M

Çavuş
24 Ocak 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 38 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar ben öğrenciyim ve bu iki cihazdan birini almayı düşünüyorum bütçem maksimum 6K civarları ikinci el düşünüyorum. Sizce bu iki cihazdan hangisi şarj, performans, uzun ömür açısından memnun eder? Şarj döngülerininde 300 civarında olduğunu belirtmek isterim. Genel olarak ofis programları, webde gezinmek, ve ara sıra After Effects'de amatör olarak bir şeylerle uğraşmaktayım. Sizce hangi cihaz işimi görür. Özellikle MacBook 2017 12" fansız bir tasarıma sahip olduğu için ısınma yapma durumları nasıl olur?

Kısaca özellikleri.

MacBook 12" 2017:

8 GB 1867 MHz LPDDR3.

Intel HD Graphics 615 1536 MB.

1,2 GHz çift çekirdekli Intel Core M3.

MacBook Pro 2014 Ortası :

2,6 GHz Dual Core Intel Core i5.

8 GB 1600MHz DDR3 RAM.

Intel iris 1536MB.

Yada 5500-6000 Civarında 2. el MacBook önerilerine açığım.

Windows önereceklerden ricamdır İpad ve İphone kullanıyorum Apple ekosistemine tam olarak girmek istiyorum. Teşekkürler

Bütçe 5500-6000

Bilgisayardan 5-6 saniyede 1 biiip tarzınde ince kısık sesli bir ses geliyor. Kullanımda vs hiçbir sorun yok ama gelen sesler bir problemden dolayı mıdır?
Bilgisayardan 5-6 saniyede 1 biiip tarzınde ince kısık sesli bir ses geliyor. Kullanımda vs hiçbir sorun yok ama gelen sesler bir problemden dolayı mıdır?
Merhaba aliexpress üzerinden klavye almayı düşündüm malum coronavirüsle uğraşıyor bütün ülkeler. Acaba çinden verdiğim sipariş gelir mi corona virüsü sebebiyle bir tanesi gelmedi de Ayrıca klavye önerilerinizi bekliyorum ne kadar vergi ödeyeceğimide belirtirseniz sevinirim. Klavyenin rainbow efektleri olan sürekli renk değiştiren bir klavye olmasını istiyorum ayrıca mekanik olmasını istiyorum. Mekanik klavyenin red switch olmasını tercih ederim normalde ama önerilere açığım.
.
Merhaba internetimizden tiktok kullanan bir şahıs var. Benim tiktok sunucularını modem üzerinden engelleyip bağlantıya engel olma şansım var mı tiktoka girilmesin yeter.
https://i.hizliresim.com/va0jg6.png

Merhaba bu harddiski bir köşede tutuyordum. 1 haftadır kullanmaya başladım ve bir sorun yoktu ama bugün meraktan tarama yaptım ve resimde gösterilen hatayı aldım bu kullanıma engel midir? bir problem yaratır mı? hd tune ile bakıncada derinlemesine hata taraması yaptım yaklaşık 1.30 saat ve hepsi yeşildi ama hd tunenin sağlık bölümündede aynı uyarıyı görüyorum. Bu nedir?
Merhaba sistemimde 240 gb ssd ve 500gb segate harddisk var.
https://www.hepsiburada.com/seagate-500gb-5400rpm-8mb-sabit-disk-st9500325as-p-BD85493?magaza=ayteknoloji&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQiAvc_xBRCYARIsAC5QT9l8V5BrK0GQ1Kc7SMFrP3t38Wt1_vRN-BzfC28Ul8-7bpdRwI4p67oaAkZ0EALw_wcB

Ben gta 5 oyununu ssdye yükledim fakat çok fazla yer kaplıyor. Harddisk biraz eski fakat hiç bad sector barındırmıyor ve genellikle 60mb/s üzeri hızda çalışıyor bazen 50 mb/s civarına düşüyor. Şimdi ben oyunu harddiske kursam geç açılması sıkıntı değil fakat oyunda haritanın geç yüklenmesi ve fps düşüklüğü gibi şeyler yaşar mıyım? Başka ne gibi sorunları olur?
Harddiskin 5400rpm olduğunu unutmayalım.
Sistemim :

Anakart : A320M-S2H
İşlemci ve grafik birimi : Ryzen3 2200g
Ram : 8gb 3000mhz

Ben gta 5 de benchmark yaptığımda yüksek ayarlarda düşük ayarlardan daha yüsek fps alıyorum. Sebebi nedir? Hangi ayarlarda olması daha iyidir.
Merhaba Gigabyte'ın A320M-S2H modelinde yeni özellikler için bios güncellemek istiyorum fakat usb belleğim yok. Usb bellek olmadan güncelleyebilir miyim?
Sistemde 1 ssd 1 hdd var bunuda belirtiyim belki bir işe yarar.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 69
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 43)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 8 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.