jackhammer

az once Transcend 500gb hdd e yazıdıgınız gıbı bıcımlendırme yaptım,gayetde guzel oldu 5-6 sn de bıcımlendırme yaptı,merak ettıgım bıcımlendırdıgımız kısımlara format atınca tum hd e format atmıs olmayız değilmi?

Evet sadece bölümlere format atar bütün diske değil..

quote:

Orjinalden alıntı: gencerli35

SLM BENİM SORUNUM SMARTMEDİA PLAYERİNİ BÖLMEK HDD BİLGİSAYARIMA USB BAĞLADIM PARTİTİONMAGİÇ LE İÇİNDEKİ LERE ZARAR VERDEDEN BÖLEYİM DEDİM OLMADI PARTİTİONMAGİÇ ACIYORUM BİLGİSAYARIMIN HDD DİSK 1 OLARAK VAR AMA HARİCİ HDD DİSK İKİ VAR DİKDÖRKENİN İÇİ BOŞ SADECE HDD GB TI KARŞISIN DAD BAD DİYE Bİ YAZI VAR NASIL BÖLEBİLİRİM TŞK

Partition magic ile bölümlendirme yapmadığım için birşey diyemiyeceğim.

• Merhabalar,
    WD 500GB'lık hdd'de, anlatılan şekilde 250 GB'lık bir bölüm ayırdım,
    Ancak kalan diğer bölümü göremiyorum,
    Bu konuda yardım olursanız, sevinirim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kursad_75

Merhabalar,
    WD 500GB'lık hdd'de, anlatılan şekilde 250 GB'lık bir bölüm ayırdım,
    Ancak kalan diğer bölümü göremiyorum,
    Bu konuda yardım olursanız, sevinirim...

disk yönetiminde diğer bölüm, ayrılmamış olarak gözükecektir. Sağ tıklayıp yeni bölüm oluştur diyerek bölümü biçimlendiriniz.
  • arkadaslar cok acil bir yardıma ihtiyacım var .

elimde 1tb seagate hdd pc ye takılıydı.icindede 8-10 gb veri vardı.usb sini cıkartıp elimdeki diger 640gb hdd ye taktum hdd nin icine baktıgımda,1 tb taki bilgileri gordum.kesinlikle ilk halini goremiyorum .hdd nin ozellikler bolumunden kapasitesine baklıyorum 600gb alan 300 gb bos alan diyor fakat onuda goremiyorum ayrıca dosya isimleri 1 tb ile aynı olsada, dosyanın icindeki bilgileri bozuk diye goremiyorum. benim icin cok onemli nasıl cozebilirim acaba oglumun butun resimleri oradaydı lutfen yardım .
  • quote:

Orjinalden alıntı: noyancelebi

arkadaslar cok acil bir yardıma ihtiyacım var .

elimde 1tb seagate hdd pc ye takılıydı.icindede 8-10 gb veri vardı.usb sini cıkartıp elimdeki diger 640gb hdd ye taktum hdd nin icine baktıgımda,1 tb taki bilgileri gordum.kesinlikle ilk halini goremiyorum .hdd nin ozellikler bolumunden kapasitesine baklıyorum 600gb alan 300 gb bos alan diyor fakat onuda goremiyorum ayrıca dosya isimleri 1 tb ile aynı olsada, dosyanın icindeki bilgileri bozuk diye goremiyorum. benim icin cok onemli nasıl cozebilirim acaba oglumun butun resimleri oradaydı lutfen yardım .

Olayı tamnalıyamadım sorun hangi diskte.. 1 tb lıkda mı 640 gblıkda mı? Sorun 1tb lık da ise sorun nedir? İçindeki bilgilere mi ulaşamıyorsunuz? ya da bilgisayar diskinizi mi tanımıyor. Ne tür bir hata alıyorsunuz.
  • hcam sorun 1 tb tı cıkarıp 640 gb ı taktım;640 gb ın icindeki,eskiden yukledigim hicbirsey gozukmedi aksine 1 tb a ne yuklediysem onların klasor isimleri gorundu.mesela hicbir resim klasorunu bulamıyorum,muzık klasorlerininde icini goremiyorum dosya hatalı diyor.
    su an recovery yapıyorum bayagı bir dosya buldu sanırım olacak
  • quote:

hcam sorun 1 tb tı cıkarıp 640 gb ı taktım;640 gb ın icindeki,eskiden yukledigim hicbirsey gozukmedi aksine 1 tb a ne yuklediysem onların klasor isimleri gorundu.mesela hicbir resim klasorunu bulamıyorum,muzık klasorlerininde icini goremiyorum dosya hatalı diyor.
    su an recovery yapıyorum bayagı bir dosya buldu sanırım olacak

Bu olay sonrasında bilgisayarı açıp kapadınız mı hiç.
    Veri kurtarma programının tamamlamasını bekleyiniz. Olmazsa başka çözümler sunarız.
  • evt hocam 1 tb takılıyken cıktım pc (aslında laptop) ekran kapanmıstı bende hıc LT ıacmadan direk usb den cekip 640 ı takmıstım LT ı actıgımda 1 tb takı klasorler gorunuyordu
  • recovery yaptım fakat birsey anlamadım onumde bircok dosya vardı.bir anlam cıkartamadım save as de yapamadım

ne yapabilirim bu saatten sonra sizin yerinize gelebilirmiyim acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noyancelebi -- 10 Şubat 2009; 17:26:20 >
  • quote:

recovery yaptım fakat birsey anlamadım onumde bircok dosya vardı.bir anlam cıkartamadım save as de yapamadım

ne yapabilirim bu saatten sonra sizin yerinize gelebilirmiyim acaba

İsterseniz Türkçe olan bu programı kullanınız.
    PC Inspector File Recovery 3.0 TR
    www.freewebtown.com/freesoft12/program/pcfr.zip

Maalesef benim bi yerim yok. Ben de sizin gibi bir ev kullanıcısıyım

• tesekkurler peki bunu silinen bilgisayaramı uygulamak gerekiyor
  • quote:

tesekkurler peki bunu silinen bilgisayaramı uygulamak gerekiyor

Dosyanın illa silinmesine gerek yok. Bütün dosyalar üzerinde kullanabilirsiniz.
    Bir de profilimde msnim var. MSN den size yardımcı olmaya çalışayım
  • Arkadaşlar yeni harddisk aldım. Biçimlendirmeyi hızlımı yokta normal hızlımı yapmam daha iyi olur ?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.