Şimdi Ara

Hardware Upgrade'den ilk çift çekirdekli Athlon 64 testi !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İtalyan sitesi Hardware Upgrade çift çekirdekli Athlon 64'lere ait ilk testin sonuçlarını yayınladı.

Testteki yeni çift çekirdekli Athlon 64, Soket 939 platformuna ait ve 1 MB L2 önbelleği var. Henüz bir mühendislik örneği olan işlemcinin saat hızı ise 2.40 GHz.

İtalyan sitesiHardware Upgrade'in test yapmak için kısıtlı vakti olduğundan sadece Cinebench 2003'ü çalıştırabilmiş. Aşğıda testin karşılaştırmalı sonucunu bulabilirsiniz. Bir de ufak bir hatırlatma; sonuçlarda en üstte yer alan Xeon sistem çift işlemcili ve Hyper Threading açık olduğundan toplam 4 işlemci olarak gösterilmiş. Bir benzeri Opteron 250 için de geçerli; bu sistem 2 adet 2.4 GHz Opteron işlemciye sahip !

Sayfanın Linki : http://www.hwupgrade.it/articoli/1193/1.html

• AMD yaptımı böyle yapar, intel gibi tek işlemciyi ikiye bölmez
    iki işlemci tek çekirdekte, gerçek çift işlemci gücüne sahip
  • Bu işlemcinin fiyatı FX55 den pahalı olur ya
    Biz alamayız onu
  • haklisin!!! bakalim fiyat ne olucak...
  • fiyat konusunda haklısınmız ama ben asıl dual core fx leri merak ettim doğrusu
  • bence fxlerden daha ucuz olacak arkadaslar cunku bunlar xtreme cpu olarak uretilmeyecek
  • Boşuna heves ediyorsunuz.
    2 adet aynı üretim serisini koyun yüzde 20 indirim yapın.
    Alın size Dual Core.
  • yav nasıl yetişcez bunlara. bundan sorada 128 bit cıkarırlar.biraz bekleyin şu 64lerin tadını cıkaralım.
  • şimdi bu işlemci benim yeni aldığım işlemcinin 2 katından daha hızlı oluyor demekmi
  • VARMI AMD GİBİSİ
  • Dikkat ederseniz bir önceki çekirdeğe göre Intel'de performans artışı %80 olurken AMD'de performans artışı %87 olmuş buda AMD'nin çift çekirdek sisteminin Intel'in sistemine göre daha verimli olduğu anlamına geliyor.

Zaten hali hazırda verimli çekirdek üretmekte zorlanan Intel ile AMD arasındaki oluşabilecek farklar iyice kapanacak ve açılmış aralıklar daha da açılacak. Daha ilginç bir nokta masa üstünde Xeon'da olduğu gibi HT açık olmayacak ve sadece iki çekirdek görecek belki o durumda verimlilik daha da düşebilir.

Ama testin en ilginç noktası çift çekirdek Athlon 64'ün dual Opteron'dan hızlı olması.
  • p4ee lerin ve opteron un tozunu attırmıs...ama bu islemci bence 1000$ ın uzrinde olur gibime geliyo tadindan yenmez yanee
  • Eğer bu işlemci piyasaya pahalı sürülürse FX55, A64 serisi inanılmaz düşer. Tam tersini hayal bile edemiyorum. intel için gözlerimden yaşlar boşaldı bile
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.