Şimdi Ara

Harici DVD Rom CD Rom gibi görünüyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Format atmak için taktığımda DVD Rom'u CD Rom olarak gözüküyor ve içindeki DVD olduğu için gözükmüyor.
    Normal windows sırasında baktığımda içinde DVD yokken bir okuyucu takılı gözüküyor ama DVD taktığımda yok oluyor.

2 Farklı bilgisayarda da denedim, x32 x64 ikisinde de sorunsuz çalışıyor. DVD içeriği vs. sorunsuz gözüküyor. Format için denediğim bilgisayarda her USB girişini denedim ama olmuyor.
    Ayrıca bazı usb yuvalarında ATAPI CD-Rom olarak gözüküyor bazılarında normal USB DVD-R ROm olarak yani normal.

Daha önce hiç başıma gelmedi böyle saçma birşey ne yapmam gerek en ufak fikrim yok, Aygıt yöneticisinden baktım ama orada bir sorun göremedim CD Rom olarak gözükmesi dışında.

• Muhtemelen bios kaynaklı bir poblem. Çok eski bir bilgisayar değil ise bios güncellemesi yapıp durumu düzeltmeyi deneyebilirsiniz. Ancak bios yazmak her zaman bir risk içerir aklınızda bulunsun. Bunun haricinde elinizde mevcut ise bir usb flaş diske kayıt yaparak problemi aşmayıda deneyebilirsiniz. Geçmiş olsun, kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.