Şimdi Ara

Harddisk'den SSD'ye klonlama sonrası Bootmgr eksik hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Öncelikle yeni almış olduğum SSD'ye harddisk'de ki işletim sistemimin kurulu olduğu C bölümünü Macrium Reflect programı ile klonlama yaptım. Fakat D bölümünü işaretlemedimve bir uyarı vererek işlemi tamamladı. Ama bios'dan ilk sıraya SS'yi almama ramen Bootmgr hatası alıyorum sistem başlamıyor. Ama harddisk'den başlatınca başlıyor. Klonlamada hata mı olmuş olabilir. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim..
    Harddisk boyutu: 1 TB
    SSD boyutu: 240 GBHarddisk'den SSD'ye klonlama sonrası Bootmgr eksik hatası

• Lazesoft Disk Image & Clone programını dene.
  • Disk yöneticisinde C'nin önünde ve arkasındaki isimsiz partisyonları da aynı şekilde klonlamanız gerekiyor. Ondan sonra sorunsuzca açılacaktır.

Edit: 100mb ve 513mb olanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Father Torque -- 2 Aralık 2019; 21:35:45 >
  • İki farklı clone programını denedim olmadı.Bios dan önyükleme ayarlamak felan gerekiyor diye okudum ama nasıl olacağını bulamadım.Bios ayarlarından mı yoksa C nin önündeki ve arkasındaki dosyaların düzgün kopyalanmadigindan mi acaba? HDD nin kablosunu çıkartıp SSD yi biçimlendirip boş SSD takılıyken USB ile temiz kurulum yapsam çözüm olacak mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.