Şimdi Ara

harddiskte sıkıntı olduğunu düşünüyorum lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  harddiskte sıkıntı olduğunu düşünüyorum lütfen yardım
    Samsung HD103SI 1 TB 5400 RPM hdd kullanıyorum 95mb okuma 90mb yazma fakat resimde de gördğüğünüz gibi 2-3 mb da disk kullanımı %99 oluyor ver oyunlarda sıkıntı yaratıyor sizce sıkıntı nedir ve nasıl çözlür

• windows 10sa normal.
  • aynen w10 hocam bi yolu yok mu bunu düzeltmemin oyunlarda kasma yaşıyorum pc açıldıktan sonra 10 dk beklersem geçiyo ama yine de sinir bozucu bi durum
  • CrystalDiskInfo ile kontrol edersen daha iyi olur. ama bozulmaya başlıyor gibi geldi bana.
  • tany3450 kullanıcısına yanıt
    sizce durum ne hocam çok anlamadım ama her 100 şeyden ortalama 95 ine worst demiş

• quote:

Orijinalden alıntı: cem771

internetten baktım benim hdd pertmiş raw read error rate i görüyorsunuz
    yeni hdd düşünüyorum nasıl buhttp://www.hepsiburada.com/seagate-desktop-sshd-1tb-3-5-7200rpm-8gb-hybrid-ssd-sata-3-0-64mb-sabit-disk-st1000dx001-p-BD304461?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=CLqBmpfgwtECFQk8Gwod2mQNFg

hocam bir tavsiyem var yeni hdd alabilirsin ama digerini de kullanabilirsin hdd regenerator diye bir program var bütün sıkıntılı bölümü bir bölgeye topluyor bad sektörleri düzeltiyor ya da ayırıyor. ilaçlısını bulursun netten ben bu şeklilde 3 senedir sıkıntılı bir hdd kullanıyorum

• HDD çok eski umarım yeni diye almadın?
    Kasma sorunu için "arka plan akıllı aktarım hizmeti" ni ve "hızlı geri getirme" yi kapat çözülür.
  • hocam indirdim ama some bad sector cannot be repaired under windows diyo
  • klasik win10 harddisk %99 kullanımı sorunuysa şöyle yapın;

ayarlar > gizlilik > geri bildirim ve tanılamalar > windows benden geri bildirim istemeli

burayı tıklayıp "hiçbir zaman" seçeneğini seçin ve pcyi yeniden başlatın.
  • NoobEater kullanıcısına yanıt
    çok saolun hocam dediklerinizi yaptım kullanıp sonucu paylaşacağım
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.