Şimdi Ara

Harddiske oyun yükleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba sistemimde 240 gb ssd ve 500gb segate harddisk var.
    https://www.hepsiburada.com/seagate-500gb-5400rpm-8mb-sabit-disk-st9500325as-p-BD85493?magaza=ayteknoloji&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQiAvc_xBRCYARIsAC5QT9l8V5BrK0GQ1Kc7SMFrP3t38Wt1_vRN-BzfC28Ul8-7bpdRwI4p67oaAkZ0EALw_wcB

Ben gta 5 oyununu ssdye yükledim fakat çok fazla yer kaplıyor. Harddisk biraz eski fakat hiç bad sector barındırmıyor ve genellikle 60mb/s üzeri hızda çalışıyor bazen 50 mb/s civarına düşüyor. Şimdi ben oyunu harddiske kursam geç açılması sıkıntı değil fakat oyunda haritanın geç yüklenmesi ve fps düşüklüğü gibi şeyler yaşar mıyım? Başka ne gibi sorunları olur?
    Harddiskin 5400rpm olduğunu unutmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertmelih.1 -- 1 Şubat 2020; 0:59:49 >

• ++

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Harddiske oyun yükleme
    Bu hızı veren HDD ile gta v oynuyorum. Oyun içinde herhangi bir sıkıntı olmuyor. Yalnız şöyle bir şey var. Arka planda download yaparken (aynı diske) oyun içinde araba ile hareket halinde map (genellikle yol) geç yükleniyor. Hani yolun yol olduğu anlaşılıyor ama gri düz bir renk olarak gözüküyor bilmem anlatabildim mi :)

• 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    Yükleme falan olmayacak olursa sistemin kurulu olduğu ssdye yüklüyorum. O zaman pek bir sorun olmaz.

• mertmelih.1 M kullanıcısına yanıt
    Download vs yapmiyorken bir sıkıntı yaşamıyorum. Download sırasında disk %100 kullanıma ulaşıyor. Ben genellikle download vs yaparken gta v oynuyorum benim sıkıntım o aslında :)

Sanada bir tane ssd lazım bence

• mertmelih.1 M kullanıcısına yanıt
    Ssd var zaten bunu ikinci disk olarak kullanıyorum :)

Tamamdır hocam :) verdiğiniz bilgiler için sağolun.

• 7-8 senelik seagate barracuda (7200rpm) disk ile gta v online, single oynadım herhangibir sıkıntı yoktu. Tabii sistemde yeteri kadar bellek olması lazım aksi takdirde drop kaçınılmaz. İşlemcinin'de iyi olması gerek. i5 4460 ile oynarken drop yiyip duruyordum ryzen'a geçtikten sonra droptan eser yok...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.