Şimdi Ara

Harici mikrofon mu yoksa oyuncu kulaklığı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
1.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önceleri kulaklık almadan önce head-fi'den mad Lust'ın ana derlemesini takip ediyordum. Oraya da yazdım ancak tatminkar yanıt alamadım ve karar veremedim.

Daha önceden Logitech G930, Cloud 2 kullandım. Şu an Sennheiser HD599 kullanıyorum. Creative omni Sound Blaster ile sürüyorum. Genel itibarıyla oyun amaçlı kullanıyorum, competitive FPS Gaming, o yüzden ses kalitesi de bozulmadan pozisyonel ses - görüntüleme önemli benim için. Ancak sahne genişliği ve zenginliğinden ödün vermek istemiyorum. Abartı yüksek sese ihtiyacım yok ancak derinlik önemli. Absürd bass sever biri de değilim, tadında olması yeterli.

Omni Sound Blaster + Cloud 2 sanırım fiyat performans noktasında alabileceğim en iyi oyun kombinasyonuydu. Pozisyonel ses daha iyiydi fakat sesler daha boğuktu, EQ ayarı yapsam da.

HD599'un berraklığı ve temizliğine erişemiyordum. Aynı kartla HD599'da ise pozisyonel ses yakın veya bir tık altı ama geri kalan her noktada çok daha ötede tartışılmayacak şekilde.

Sorunuma gelince, Gaming Headset'ten uzaklaşınca harici mikrofon kullanmam gerekiyor. Omni Sound Blaster'ın dahili mikrofonu kesinlikle çok kullanışsız. Kendim basit bir Zalman ZM-MIC1 yaka mikrofonu aldım (yurtdışında bütçe dostu olarak tavsiye edilmişti). Kablo karmaşasına yine eyvallah demiştim ama artık sanırım bozuldu. Harici başka mikrofon bakayım dedim, noname mikrofonları saymazsak ikinci elleri 500'den başlıyor.

Bütçem: Sadece mikrofon için 500 TL civarı. Daha üstüne çıkmak istemiyorum. Eğer başka kombinasyona geçersem HD599 + omni Sound Blaster üzerine bu 500'ü koyacağım. O da tahmini 2000'e yakın yapıyor Max.

İhtimaller:

1) Bu sevdaya son ver, madem oyun oynuyorsun Gaming headset al geç. Tercihler.

-Game One/Zero.

-G Pro X.

-Arctis Pro + Gamedac.

Kablosuza geri dön.

-Arctis 7.

-Cloud Flight S.

-Void Pro Wireless.

-Virtuoso

Ya da bütçeyi artır

-Arctis Pro Wireless (2000-2500 civarı 2. el)

-GSP 350

-GSP 600

1) Kulaklığın güzel, ne alırsan o ses kalitesini arayacaksın ve memnun kalmayacaksın. Harici mikrofon al. O zaman varsa mikrofon önerisi.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morningstarzz -- 7 Ekim 2020; 11:53:43 >

• Hd599 un sesini başka yerde bulamazsın.

Ses kartının +48v girişi yok, bir mikrofon preamfisi ile vokal mikrofonu bağlayabilirsin. Bu durumda en dandik vokal mikrofonu (örn behringer yada samson) bile yaka mikrofonundan iyi olacaktır.

Veya ses kartını satıp +48v destekli tascam yada behringer gibi bir ses kartı alarak, alacağınız tam takım (ayaklık, pop filtre, sabitleyici dahil) kondanser mikrofon ile geniş alanda iş görebilirsiniz.

Son çare ise usb bir kondanser mikrofon bakmak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarnufel

Hd599 un sesini başka yerde bulamazsın.

Ses kartının +48v girişi yok, bir mikrofon preamfisi ile vokal mikrofonu bağlayabilirsin. Bu durumda en dandik vokal mikrofonu (örn behringer yada samson) bile yaka mikrofonundan iyi olacaktır.

Veya ses kartını satıp +48v destekli tascam yada behringer gibi bir ses kartı alarak, alacağınız tam takım (ayaklık, pop filtre, sabitleyici dahil) kondanser mikrofon ile geniş alanda iş görebilirsiniz.

Son çare ise usb bir kondanser mikrofon bakmak.

Mesajınız için teşekkür ederim.

Evet benim de düşüncem hiç birinin stereo kalitesi HD599'dan daha iyi olmayacağı için mikrofonu çözmekti. Zira daha önce arkadaşımın top tier olarak nitelenen bir kulaklığını kullandım (Sennheiser gsp 670). Onda bile sesler karanlık ve boğuk gelmişti. Belki oyun için daha iyiydi ama bu canlılıktan sonra benim için herhangi bir kablosuz oyuncu kulaklığına geçiş hem daha maliyetli hem de tatminsiz olacaktı.

Fifine K699B - masaüstü sabitleyici tutucu ve pop filtre ile birlikte usb condenser alarak çözdüm sorunumu. Cevabınız için teşekkürler.

Arayanlar için fikirlerimi belirteyim, herhangi bir gain kullanmadan discorddan beni duyanlar sesin çok canlı ve net geldiğini bir çok oyuncu kulaklığı mikrofonundan farkedilir derecede güzel olduğunu da belirtiyorlar.

Gaming başlığı altında satılan ürünlerden eksiği olmadığına eminim. Işıklı veya markalı logolu bir başka ürün belki bir bu kadar daha vermem gerekiyordu. İyi oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morningstarzz -- 13 Ekim 2020; 17:14:10 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.