Şimdi Ara

Hangisi Arızalı Yardım LÜTFEN!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarımı 6 yıldır kullanıyoru

Ryzen 5 2600

Asus B350-F gming Anakart

Asus Rog Strix gtx 1070

G.SKILL RipjawsV Kırmızı DDR4-3000Mhz CL15 16GB (2 Adet)

bugün bilgisayarımı açtığımda görüntü gelmedi. Genelde Ramleri yerlerini değiştirdiğimde yada 1 Ram ile çalıştırdığımda çalışıyordu. bugün aynı şeyi denedim olmadı şunu farkettim Ramlerin 1 tanesini 1. slota takınca restart edip 5 sn bir pc yi kapatıp açıyordu. Diğer rami takınca çalıştı. Şimdi o Ram arızalandı galiba Slotta birşey varmı yokmu sıkıntı olup olmadığını nasıl anlarım. şimdi gider yeni bir tane alırım ama Dual çalıştırmak için 2. ve 4. slotu takıyordum. yeni aldığımı 4. slota taksam çalışmaz ise ne yapmam lazım. şimdi boşa para vermiyim. o Arızalı rami 2.slota da takınca restart ettiriyor. Ram tamiri yok galiba off ne yapcam bilgisi olan.

CL15 G.SKILL RipjawsV Kırmızı nerdeyse hiçbiryerde yok onun yerine 3000Mhz li CL16 taksam sıkıntı olur mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liverpooll -- 8 Aralık 2022; 18:20:11 >

• +++

• Öncelikle bios ayarlarınızı sıfırlayın, elinizde ki ramleri de tek tek her slotta deneyin tekli ve dual olarak, baktınız sorun devam ediyor, etrafta aynı tür ram'i olan birinden ram alıp denemeniz lazım, anakartta da sorun olabilir, ramlerin bozulma ihtimali daha düşüktür.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.