Şimdi Ara

Harici Harddiske Şifre koyma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
51.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1.5 TB Western Digital HDD var , buna şifre koymak istiyorum.Başka bir Pc ye takılınca şifre sorsun şifreyi bilmeyen HDD yi kullanamasın.Nasıl yaparız bunu ?

• Windows 7'de bitlocker diye bir özellik var. O özelliği açarak sürücüyü şifreleyebiliyorsunuz. Yalnız HDD'yi kullanacağınız bilgisayalarda da windows 7 olması gerekiyor.
  • Mywinlocker mu ? Ben şimdi HDD yi taktım bu programla şifreledim ,diğer pc lerdede Win7 yüklü onlar takınca şifre sorucak dimi,kesin yani ?
  • Hayır. Bilgisayara girip harddisk'e sağ tıklayın. BitLocker'ı Aç'a tıklayın. Daha sonra adımları izleyin. Windows 7 yüklü bilgisayarlara takınca şifre isteyecektir.
  • Peki anladım.Teşekkürler.

Ev içindeki arkadaşlar benden izinsiz alıp kurcalıyorlar sinir oluyorum bende en sonunda şifre koymaya karar verdim.
  • Rica ederim.
    Ayrıca şifreyi oluşturduktan sonra kurtarma anahtarını mutlaka saklayın. Şifreyi unutursanız lazım olacak. Yoksa biçimlendirmekten başka çareniz kalmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur1301 -- 19 Nisan 2011; 21:37:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

Rica ederim.
    Ayrıca şifreyi oluşturduktan sonra kurtarma anahtarını mutlaka saklayın. Şifreyi unutursanız lazım olacak. Yoksa biçimlendirmekten başka çareniz kalmıyor.

Tamam
  • Harici diski şifreleyebilirsiniz ama açınca şifre isteme işi biraz karışıkhttp://www.nebigarci.net/harici-hard-disk-hdd-sifreleme.nega
  • Arkadaşlar WD marka harici bir diskim var şifre koymak istiyorum.Türkçe kullanımı basit bir şifre programı varmı onerebileceğiniz_?
  • Merhaba
    WD Elements 4TB harici hard diskime başkaları kurcalamasın diye şifre koymak istiyorum. Hard diskimin içinde kendi şifreleme programı maalesef yok.
    Ne önerirsiniz? Hard diski takınca şifre isteyecek basit bir program var mı?
    (OS: Windows 10 Home, HardDisk: WD Elements 4 TB)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pepeeee -- 16 Kasım 2019; 1:6:14 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.