Şimdi Ara

Harici Harddisk Sorunu - Yardım Lütfenn!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar evimde film ve dizi arşivimin bir kısmı için kullanmakta olduğum "Western Digital MyBook Elite" model 1TB harddiskim var. Harddiskle ilgilim sorunum ise şu şekilde;

Cihazın içinde sadece 2 klasör var. "Diziler" ve "Filmler" diye. Durduk yere hiç bir sorun alameti göstermeden şu anda "Filmler" klasörüne girememekteyim. Klasöre tıkladığımda kendisiyle beraber bilgisayarı da kilitliyor (takılıyor yani) ve ancak görev yöneticisiyle sonlandırabiliyorum. Nadiren de olsa uzun beklemeler sonucunda bazen klasör açılıyor ancak bu saferde klasörün içi boş gözüküyor. (Cihazın üstündeki ekranda ve kendi programı ile bakılınca boş olmadığı, dolu olduğu gözükmekte) "Diziler" klasörüne ise sorunsuz bir şekilde her türlü ulaşabiliyorum.

Harddiski iki ayrı bilgisayarda farklı usb girişlerini de kullanarak denedim ancak sorun yine de aynı. Hiç bir değişiklik olmadı.

Harddiskteki filmleri kaybetmeden sorunu halledebilmeme yardımcı olursanız sevinirim. Yoksa yaklaşık 500 gb'lık emek heba olacak

Şimdiden teşekkürler

Konu yanlış yere açılmamıştır umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmcntkn -- 26 Kasım 2010; 19:02:45 >

• başlat>çalıştır>cmd>chkdsk/r x: deneyin bi (x sürücü harfi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizgezgin

başlat>çalıştır>cmd>chkdsk/r x: deneyin bi (x sürücü harfi)

hemen deniyorum teşekkürler
  • Virüs varmı yokmu bir kontrol edersen iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmcntkn

quote:

başlat>çalıştır>cmd>chkdsk/r x: deneyin bi (x sürücü harfi)

hemen deniyorum teşekkürler

"487 dosya bölütü okunamadı" diye bir sonuç çıktı. ondan sonra bilgisayarı kapatıp tekrar açtım, harddiske girdim ve hiç bir değişiklik olmadı. sorun hala aynen devam ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Aydolan

Virüs varmı yokmu bir kontrol edersen iyi olur.

virüsle alakası olduğunu sanmıyorum çünkü nod32 tam sürüm olarak devamlı çalışıyor ve her zaman girdiğim siteler dışında hiç bir yere girip çıkmadım yada son zamanlarda bilgisayara herhangi bir yabancı flashdisk, harddisk vs. gibi birşey de bağlanmadı. ama gene de bir kontrol edeyim tekrardan.
  • Bir arkadaşımın sözde yeni format atılmış virüs olmayan laptopuna hddmi taktım. Transferi tamamladık. Eve geldim laptopumda açtım. Kaspersky uyarı verdi tarama amarama bitti. Bi baktım film dosyası yok. İçinde 600 GB den fazla film dizi vardı. Deli oldum sonra gizli dosyaları göster diyince baktım duruyor sadece dosya gizlenmiş sonra düzelttim. Bir oh çektim anlatmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydolan

Bir arkadaşımın sözde yeni format atılmış virüs olmayan laptopuna hddmi taktım. Transferi tamamladık. Eve geldim laptopumda açtım. Kaspersky uyarı verdi tarama amarama bitti. Bi baktım film dosyası yok. İçinde 600 GB den fazla film dizi vardı. Deli oldum sonra gizli dosyaları göster diyince baktım duruyor sadece dosya gizlenmiş sonra düzelttim. Bir oh çektim anlatmam

ahh keşke bende de sadece dosyalar o şekilde gösterilebilir hale gelseydi, cidden cinnet geçirmek üzereyim artık. bir şekilde o klasöre girip filmlere ulaşabilsem hemen kurtaracağım hepsini, ondan sonra da formatı basacağım ama

• hd tuneden bi kontrol edin bad sector var mı diye
  • quote:

hd tuneden bi kontrol edin bad sector var mı diye

şu an "error scan" ile kontrol ediyorum.. eğer bad sector varsa sonra ne olacak?? sonrası hakkında da biraz bilgi verebilirmisiniz??
  • 8 saatlik uzun bir sürecin ardından taramanın sonucu resimdeki gibi çıktı. Sadece %0.6' lık kesim hasarlı gibi gözüküyor ancak benim kullanamadığım kesim ise 400gb lık bir kesim. Yani %0.6'dan çok fazlaya tekabül etmekte??? Şimdi ne yapabilirim??

• yardım lütfennn!!!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.