Şimdi Ara

Hangi Otomobil Hangi Ülkenin...! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
41.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    acura isuzu yok

bir yerlerden copy paste ederken kontrol edin bari
  • lambo da almanların elinde biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: SieGeRRR

quote:

İNGİLTERE Aston MartinBentley Jaguar - Land RoverLotusMini – Morgan - Rolls Royce – Rover - TVR – Austin – Swift – Sunbeam – Abc – Bean – Wolseley Siddeley – Morris – MG – Crossley -

Şu araçları gördükten sonra nasıl hala en iyi arabalar Almanlarda diyebilir bir insan, anlayamıyorum.

Not: bir BMW ve FIAT Group Fan'i olarak söylüyorum.

İngilizlerin Hiç Bir Arabası Bir BMW Veya Mercedes Benz Olamaz Arkadaşım Bence...

Hem Aston Martin İsmi Falan Çok Süpermiş Gibi Gelsede Öyle Değil...Neden Mi Çünkü Yaptıkları Araçlar Sadece Hız İçin Var... Konfor , Yol Tutuşu Falan berbat Arabalar Aston Martin'in Arabaları...

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

otomobil olarak değerlendirmeseydik BMC için Türk markası diyebilirdik.

temsa, otokar, karsan, türk traktör, vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekranika

quote:

Orijinalden alıntı: SieGeRRR

quote:

İNGİLTERE Aston MartinBentley Jaguar - Land RoverLotusMini – Morgan - Rolls Royce – Rover - TVR – Austin – Swift – Sunbeam – Abc – Bean – Wolseley Siddeley – Morris – MG – Crossley -

Şu araçları gördükten sonra nasıl hala en iyi arabalar Almanlarda diyebilir bir insan, anlayamıyorum.

Not: bir BMW ve FIAT Group Fan'i olarak söylüyorum.

İngilizlerin Hiç Bir Arabası Bir BMW Veya Mercedes Benz Olamaz Arkadaşım Bence...

Hem Aston Martin İsmi Falan Çok Süpermiş Gibi Gelsede Öyle Değil...Neden Mi Çünkü Yaptıkları Araçlar Sadece Hız İçin Var... Konfor , Yol Tutuşu Falan berbat Arabalar Aston Martin'in Arabaları...

Evet öyle. Evet. Tamam öyle.

Bentley'in, Rolls Royce'un karşılaştırılabileceği bir marka varsa o da Maybach'tır.

BMW, Mercedes'in rakibi Jaguar'dır.

Bir de hiç bir arabası BMW, Mercedes etmez demiş, bu forumda kafayı yememek mümkün değil. Ayık kafayla yazan yok anasını satayım.

• quote:

JAPONYA Daihatsu – Honda – Infiniti – Lexus – Mazda – Mitsubishi – Nissan – Scion – Subaru – Suzuki – Toyota

+ Isuzu - Mitsuoka - Acura
  • elektrikli ama tamamen türk üretimi ETOX diye bir marka var ismi yabancı olsada
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbyygt2

elektrikli ama tamamen türk üretimi ETOX diye bir marka var ismi yabancı olsada

Anlamıyorsunuz Heralde Siz Beni İsmi İsterse Hasan,Hakan Falan Olsun Arabanın Önemli Olan İçindeki Motor Hangi Ülkenin Olduğudur... Ve Türkiye'nin Motoru Yok Kendi Üretimi Olan...
  • Örneğin Türkiye'de Mercedes Benz'in Kamyonları Üretiliyor O Zaman Bunlar Türk Malı Mı Oluyor Ha ? Tabikide Hayır
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rbyygt2

elektrikli ama tamamen türk üretimi ETOX diye bir marka var ismi yabancı olsada

Anlamıyorsunuz Heralde Siz Beni İsmi İsterse Hasan,Hakan Falan Olsun Arabanın Önemli Olan İçindeki Motor Hangi Ülkenin Olduğudur... Ve Türkiye'nin Motoru Yok Kendi Üretimi Olan...

ben sadece türk üretimi demiştim.
  • şikoda çek cumhuriyeti degilmi ?
  • Bende Sadece Eğer parçalar Türk yapımı Değilse Türkler'in OLAMAZ Demiştim...
  • quote:

Bende Sadece Eğer parçalar Türk yapımı Değilse Türkler'in OLAMAZ Demiştim...

parçalar türkiyenin ama elektrikli yani motoru olmayınca türk üretimi oluyor.
  • İlla Türkiye aracı diyorsanız "Devrim Arabaları"

Tofaş demiş bazı arkadaşlar Murat 124 İtalyada Fiat 124 olarak geçiyor ve buradan önce üretildi üretim bantları buraya geldi

Murat 131 serisi Fiat Mirafiori'nin aynısı

Yeni Nesil Kuş Serisi'de Fiat'ın Regata modelinden bozma diyebiliriz

ve ayrıca hemen hepsinde "LİSANS FİAT" yazıyor.

Anadol derseniz Ford Otosan işbirliğiyle üretildi Ford'da sadece Otosan'a ait değil zaten
  • her noktasıyla Türkiyemize ait bir marka-model yok malesef...
  • Almanlara MAN,
    İran - Samand ekleyebiliriz..

Bu arada ne hikmetse ford u almanlarda biliyorum.aklımda öyle kalmış..
  • Opel Alman değil Amerikandır. Düzeltiniz lütfen. Heralde babam doğduğu zamanlardan beri General Motors'dadır. Hisslerin bir kısmı ruslara satıldı ama hala büyük hisse ve yönetim GM'da. Başlarda Alman'dı ama artık değil. 100 yıl önce kimin malıydı çok ta önemli değil benim için. Önemli olan şimdi ve yakın geçmiştir. Bildiğim kadarıyla sadece %10'u alman işçilerine aittir. Yani Almanya'da üretilmesi Alman olduğu anlamına gelmez. Tıpkı Renault'un Türk, VW'in Meksika malı olmadığı gibi.

Not: Listede Dacia, Samsung gibi markalar yok sanki. Onlarda fransız olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 2 Ekim 2011; 17:43:29 >
  • Opel yıllardır GM'nin elinde dolayısıyla amerikan diyebiliriz.

chrysler ve dodge, fiat tarafından satın alındı. artık italyan.

jaguar ve land rover "jaguar land rover" olarak birleşip tataya satıldı artık hintli.

bentley artık vw groupta dolayısıyla alman.
  • opel ALAMANDIR ALAMAN KALACAK
    GM markası olsada
  • Devrim'i garp kafasıyla üretip, deposunada şark kafasıyla yakıt koymayı unutmasaydık motorundan, camına %100 Türk malı bir otomobil markamız olacaktı.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.