Şimdi Ara

Hangi Pahalı Parfüm , Hangi Ucuz Market Parfümüne Benziyor.. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
150
Cevap
28
Favori
53.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Angelica

Bence alakasi yok. GIT benziyor dese anlarim.

Alıntıları Göster
    kolonyası demişim çok özür dilerim. arko tras köpüğü diyecektim
  • Zara Oriental => Armani Si (Bayan Kokusu)

Birebir aynısı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pikapikacu

kolonyası demişim çok özür dilerim. arko tras köpüğü diyecektim

Alıntıları Göster
    Estagfurullah hocam.

Hangi arko tras kopugu? Lacivert olan mi beyaz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rebull 94. , bacarat rogue 540
    benzerlik yüzde 90 ustu

• quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

Yalnız bazı market parfümleride bu zamlardan doların artışından mı nedir maliyetleri kısmak için esansımı yada başka bir şeyimi azaltmışlar bilmiyorum ama kalıcılık bazılarında nerdeyse artık hiç yok.. Sıkıyorsunuz 5 dakka sonra kokudan eser yok. Parfüm mü sıkdım sumu sıkdım anlamıyorsunuz...
    aynen katılıyorum, uzun zamandır blade cooler kullanıyorum, ancak son 1-2 kutudur eski performansın yerinde yeller esiyor, hatta üreticiye mail attım, maliyetleri fiyatlara yansıtmak yerine formulasyonu mu bozdunuz diye, ürünü iletin kontrol edelim demişler d eolay 1 şişelik mevzu değil ki. Dedim acaba burnum alıştı bana mı oyle geliyor, ama hbde de yorumlar bu sekilde, ben de buradan Azzaro Chrome a benziyor diye gördüğüm Caldion Jeans aldım, az deneyelim bakalım. Önceden Azzaro Chrome Legend kullanırdım, aldıgım donemler 70-80 tl ydı, çok begenirdim, şimdi olmuş 300 tl, varmıdır bunun da klonu ?. Bir de gene burada gördüğüm Givenchy Ultramarine klonu Dunlop Acqua Cyrstal i merak ediyorum.

• JPG Ultra Male ye benzer bir parfüm var mı ?

Bir de tam bir yaz kokusu ve denizi çağrıştıran bir parfüm önerebilir misiniz ?

Kenzo serisini de denemedim. Merak ettiğim parfüm serilerinden biri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicolette -- 12 Aralık 2019; 20:55:47 >
  • 2015 öncesi şişe var bende gayet kalıcı 👍 yenileri için geçerli olabilir belki 😊

• Chanel in eau de bleu parfümü çok hoşuma gidiyor. Bunun bir klonu, benzeri olarak bildiğiniz var mıdır hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LCW cobalt- Lacoste White

• Angelica kullanıcısına yanıt
    Lacivert berbervari olan

• Avon ve Oriflame den çok parfüm alıyorum. Ünlü parfümlere başka benzer olanlar var mı ?
  • Zara Night pour homme II'nin Armani Code Profumo ile hiçbir ilgisi yoktur. Invictus kopyasıdır bu parfüm. İlk sayfadaki yanlış bilgiyi düzeltelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Evil Belief

Zara Night pour homme II'nin Armani Code Profumo ile hiçbir ilgisi yoktur. Invictus kopyasıdır bu parfüm. İlk sayfadaki yanlış bilgiyi düzeltelim.
    Hocam Avon ve Oriflame den ünlü parfümlere benzer yada kopyası diyebileceğimiz parfümler var mı ?

Bu 2 firmadan çok parfüm alıyorum. Fiyatlar uygun.

Açık parfümlere güvenemiyorum. Ne düşünüyorsun bu konuda ?
  • Nicolette N kullanıcısına yanıt
    İki firmadan da hiç parfüm kullanmadım hocam, pek bilgim yok. Zara'lara daha çok hakimim, merak ettiğiniz varsa sorabilirsiniz.

Avon'dan sadece Fullspeed'i Clinique Happy'ye, yeni çıkan Maxime'i de Invictus'a benzettiklerini biliyorum.

Fragrantica'da düşündüğünüz Avon veya Oriflame parfümü aratın, sayfada biraz aşağıda benzediği bir parfüm varsa üyeler oylamış oluyor oradan çıkarım yapabilirsiniz.

Ben de açık parfümlere güvenmiyordum, taa ki Tutaste ile tanışana kadar. Orijinalin yerini tutmaz tabii ki ama hem kokulardan memnun kaldım hem de herhangi bir rahatsızlığa sebep olmadı.

Yine de alerjik bir bünyeniz varsa, astım vb. rahatsızlığınız varsa açık parfümden uzak durun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Evil Belief

İki firmadan da hiç parfüm kullanmadım hocam, pek bilgim yok. Zara'lara daha çok hakimim, merak ettiğiniz varsa sorabilirsiniz.

Avon'dan sadece Fullspeed'i Clinique Happy'ye, yeni çıkan Maxime'i de Invictus'a benzettiklerini biliyorum.

Fragrantica'da düşündüğünüz Avon veya Oriflame parfümü aratın, sayfada biraz aşağıda benzediği bir parfüm varsa üyeler oylamış oluyor oradan çıkarım yapabilirsiniz.

Ben de açık parfümlere güvenmiyordum, taa ki Tutaste ile tanışana kadar. Orijinalin yerini tutmaz tabii ki ama hem kokulardan memnun kaldım hem de herhangi bir rahatsızlığa sebep olmadı.

Yine de alerjik bir bünyeniz varsa, astım vb. rahatsızlığınız varsa açık parfümden uzak durun.
    Teşekkürler hocam.

Bizim burada Bargello Loris ve DP var. Bargello dan 3 koku denemiştim. Bileklerimde denemiştim. Herhangi bir alerjik durum kızarıklık vs olmadı.

DP parfümleri de çok yağlı olduğu söyleniyor.

Loris den de pek memnun olan yok sanırım.

Avon ve Oriflame parfümlerinden de memnunum.

Tende koku fazla kalmaz zaten. Pahalı parfüm alıp kalıcılıktan şikayet edenler de çok.

En iyisi hem sağlık için hem de kalıcılık için parfümleri kıyafetlere sıkarak kullanmak.

• Evet kıyafetlere sıkmanız hem kalıcılık hemde alerjik bünyeler için faydalı fakat doldurma parfümlerin çoğu kıyafette leke yapıyor iz bırakıyor bilhassa beyaz ise..

• quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

Evet kıyafetlere sıkmanız hem kalıcılık hemde alerjik bünyeler için faydalı fakat doldurma parfümlerin çoğu kıyafette leke yapıyor iz bırakıyor bilhassa beyaz ise..
    Aynen açık parfümlerde yağ oranı daha fazla gibi. Kıyafette iz bırakıyor.

Bargello da denemiştim ama hiç yağlı his bırakmadı. DP dekilerde sıkılan bölgede yağlı his bıraktığı söyleniyordu.
  • Fragrantica sitesinde birçok benzer parfümleri paylaşmışlar. Sitede parfümlerin isimlerini aratıp bulabiliriz.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.